Polecane posty

crimer    0

Witam czy ktoś z was siał kukurydzę Cooky z Syngenty? Bo proponuje mi ją mój znajomy, który handluje nasionami a zbyt duzo o niej nie wiem bo nikt w mojej okoicy jej nie siał..posiada ktoś wiedzę na jej temat?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Panowie, wiemy kto co sieje wiec proponuje w okolicach wrzesien-pazdziernik zalozyc temat porownanie odmian w roku 14stym i tam wpisac jaka odmiana jakie stanowisko, nawozenie i plon. Wtedy porownamy i dowiemy sie, ktora odmiana jest najlepsza w tym roku;)

Pomysł ciekawy na pewno się przyłącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ja proponuje wczesniej zalozyc od siewu i pisac jak uprawiana itp itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Całkiem fajna odmiana, plony ziarna może nie rekordowe (wtedy qq było na kiszonkę, ale kolba dosyć pokaźnych rozmiarów, nie da się tego ocenić na oko), ale bardzo wiernie plonująca odmiana (ja ją miałem tylko 1 raz, ale znajomy ja sieje co roku od 6 lat), dobra na lżejsze stanowiska. Ja bym z Pioneera wybrał coś z dentów (flinty jednak gorzej oddają wodę), w tym roku zamówione mam P9027 na dosyć dobre stanowisko i P8523 na słabe, są też wcześniejsze odmiany. Wiem, spora kasa, ale jedną czy kilka jednostek jakiegoś denta warto wziąć na próbę, np. monsanto DKC3790, pioneera P8400, P9027 czy P8589.

 

Flinty preferują dziki, raz miałem 22.44 obok subito (dokładnie 1ha tej kuku i dookoła 2ha subito) i 22.44 zostało mocno zniszczone (także przez to, że miało niżej osadzoną kolbę i wcześniej ją wykształciło). Hehe, najlepsze było to, jak wlazłem w łan subito, patrzę nie ma kolb - już zaczynam klnąć na gołębiarzy, a tu zerknięcie do góry - są. Mam 1,86m wzrostu. :)

To jeszcze zależy na co sprzedajesz qq. Jak do zakiszania w rekawie to nawet wilgotności nie badają i wtedy to trzeba mokrą ciąć, a potem na 10t pronara ponad 15ton :lol:

 

@ zdzichu124 bardzo dobry pomysł z tym tematem, tylko żeby użytkownicy podawali prawidłowe informacje odnośnie plonu i nawożenia ;)


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Jakie odmiany polecicie na ziarno na glebę słabszą (IV-V klasa w większości V klasa)

Odmiany raczej zachodnie a konkretnie zastanawiam się nad firmą Pioneer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Nie wiem co z Pioneera jeszcze jest dostępne ale na pewno N86 , A79 , P9400 , P8523.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Przedstawiciel zaproponował mi PR39H32 co wiecie o tej odmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Post 1061 - tam znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

cena 420 zł za 80tys


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

h32 bardzo fajna odmiana na slabsze ziemie jak masz lepsza klase to bierz f58 albo lg 32.58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siał ktoś z was kukurydze severo z kws na kiszonkę i jak plonuję bo mi zaproponował przedstawiciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

LG z tego co widze jest duzo tansze od KWS bo za ricardinio placilem okolo 360zl za j.s50tys. Kolego Knoro a siales ricardinio ze tak chwalisz lg ?

Nie siałem nie wiem co to za odmiana nie krytykuje jej. Ale przez ostatnie kilka lat zawsze słuchalismy przechwalajacych sie sasiadów jaka to zaje***ta kukurydza ta smolitop czy reduta czy inne polskie odmiany. I zawsze sialismy polską oraz LG i przez te kilka lat nigdy nie było tak że LG wygladała czy też sypała słabiej od polskiej odmiany. A w tym roku wygladało to jak odcięte pole kolosalna różnica dlatego nie pierwszy ale napewno ostatni rok sialismy polską odmiane. Polecam odmiane LG 32.58 zastanawiam sie czy nie posiać jakiejs odmiany z Pioniera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co to za odmiana pioniera P8400 i jak plonuje ćhcę ją na próbę posiać

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moi rodzice w tamtym roku sieli krasowiaka a w tym filippo i silvestre

czy uważacie że są to lepsze odmiany od krasowiaka? gleby IV i V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Zależy czy uprawa na ziarno czy na kiszonkę. Po tych odmianach wnoszę, że na ziarno. Z ziarnówek polecam odmiany pioneera i monsanto (wysokie plony ziarna, łatwe i tańsze suszenie, łatwiejszy omłot) ale nie mogę nic powiedzieć o danych odmianach, bo nie wiem, jakie w Twoim regionie jest zalecane FAO (wczesność).

 

EDIT: z polskich odmian wczesnych fajnie wypada kosynier, ma całkiem dobre plony ziarna.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zalecane FAO to 230

kukurydza siana na kiszonkę dla krów mlecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ten kosynier tez może by się nadał, ale z tego co kojarzę, ambrosini z KWS-u powinna bardzo dobrze wypaść na słabszej glebie, ale cena za jednostkę siewną jest wysoka, ponad 300zł netto za 50 tys. nasion (wysiew na hektar 80-85 tys. nasion), ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że powinny to być dobrze wydane pieniądze. Jest jeszcze odmiana pioneera - H32, jest dosyć tania (400-420zł netto jednostka 80 tys.), a u mnie i u sąsiada fajnie sprawdziła się na kiszonkę na słabszej glebie (FAO ok. 230-240).

 

Ale jeżeli fundusze są ograniczone, to lepiej tą różnicę w cenie miedzy kosynierem a ambrosini wydać na nawozy, tylko lepiej, aby rok był sprzyjający dla wegetacji (polskie odmiany gorzej sobie radzą w kiepskich warunkach pogodowych - niedoborach/nadmiarach wody).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

U mnie ziarnowa klasyka KWS, czyli Ambrosini i Ricardinio. W ubiegłym roku Ricardinio 11,5t/ha 25% wiglotności.

Kiszonkowa jeszcze nie wybrana, ale prawdopodobnie Silvestre, Zizou i Filippo.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

jakie nawożenie zastosowałeś pod Ricardinio?


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Obornik około 30 ton zimą

Wiosną 300kg mocznika

Do siewnika 150kg polifoski 6 + mikro granulat. Niestety nie pamiętam dawki. Wiem, że granulat kosztował mnie 80zł/ha

 

Oprysk powschodowo - dwa razy.

Później już nic nie dodawałem, żadnych nawozów, żadnych odżywek.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj