Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
łukasz    29

Witam zastanawiam się jaką kukurydze posiać na glebie IV klasy. Wybór pomiędzy KWS TOURAN i Pioneer P8488. Którą polecacie? Kukurydza dla krów wysokomlecznych wiec milewidziane inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49
Napisano (edytowany)

Powtórze się ;), napewno 1ha nie siejesz, zasiej obie, zawsze najlepsze porównanie to u siebie na polu :)

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

LG 30.260 chociaż nigdy jej nie siałem w tym roku będzie pierwszy.

Co roku tylko saten union a w tym sobie poeksperymentuje :) na 20ha 6 firm i 8 odmian :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubki    0

Witam czy ktoś z was siał kukurydzę np. dwie odmiany razem co drugi rządek?

W 2012 siałem 3gatunki kukurydzy po dwa rządki. To było Subito, KWS5133eco i Korhes. No i na początku eco najlepiej wystartowała. Owego lata nawet moja kukurydza miała próbę wylegania poprzez huragan. Najwięcej połamanej było w rządkach KWS5133eco. Co do kolb wszystkie odmiany były zbliżone a do wysokości to Subito było najwyższe przy zbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

co sądzicie o kukurydzy smolitop na ziarno? i jaka jest jej cena?

 

nie pamiętam ile, ale chyba 170zł rok temu za jednostkę. Jak na ten rok to byliśmy z niej bardzo zadowoleni. Plonowała podobnie jak Ricardinio !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

witam a czy lepiej zasiać kukurydzę na kiszonkę na IV a i b, obornik dany na wiosnę pod nieudany jęczmień jary i na zimę zaorane czy lepiej na IVa i V częściowo iły i kawałek zaorana łąka, obornik dany pod orkę zimową odmiana Dumka ? Podobno po zasiewie ja się rozsieje mocznik to dziki ziarna nie biorą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

co myslicie o kukurydzy na kiszonke o nazwie geoxx lub saxxofon na gelby klase 3b/4 a b ?? i na 5 klase opoke silvestre filippo lub subito agro yoko jak myslicie która odmiana bedzie najlepsza ?? dodam ze stanowisko srednio suche . I chodzi mi o jak najwyzszy poziom energi kiszonki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

@XTRO a jakie miała warunki? co dostała i w jakiej ilości?


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

i ta i ta dostała to samo.

Z tym że Ricardinio było raz pryskane odżywką a Smolitop 2. Nawożenie nie za specjalne Polifoska 6 100/ha mocznik 150/ha. I przy takim nawożeniu osiągamy plon średnio 10t/ha. Ten rok był nietypowy bo padało wiosną mocno, a później w sierpniu na napełnianie kolb przyszła spora susza. W tym roku spróbujemy na jednym polu zastosować ponad 100kg N/ha i zobaczymy czy będzie różnica.

Gleba klasy- IIIb, IVa, IVb i trochę V.

Menuet mieliśmy nawet na VI klasie i też nie wypadł najgorzej, ale na tych polach susza w sierpniu lepiej dała się we znaki.

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

a jak z wilgotnością i omłacaniem Smolitopa? Planuje zasiać odmianę polska i zagraniczną żeby na własnym polu, w tych samych warunkach i przy tym samym nawożeniu przekonać się jaka bedzie różnica w plonie. Smolitop 170zł za jednostkę a ricardinio 360zł


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

kosiliśmy w połowie października, wilgotność 27-31%

No to ładnie poszła do góry QQ. Pytałem się taty bo już nie pamiętałem i za Smolitopa rok temu płaciliśmy 130 zł a za Ricardinio za 2 jednostki wychodziło coś koło 600 zł

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siał ktoś z was odmianę kukurydzy Filippo z KWS i jak ona plonuję

Edytowano przez kondzio1579

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

@XTRO kuku zakupiona, odmiany takie jak u Ciebie - smolitop i ricardinio. zobaczymy jaka będzie roznica ;)


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

@szostek1515

 

Zalezy co jest dla ciebie priorytetem w uprawie kukurydzy. plon suchej masy czy strawnośc i koncentracja energii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Co do opoki to nie polecam! W tym roku miałem na IV i V klasie to gdzie tylko lepsza ziemia to ładna a jak jaka slabsza wpadał to szalona różnica. Według mnie to nie jest qq na słabe ziemie bo plon jest duzo mniejszy. I w tym roku jej wartość użytkowa jest BARDZO słaba musze dodawać śrute kukurydziana bo kiszonka ma mało energi. Na tej samej ziemi Ułan wyszedł dużo lepiej i miał nawet większe kolby (odziwo bo przedstwiciel twierdził ze Ułan to g... a opoka to cud -.-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

To może chłopaki proponuje żebyście zrobili coś w stylu profesjonalnego porwania obydwóch odmian. Założyć temat i pokazywać z opisowo i graficznie rozwój obu odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

tzn. u @XTRO te odmiany rosły w sezonie 2012/13 a u mnie dopiero będą rosły od ~maja, ale spostrzeżeniami na pewno się podzielę, czy to w galerii czy to na forum.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Na 4 kl nie mówiąc juz o 3 to można sobie pozwolić na lepsze odmiany z wyższą strawnością i koncentracją energii. Subito jest koniecznością jak u mnie na 5-6. chociaż w tym roku na 5 będę próbował dynamite i LG 30.260. a na ziarno tez mieszanka 4-5-6 klasy i będzie ambrosini i cooky.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj