Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

brutto czy netto i jaki termin płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Brutto przy jednej j.s nie wiem jaki termin, ja zamawialem 24j.s to mam termin do 10.2014 ale 20% musialem przy odbiorze nasion zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Dobra cena. Można się dowiedzieć nazwy firmy, jeżeli jesteś z południowej Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja jestem z okolic pily, zamawialem z firmy Elmar-pro tylko trzeba sie spieszyc bo przedstawicielka mowila ze szybko znika ta odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

ja siałem lg32.52 gleba 3a kukurydza nie powiem była ładna i kolba dobra ale miałem obok z kws agro jork ale była tylko wyższa i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Koledzy jak rozwiązać problem z różnym FAO w zasiewach? Będę miał w tym roku niedużą część kukurydzy o FAO 240 a pozostała ma FAO 260 nie dam rady zbierać w dwóch terminach, tę z niższym FAO zasiać później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czemu nie dasz rady zbierać w 2 terminach? Ewentualnie by można mieszać na pryzmie obie odmiany ale to też będzie kłopotliwe.

a co sądzicie o kukurydzy Magitop 260 FAO

Na ziarno czy na kiszonkę? Na kiszonkę powinna być dobra, zalecana też na biogaz czyli wydajność jest wysoka, strawność dość dobra.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

prawie taka sama kolba może troche słabsza ale nie wiele tylko że z lg kukurydza jest bardziej strawialna przez krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

To nie jest do końca prawda, to czysty marketing, zainteresowanych odsyłam do badań czeskich, gdzie kukurydze KWS odznaczały się porównywalną, czy nawet lepsza strawnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

A ty z tymi czechami że w jednym kraju wyszło inaczej to niedokońca może być pewne że w innych krajach nie będzie właśnie lepszy chyba że

jestes przedstawicielem kws to swoje chwalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Przedstawicielem KWS... A może Ty jestes przedstawicielem LG? Oskarżenie równie bezpodstawne co Twoje. A badania czeskie mogą stanowić wzór dla polskiego coboru pod względem kukurydzy na kiszonkę, wszystko jest tam wspaniale przebadane. Żeby nie być gołosłownym: http://eagri.cz/public/web/file/230429/ZUH_Kukurice_12.pdf

 

Kilka stron wcześniej chwaliłem pioneera, sam mam kupione w tym roku wiele jednostek P9027 i P8523, w galerii kukurydze monsanto i LG, więc sobie wypraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wg mnie wyniki badań z innych państw mogą być podpowiedzią, pewną informacją do przemyśleń itp. Jednak najlepiej kiedy kukurydza jest przebadana w naszym kraju, zawsze odmiany w różnych warunkach mogą inaczej reagować.

@eMWu Ty chyba jesteś z południa Polski więc w Twoim wypadku wyniki czeskie mogą być bardzo wiarygodne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A te badania w Osięcinach" Co Lacha i jego pierwiastki kupili? :) Jak dla mnie to na te strawne odmiany trzeba miec dobry kawałek pola i kupe wody, nie ma bata jak słonce na piachu przypali to itak lipa z tego strawnego włokna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Termin zbiorów i warunki klimatyczne są różne i wyniki będą się różnić niema co się opierać na jednym badaniu ja o tych czeskich badaniach czytałem 10 razy i to chyba od jednej osoby więc wydawało mi się to dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Termin zbiorów i warunki klimatyczne są różne i wyniki będą się różnić niema co się opierać na jednym badaniu ja o tych czeskich badaniach czytałem 10 razy i to chyba od jednej osoby więc wydawało mi się to dziwne

 

Trzeba było napisać 100 razy, miałbyś większy posłuch. To podaj mi inne badania, gdzie pod względem strawności (i innych cech) przebadane jest w ten sam sposób tyle różnych odmian w 8 różnych lokalizacjach, gdzie plony s.m. oscylowały od 10 do 25t, bo pisanie "te odmiany sa lepsze bo tak mi się wydaje" to wiadomo gdzie sobie można wsadzić. Widocznie LG już zamówiona, a ktoś ośmiela się podważać wybór.

 

A z kukurydz LG, siałem 30.223, 30.238, 22.44 i zdecydowanie najlepiej z nich wypadła 30.223, której już w Polsce nie da się kupić, w Niemczech jak najbardziej. Tyle że ta 30.223 była porównywalna z Pioneerem H32, a rok dla qq był wtedy idealny (2011). Tu masz jeszcze jedno porównanie w plonach ziarna w warunkach suszy: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/457826-tabela-wynikow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

dobra lg32.53 duo kupiona .mam pytanie czy siał juz ktos kukurydze gesciej niz 100 tyś na hektar?dodam że ziemia klasy 2b 3a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moj ojciec tez ponad 15 late temu siewnikiem do buraków ze zmienionymi tarczami. Rządki co 40 cm :lol: dzis to nie do pomyslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Miałem magitopa i na lżejszej ziemi okej ale szału nie było max jakieś 260cm miała, rok temu miałem subito i sumaris i dużo bardzoej mi się podobała kukurydza. Na ten rok testuje Pioneera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Kosiłem tako 3.5 porcji masy był ogrom ale kolby jak fiuty nietoperza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj