Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eMWu    485

Papier/elektroniczny nośnik wszystko przyjmie. Też czekam na info, jakie nawożenie i jaka gleba, z tego co widziałem w galerii to te 18t bardzo wątpliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolege chodzi pewnie o 18t z 3 hektarów tylko się machnął :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

W badaniach COBORU Ricardinio osiągnął maksymalnie niecałe 14t/ha przy wilgotności 14% ale sypnęli pod nią też niemało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lotka83    0

Witam. Tu właściciel tego cennika. Jak ktoś zainteresowany to proszę na PW.

Nie ja umieściłem ten cennik, ale wszystko się zgadza :)

 

 

 

 

fxkw.jpg

Edytowano przez Lotka83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od kilku lat sieję KWS i LG ale zawsze LG lepsza tak więc w tym roku tylko LG poza tym w ubiegłym roku KWS jadła omocnica a LG nie tkneła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Wow jakie słabe plony. U mnie w tym roku z 7,8ha wyszło średnio 10.5 tony przy wilgotności 31% i to też cienko bo w okolicy nie jeden miał 15t przy podobnej wilgotności, tylko ja za rzadko posiałem bo wyszło tylko 65tys na ha ;/ myślę ,że to jest główną przyczyna niskiego plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Witam. Tu właściciel tego cennika. Jak ktoś zainteresowany to proszę na PW.

Nie ja umieściłem ten cennik, ale wszystko się zgadza :)

 

Mam nadzieję Mateusz (o ile do Ciebie teraz piszę), że nie jesteś obrażony za tę wrzutkę, zamieściłem tylko w celu pokazania różnic cen między odmianami. :) A nazwy firmy nie podałem w poście, żeby nikt mnie nie oskarżył o reklamę, pomimo tego, że pewien moderator uprawia ostro tutaj taką działalność, tylko na rzecz większego gracza.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Są to wyniki realne uzyskane na słabszym stanowisku i przy słabszej agrotechnice niż dla badań COBORU. I moim zdaniem takie badania pokazują wartość danej odmiany, w warunkach stresowych. W tegorocznym zakupie qq sugerowałem się początkowo tymi wynikami, późniejsze przeglądanie wyników badań niemiekich tylko mnie w tym wyborze umocniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

kto nie wieży to niech nie wieży gleba 2a przedplon mieszanka zbożowa nawożenie 200kg mocznika i 200kg polipad te 18t to z 1ha u nas tak sprzątają sąsiad miał ronaldionio to miał 16t a i dodam że obornik był dawany przez 3 lata co roku wcześniej i było jeszcze pryskane odrzywkami 4 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

200kg i 200kg polidapu mocznika to 135kg N. Dodatkowo odżywki, obornik i może się uzbiera 200-250kg N. Rekord świata, 24t suchej qq było osiągnięte przy 550kg N i 120kg S, z czego 100kg N miało na celu zaspokojenie potrzeb biologicznych gleby i mineralizację resztek pożniwnych. Dodatkowo, przy olbrzymiej zasobności pola w potas zostało wrzucone 300kg soli potasowej. Wybacz, ale moim zdaniem bajki opowiadasz, oglądając zdjęcia Twoich łąk nie przypuszczam, że qq wyglądała lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

szkoda że zdjecia nie zrobiłem to byś zobaczył jak wyglądała w tym roku jak bede miał dobrą kukurydze to zrobie zdjecie i ci pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lotka83    0

Spoko luz. Tu brat Mateusza, Łukasz:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

OK. :) Jak moja będzie warto fotografowania to też coś cyknę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

@kamil6251

Czyli 280 buszli - doskonały wynik! W USA jak masz 300 buszli kukurydzy w uprawie bez nawadniania to jesteś lokalną legendą i w przydrożnym barze za darmową kolejkę whiskey opowiadasz "swoją historię".

Czy masz powtarzalność plonów na tym stanowisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dril    0

wiatm pierwszy raz mam w planach siew kukurydzy mze ktos doradzic dobra odmiane na III klase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Są to wyniki realne uzyskane na słabszym stanowisku i przy słabszej agrotechnice niż dla badań COBORU. I moim zdaniem takie badania pokazują wartość danej odmiany, w warunkach stresowych. W tegorocznym zakupie qq sugerowałem się początkowo tymi wynikami, późniejsze przeglądanie wyników badań niemiekich tylko mnie w tym wyborze umocniło.

 

Więc Twoim zdaniem jeżeli stanowiska mam podobne, przynajmniej klasa gleby, pH mniej więcej na tym samym poziomie i nawożenie też planuje dać podobne jak w badaniach COBORU to nie osiągnę podobnych wyników? Nie mówię, że takie same bo nie wiadomo jaki rok będzie. Wybrałem w tym roku odmiany Ricardinio, Ronaldinio i Subito wszystkie na kiszonkę. Nawożenie jakie planuje dać to ok. 30t/ha obornika 350 kg Polifoski 5, 300 kg Mocznika w dwóch dawkach do tego jeszcze dokarmianie dolistne, zobaczymy w jakiej ilości. Gleby: IIIa - Ricardinio. IVa - Ronaldinio i IVb dość lekka ziemia na której planuje zasiać Subito bo wiem, że lubi takie gleby. pH 6,1 do 6,6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erving    0

Witam.

Siejemy kukurydze od 15 lat głownie odmiany polskie.

Od paru lat główna odmianą jest Glejt ma bardzo bobry wigor początkowy i nadaje sie na 5 i 6 klasę jak bedzie padać to 3m bez problemu urośnie. W rekordowym roku 2011 dał plon 71 t/ha klasa ziemi 4, kolba na wysokosci ok 1,70 m. Jak ma 5-7 cm wzrostu wytrzyma mróz ok -8( jednego roku taki był prze 3 dni ).

Glejt jest odmiana lepsza niz buran bielik prosna bułat san ale z KWS belluvve jest lepsza odmianą, o innych odmianach których nie testowaliśmy sie nie wypowiadam.

Plon mierzyłem w taki sposób wyciecie rzędu na długości 13,33 m ( szerokosc rządków 75 cm ) i zważyłem to co wyszło raz 1000 i wychodzi plon z ha w tonach ( 13,33x0,75x1000=71 t/ha) jeśli kukurydza na całym polu jest marfologicznie wyrównana.

Przy obsadzie 100000 na ha na kiszone jesli kukurydza pojedyncza wazyłaby 1 kg to mamy 100 t z ha ale takie obliczanie jest mało wiarygodne bo kukurydza kukurydzy nie równa poza tym nigdy nie mamy wschodow 100%.

Kukurydza potrzebuje dużo obornika i dużo deszczu w lipcu jeśli to będzie spełnione to plon gwarantowany. W tym roku nie padało w lipcu i plon najgorszy od 15 lat.

Rok 2013 najlepiej plonująca odmiana polska rosomak (ziarno ) COBORU

 

http://www.coboru.pl/DR/PublWynikowPDO/WWPO_Kukurydza_2013.pdf

 

Nie zawsze tańsze znaczy gorsze !

siejemy zawsze w kwietniu 15-25 zalezy od roku ( lokalizacja północne mazowsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ja nie pisałem, że nie osiągniesz podobnych, ale w warunkach stresowych ukazana jest wartość odmiany. Niedaleko mnie, w SDOO Pawłowicach wg. nowego top agraru plony ziarna w 2013 wynosiły ok. 75 kwintali z hektara (niewiele więcej niż tegorocznego owsa...), czekam aż wrzucą te wyniki do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

erving mam ze 2ha piachu klasa pewnie 6 miejscami może 5 nie wiem dokładnie bo to dodatek do dzierżawy i myśle o tym glejcie na kiszonke jakie proponujesz nawożenie obornika na jesieni wywiozłem ponad licząc rozrzutniki ponad 130 ton i obsade będe wdzięczny na dobrych stanowiskach lober zostało mi z zeszłego roku 3 worki i blask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Ja nie pisałem, że nie osiągniesz podobnych, ale w warunkach stresowych ukazana jest wartość odmiany. Niedaleko mnie, w SDOO Pawłowicach wg. nowego top agraru plony ziarna w 2013 wynosiły ok. 75 kwintali z hektara (niewiele więcej niż tegorocznego owsa...), czekam aż wrzucą te wyniki do sieci.

 

Zgodzę się z Tobą, w warunkach stresowych radzą sobie tylko najlepsze odmiany. U mnie w zeszłym roku suszę letnią najlepiej przetrwały Subito i Sumaris, Mengele momentami przystawał. Siałem 80tyś nasion/ha w rzędach co 65 a ziarno co 18,5 cm. Niestety udział procentowy kolb dość niski, dlatego w tym roku chcę zostawić Subito a reszta Ronaldinio i Ricarinio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Od hodowcy subito i sumaris, odmiana susann wg. badań fajnie sobie radzi z suchymi warunkami i jest z niej wartościowa kiszonka (dobry stay-green i plon ziarna). Ja w tym roku postawiłem na P9027, mimo że kukurydza będzie siana na dosyć ciężkiej glebie. Myślałem nad odmianami KWS-u, ale niestety najpierw dostałem cennik elikoru, a później agropunktu, a w elikorze ceny były kosmiczne, za jednostkę Ricardinio liczyli sobie 365zł netto, jest to drożej niż najwyższa półka pioneera, podziękowałem. W agropunkcie wszystkie odmiany o kilka % taniej, ale cennik dostałem już po zamówienia qq z pioneera.

 

Ogólnie, najbardziej byłem zadowolony z odmiany pioneera H32, jest już nieco wiekowa i nawet niedroga, znakomicie sobie dawała rade na słabszych glebach. FAO podobne do ricardinio, radziłbym wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj