Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin103122    21

Mam problem z kukurydzą siałem 1 maja ręcznie i po tym czasie jeszcze nie wychodzi, na początku było zimno ale teraz zrobiło się ciepło. Ostatnie ulewy trochę zbiły ziemie czy jest możliwe że kukurydza nie wykiełkuje i po prostu podgnije ? Niektóre nasiona nie kiełkują a niektóre kiełkują.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Moja siana 29 , zlana pożadnymi ulewami podczas weekendu . Ziemia dośc zbita i spokojnie wychodzą po woli roślinki na wierzch . Równiez siew ręczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@Rolnik773

Nie zamykaj pryzmy jeszcze gorzej będzie tym bardziej jak teraz robi się ciepło.

 

Moja QQ już od poniedziałku na wierzchy. Siana 22-26.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Witam, mam pewne obawy, kukurydza zasiana 29, 04 i drugiego maja zlana taką ulewą że woda stała w rzędach które zamieniły się w muł. Powoli zaczyna się przebijać ale bardzo nierówno ,są takie że zaczną rozwijać liście a miejscami jeszcze nic nie widać czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

Witam

 

Jeśli będzie coś nie w temacie to z góry przepraszam, ale jestem tu nowy.

Jestem początkującym rolnikiem i drugi rok z rzędu sieje kukurydzę.

Mianowicie problem polega na tym iż dałem albo i nie dałem się wkręcić Pani która sprzedawała nasiona. Kupiłem odmianę "EXAPIC" i z tego co wyczytuje to jest to odmiana bardziej skierowana do produkcji kiszonki a nie ziarna. Jakieś efekty uboczne gdy zostawię ją na ziarno ? Z góry dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Efektów ubocznych to raczej żadnych nie będzie, jednak głównym problemem będzie tutaj słabszy plon. Ciężko określić o ile, ale na pewno będzie niższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Niekoniecznie będzie niższy, ale gorzej się może suszyć i młócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

Dzięki wielkie za sprowadzenie mnie na ziemie ;)

Nie ukrywam, że chodziły mi po głowie najgorsze scenariusze..

Chcąc nie chcąc nakład finansowy przy 6h spory.

Nauczka na przyszłość żeby częściej tu zaglądać.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

kiedy zastosować następną dawkę azotu ? i co i ile dać na hektra ? może być saletra amonowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie nie wiem czy to dobry temat ale jest często odwiedzany teraz a zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi. Mianowicie kukurydza mi wzeszła i ma teraz od 2-5cm i na samych krańcach listka jest zółta (nie sucha, lisc jest zdrowy ale zakończony kolorem zółtym lub jasno zielonym) chciałbym uzyskac jak najszybszą odpowiedz czy jest się czym przejmować. Dodam jeszcze ze od kilku dni jest znaczne ochłodzenie w moim regionie (wielkopolska) i nocami temperatura spada do około 8'C, czy to może jest tego powodem ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259
Napisano (edytowany)

właśnie przez to że jest chłodno qq robi się żółta, jak się ociepli to zacznie rosnac i po zieleni się

 

 

 

edit:

qq siałem 10 maja, ładnie wzeszła oprócz dwóch rządków o długości kilkunastu metrów, rozgrzebałem i ziarnka qq są tylko po prostu nie skiełkowały bo tam jest taki suchy piasek, czy jak mam nadzieje popada w niedługim czasie to bez problemu wzejdzie czy lepiej dosiać później bądź dosiać teraz a głębiej ???????

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Witam.

Może mi ktoś coś podpowiedzieć dlaczego kukurydza zmienia kolor.Wzeszła ładnie ma 6-7 liści,a teraz miejscami robi się fioletowa.Jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Może mi ktoś coś podpowiedzieć dlaczego kukurydza zmienia kolor.Wzeszła ładnie ma 6-7 liści,a teraz miejscami robi się fioletowa.Jaka może być przyczyna?

 

dla kukurydzy to jest raczej normalne zjawisko, szczególnie w warunkach stresowych (susza, zimno) - z ego względu bezpośrednio pod nasiona podsiewa się mikronawóz z fosforem (około 10kg/ha P2O5), także teraz tankuj opryskiwacz i zasilaj kukurydzę dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

 

dla kukurydzy to jest raczej normalne zjawisko, szczególnie w warunkach stresowych (susza, zimno) - z ego względu bezpośrednio pod nasiona podsiewa się mikronawóz z fosforem (około 10kg/ha P2O5), także teraz tankuj opryskiwacz i zasilaj kukurydzę dolistnie

 

 

Dzieki to zapytam jeszcze co polecacie teraz na dokarmianie dolistne aby szybko wyprowadzić ją ze stresu?Pryskac teraz czy aż się ociepli,bo na razie chłodek?

 

 

 

Dzieki to zapytam jeszcze co polecacie teraz na dokarmianie dolistne aby szybko wyprowadzić ją ze stresu?Pryskac teraz czy aż się ociepli,bo na razie chłodek?

I dopytam jeszcze czy mogę dać Kelpak bo mi jeszcze pozostał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Moim zdaniem potrzebuje ona teraz cynku i fosforu. Cynk w postaci jakiegoś chelatu, a fosfor to chyba najlepiej będzie kupić np. sonate makro fosforanową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pytanie o przyswajalność jest jak najbardziej zasadne, ale raczej nie ma na co czekać, jeśli warunki atmosferyczne są odpowiednie (także temperatura powyżej 10 stopni) to śmiało zasilaj kukurydzę w NPKSMg, mikro (szczególnie cynk i mangan, tylko uwaga na chelaty IDHA z adoba, gdyż w instrukcji nie zaleca się ich mieszania z siarczanami), tytanit i kelpak oczywiście również możesz zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

poprawione było sianie i wyszło mi ok 105 tysięcy na hektar kukurydza wzeszła ok 2-5cm od sianej pierwotnie-jak myślicie będzie coś z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Biorąc pod uwagę jej przeznaczenie - kiszonkę, to będzie dobrze. Wszystko zależy już tylko od samego przebiegu pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

na razie kiepsko teren podmokły+potężne opady deszczu więcej niema co pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

kupowałem w tym samym miejscu co rok temu i wtedy normalnie zimą przyszła a teraz podobno pionier nie przysyłał go i dlatego nie rozwozili a jak wkońcu przyszły to inne odmiany niż były zamówione. W tamtym roku a98 była bardzo ładna może i teraz tak będzie.

 

Gdzie zamawiałeś nasiona????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekb333    2

Witam mam takie pytanie co ile siejecie kukurydzę tzn. co ile cm i ile nasion na ha. Ja sialem 90 tyś/ha, nie wiem czy nie za malo?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Moim zdaniem 90 tysięcy to w sam raz. w katalogu pioneer masz np że zalecana obsada 80-85 tysięcy, jednak niżej napisane jest że to zalecana obsada w czasie zbioru, także trzeba odliczyć kilka % na kiełkowaniu itd. Wszystko też jest kwestią nawożenia, jak ktoś wysieje 100 tysięcy jednostek a sypnie pod to 100 kg mocznika to niech na cudy nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj