Polecane posty

milanreal1    319

Popali, przed intensywnym deszczem może by poszło ale ale bym nie ryzykował.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

Ułan i Vitras urosną bardzo wysokie.Miałem to i to ,Vitras miał ze 4 metry ,tyle że z nich jest masa ale nie energia .Szkoda ciągnika i sieczkarni na taki materiał.W tym roku LOBER i SAN.W zeszłym roku z 3.5 ha była pryzma 50-6 metrów ,folia 50-10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

pionier w tym roku się nie popisał. Miałem zamówione a98 i t83. Nasiona a98 dotarły dzień przed sianiem po kilku telefonach. T83 wogóle nie przyszła. Co ciekawe zostało mi pół paczki a98 z tamtego roku nasiona były całkiem inne duże i grube a ta co teraz przyszła małe i cienkie. Paczka w tamtym roku ważyła ponad 30kg a teraz mniej niż 20kg. Zobaczymy co z tego wyrośnie. Kupiłem też paczkę dumki będzie porównanie.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

damian to dziwne co mowisz a gdzie zamawiałes? A98 w ubieglym roku u mnie miala 228g masa 1000 nasian a w tym roku jest sporo grubsze az pozniej sprawdze ale cos okolo 300g jesli pamietam paczki sa duzo wieksze i ja co zamowilem to mi przywiezli juz chyba poltora miesiaca temu i biore juz chyba od 2006roku i naprawde zlego slowa nie moge powiedziec zawsze bylo wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

@komodo do nas tez przyszła P8488 zaprawiana mesurolem, choć zamawiana była zwykła.

Takie pytanie czysto teoretyczne: odmiany typowo kiszonkowe takie jak np własnie P8488 i skoszenie ich na ziarno, jakie są przeciwwskazania (ciężko się młócą, za duża wilgotność przy zbiorze)?

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no to akurat traktyje jako plus :) jezeli ktos daje cos bez dodatkowej oplaty to trzeba sie cieszyc a jesli chodzi o to czy kiszonkowa nadaje sie na ziarno to oczywiscie nie ma przeciwskazan jakis wiekszych(pod warunkiem odpowiedniego Fao ) no i teoretyczniue moze oddawac poprostu wolniej wode bo w druga strone ziarnowa na kiszonke moze byc np bardzo slaba strawnosc i wtedy to juz jest powazny minus albo malo energi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

U mnie tez juz qq z pioneera ponad miesiąc czeka na siew, więc bardzo dziwne ze tak pozno przywiezli i to jeszcze po przypomnieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

kupowałem w tym samym miejscu co rok temu i wtedy normalnie zimą przyszła a teraz podobno pionier nie przysyłał go i dlatego nie rozwozili a jak wkońcu przyszły to inne odmiany niż były zamówione. W tamtym roku a98 była bardzo ładna może i teraz tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no ja sprawdzilem w ubieglym roku A98 miala 256 mase a w tym jest 329g takze spora roznica jest no to ze bedzie ladna to akurat jest pewne bo juz kilka lat ja sieje i zawsze sie udaje wzgledem innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Ciekawe od czego to zalezy ze niektore odmiany zaprawiaja dodatkowo mesurolem a inne nie. U mnie H20 i F58 sa standardowo zaprawione MAXIM XL, waża odpowiednio 255 i 250g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

a ja mam pytanie kupiłem siewnik i jest ustawiony na 70 cm redliny i na 12 cm miedzy kukurydza to daje jakies 114 tys nasion na ha . zawsze siałem na 65 i 15 cm .. na kiszonke co sądzićie o tym pierwszym ustawieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie wystąpił problem-a mianowicie podczas siania kukurydzy coś się porąbało z siewnikiem i wysiane zostało ok 60-65tyś ziaren na hektar........Co teraz począć z takim fantem??Istnieje możliwość dosiania jeszcze raz?Czy od razu kasacja uprawy i od nowa kompletny siew.....Miał ktoś podobny problem???

Proszę o możliwie szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

a kiedy siałeś ? jak wczoraj lub w środę to ustaw sobie siewnik tak aby po sumowaniu wyszło tyle ile chciałeś i siej jutro 10 cm obok wcześniejszego rządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

to zależy na co siałeś czy na ziarno czy kiszonke i na jakiej ziemi, policzy czy Ci się oplaci jeszcze raz uprawiać i sieć koszt nasiona też nie są tanie, wczoraj rozmawiałem z wujem i mówił że on siał na słabej ziemi 83tyś, ja bym chyba zostawił a przynajmniej jakąś cześć tak do doświadczenia, mała obsada wcale nie oznacza małego plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Tym bardziej, ze ludowe mądrości i przysłowia z zimy mówią o suchym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo17271    0

Panowie mam pytanie po ilu dniach wschodzi kukurydza na nasze warunki pogodowe prawie codziennie deszcz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Gdzie mieszkasz Przemo bo u mnie ani grama deszczu,kuj-pom ??? Zasiałem 22 i 26.04 i jeszcze jej nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Byłem dziś w polu i QQ jeszcze nie wyszła siana 29 kwiecień , odgrzebałem pare to mają tylko małe korzonki w dół . W ubiegłym roku to w ciągu tygodnia była na wieszchu tylko temperatura była wyższa i dla tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

pytanko może głupie ale ważne... :)

w tym roku mam zasiać ok. 2ha QQ ale raczej nie zasieje wszystkiego przez te codzienne deszcze, jedno pole mam zalane konkretnie i nie zanosi się aby szybko wysechło, czy jak mi zostanie jeden nie zaczynany worek (50k nasion) do następnego sezonu to nie straci ono na jakości i kiełkowaniu ?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja siałem 30kwietnia, wczoraj próbowałem opryskać, ale wtopiłem i musze poczekać do poniedziałku bo za mokro. Ogólnie w tym roku u mnie bardziej bliźniaki potrzebne niż koła do międzyrzędzi. Pryskam adengo 0,4l.W tamtym roku pryskałem i bardzo dobrze zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja siałem 29 kwiecień i na razie tylko ma mały korzonek , jest zimno i nie chce wyjść w ubiegłym roku wyskoczyła po 6 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Dziś zajrzałem do QQ sianej tydzień temu . Ładny kiełek juz wykształcony . Jest jeden problem . Kilka ziarenek było nadgryzionych z drugiej strony przez jakiegoś robaka . Jak bardzo to może być szkodliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik773    29

witam . Mam pytanie . mam dużą pryzme kukurydzy teraz jestem akurt na środku a krowy wychodzą na pastwisko więc ogranicze kiszonke. i takie pytanie czy jest mozliwość zamknięcia pryzmy ? jeżeli tak to jak to zrobić ? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj