Polecane posty

Leonardo1    1

czy kukurydze 3 dni po siewie wystarczy spryskać guardianem Max i spokój do zbioru z opryskami, czy też należy jeszcze jakieś wykonań opryski przeciw grzybą czy też zarazą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Guardianu już nie ma, wycofali. Na nic innego pryskać nie trzeba. Tylko nawożenie i to spore.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@matingus cz TY kiedykolwiek robiłeś kiszonkę z żyta???

Zyto powinno się kosić przed jego pełnym wykłoszeniem ponieważ później kosisz słomę a nie zielonkę...no ale jak ktoś woli karmić żytnią słomą to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kiedyś robiłem teraz zaniechałem,wolę skosić owies.po moich doświadczeniach widzę że kiszonka z owsa jest lepsza niż z żyta.

wiadomo jest tego mniej,ale pasza super,bydło przepada za tym.

u nas w rejonie nastała metoda robienia kiszonki żyta w baloty.

koszenie,więdnięcie,prasa rotor.widziałem nie żle to wychodzi.

a jaka u WAS metoda robienia kiszonki żyta.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

to nie temat o zycie, a o kukurydzy. Kukurydza siana na kiszonkie po 20 maja. Jakie FAO, ponizej 200? 160? 180?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

na pewno FAO poniżej 200 musi być.zależy też od pogody, jak będzie ciepło i trochę deszczu to urośnie.

a odmiany to już od was zależy jakie będą.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Mam Maïsadour Mas 11.F

FAO 200-210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

kupiłem

Chwastox Turbo 340 SL 1L

 

 

to dobry środek na chwasty ? a no i kiedy nim pryskać po siewie czy dopiero tak jak piszą w fazie 5-6 liścia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chwastox na kukurydzę? Trochę za słabe. Tylko dwuliścienne może zwalczyć, a co z resztą chwastów?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Tylko nie chwastox na kukurydze,nie wezmie Ci dobrze zielska i kukurydzy zaszkodzi i to sporo na plonie sie to odwruci.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

u nas na ziarno na jednym polu sie za duzo wysialo bo wyszlo po jakies 110 tys nasion ale tam jest dobra gleba 2 i 3 klasa czarnoziem i troche mokra gleba czy gestosc ta nie zaszkodzi ob zawsze siejemy ok 95 tys nasion odmiana tej kukurydzy to smolan sial juz ktos ja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A Tobie o co chodzi? Jakis spam czy co?

 

@jankes123 to trochę za gęsto. A jakie nawożenie stosowałeś?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

nawozenie to tak polifoska 8 200 kg i saletrzak 300 kg i to jest po kukurydzy pole teraz 2 rok kukurydza bedzie i tam jest czarnoziem ciezka ziemia zasobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie do kiedy tak mozna kuku siac na ziarno aby uzyskac dobry plon? bo wczoraj wziolem pole i nie wiem czy bym zdarzyl je oganac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

nawozenie to tak polifoska 8 200 kg i saletrzak 300 kg i to jest po kukurydzy pole teraz 2 rok kukurydza bedzie i tam jest czarnoziem ciezka ziemia zasobna

Z takiego nawożenia + zbyt gesty siew dobrego plonu ziarna nie będzie....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Największe zapotrzebowanie kukurydzy na azot to lipiec tym bardziej że uprawiasz na ziarno. W fazie 6-8 liście daj jeszcze 150 kg mocznika.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no tak ale mocznik rozsiac czy lepiej moze dac teraz ostatnio popularny rsm tylko pryskac go kiedy zeby nie popalic ? bo opryskiwacz ma te specjalne koncowki u nas tylko slyszalem ze dobrze jest pryskac opryskiwaczem z wezami a u nas nie ma tego ?

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

u nas na ziarno na jednym polu sie za duzo wysialo bo wyszlo po jakies 110 tys nasion ale tam jest dobra gleba 2 i 3 klasa czarnoziem i troche mokra gleba czy gestosc ta nie zaszkodzi ob zawsze siejemy ok 95 tys nasion odmiana tej kukurydzy to smolan sial juz ktos ja ?

 

 

Jak powschodzi policz rzeczywista obsadę, krajowe odmiany mają to do siebie, ze czasami dużo poniżej 90% ziaren tylko kiełkuje, albo i 60%...... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no tak ale mocznik rozsiac czy lepiej moze dac teraz ostatnio popularny rsm tylko pryskac go kiedy zeby nie popalic ? bo opryskiwacz ma te specjalne koncowki u nas tylko slyszalem ze dobrze jest pryskac opryskiwaczem z wezami a u nas nie ma tego ?

RSM świetne wyjście tez w fazie 6-8 liści ale musisz mieć węże.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj