Polecane posty

matava    20

Tak się tylko składa, że pieniądze zaoszczędzone na materiale siewnym wydają się być śmieszne wobec całości nakładów ponoszonych na uprawę. Czasami lepiej dorzucić te 2 czy 3 stówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GASxD    3

U mnie też subito bardzo dobrze wyszło, (prawie zakrywało sieczkarnie :D ).

Co wy sądzicie o kukrydzy susan?? Jak wam plonuje?? Jak u niej jest ze strawnością??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki. W tym roku planuje eksperymentalnie zasiać QQ na zielonke na ok 1ha. Co do uprawy już wszystko wiem z wcześniejszych postów tylko ciekawi mnie jak wygląda koszenie sieczkarnią jednorzędową gdy pole ma nieregularny kształt? W zasadzie każda z trzech działek jest trochę klinowata i nie wiem czy jednorzędówką da się kosić również po skosie. Sieczkarni jeszcze nie mam także sugestie mile widziane :) z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

"Jak se zasiejesz tak se skosisz" W każdym bądź razie nie kombinuj z dużą ilością poprzeczniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie: czy kukurydza posiana na nowinie da zadowalający plon? Poletko nieuprawiane jakieś ~20 lat, rosną na nim wysokie, twarde chwasty, oset i pokrzywa. Ziemia jest wilgotna, nie podmokła. Jak można się za to ew. zabrać? Czy po wiosennej orce dałoby się zasiać już w tym roku, czy orać jesienią i czekać na przyszły rok? Jaką odmianę siać? Powierzchnia ok. 0,5 ha, klasa IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jak dla opasów ja bym Ci Piotrek radził Subito na słabsza ziemie rekordowe plony masy przy zrównowazonej zawartości energii


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam. Zamówiłem wczoraj qq. Jednak nie taka jak chciałem. Niestety Ricardinho już nie było, chyba trochę zaspałem z zamawianiem. Wybrałem Amadeo z Kws, zapłaciłem 284zł netto za jednostkęm 50tys nasion. Czy ktoś z was uprawiał już Amadeo i mógłby się podzielić swoją opinią?

Znajomy kiedyś uprawiał tą odmianę, i był zadowolony z niej, jednak u nas wszyscy przerzucili się na ambrosiniego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

atomik jakie FAO ma Subito bo chciał bym dopasować do innych odmian. Czy siać tylko tę jedną? Co myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Hmm średniopóżny mienszaniec , może zasieje tylko dobiorę jakąś inną odmianę z takim FAO na inny kawałek pola.

Dzieki chłopaki.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest jakaś odmiana kukurydzy, która nadawałaby się do zasiania na nowinie? Teraz jest tam jeszcze ugór, ale to niebawem się zmieni. Jeśli jest to jaki wysiew? Jakie nawożenie? Czy można siać nasiona z kombajnu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Koledzy,chciałem po raz pierwszy zasiać kukurydzę na ziarno.Ziemia słaba 5-6klasa.Czy warto siać,co byście polecili:jakiej firmy,jaką odmianę.Słyszałem opinię,że jak wybiorę kukurydzę o niskim FAO,to termin zbioru będzie szybszy,będzie mniejsza wilgotność przy zbiorze(istotne przy sprzedaży mokrej),ale plon będzie niższy niż kukurydzy o wyższym FAO.Proszę o opinię i radę siejących i z większym doświadczeniem niż moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jest tak jak napisałeś. Wszystko też zależy od tego z jakiego rejonu jesteś, jeśli np z pomorza to nie możesz sobie pozwolić na kukurydze o FAO np 270. Jeśli jednak jesteś nastawiony na sprzedaż mokrej kukurydzy, to polecam coś z niskim FAO. Ja sieję z KWS odmiane Ambrosini. Można ja chwalić za wysokie plony i stosunkowo niską wilgotność. Warto również zauważyć że przy sprzedaży na mokro jest tak że cena na początku sezonu za mokrą jest wysoka i potem maleje. Także ja polecam zastosować kukurydze o niskim FAO , która nie odstaje dużo w plonowaniu od odmian z wyższym FAO, i wtedy ja możesz sprzedać dużo wcześniej. Jeśli podpisał byś konrakt na mokrą po ustalonej z góry cenie to wtedy możesz zasiać coś o wyższym FAO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Dzięki kolego za informację.A co myślisz o sianiu na słabej ziemi?Wiem,że to nie będą plony jak na 3klasie,ale czy to nie będzie porażka?Rozumiem,że dużą rolę odgrywa pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dużą rolę odgrywa nawożenie, jakjej dobrze podsypiesz to i na słabej ziemi osiagniesz ładne plony. Ja np w tym roku na 6 klasie pod lasem zebrałem 10 ton mokrej z ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nawożenie może nie wystarczyć, na słabych glebach najważniejsze opady.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Rozumiem,że nawożenie to inny temat(żebym nie namieszał),ale chętnie poznam jeszcze inne odmiany polecane przez was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Kukurydza wcale niema zbyt dużych wymagań glebowych. W moich rejonach niema lepszej ziemi niż 4 kl a kukurydzy dookoła jest pełno... Można by to już nazwać zagłębiem kukurydzianym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Moim zdaniem QQ lubi lekką i dobrze uprawioną ziemie, u mnie w zeszłym roku była o niebo lepsza jak na glinie.

Ale to są moje obserwacje.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie podobnie było , lepsza była na 4-5 klasie niż na spieczonej 3 klasie. U nas gleby to właśnie maksymalnie 3 klasa, ale mało gdzie, a plony porównywalne z tym co ludzie piszą że uzyskują na 1-2 klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo17271    0

Witam wszystkich rolników !

Mam taką sprawę sieje kukurydze 2 rok nie sieje jej za dużo tak ok 10 kg na ziarno.

Czy moglibyście mi polecić producentów kukurydzy u których mógłbym kupić taką ilość ?

Czy musiałbym kupić więcej ?

Rozmawiałem już z dystrybutorem kws o kukurydzy niestety u nich najmniej można kupić 50 tys nasion mi jest tyle nie potrzebne, gdzie mogę kupić mniej , niż 50 tys.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@Przemo17271

Wydaję mi się że nigdzie. To są najmniejsze porcję. Moja propozycja idź do rolnika który sieję kukurydzę i na pewno Ci sprzeda troszkę. Kup Polską np. HR Smolice np. Wiarus są dużo tańsze niż KWS.

 

@młodyrolnik1

Na początek Randap 360SL lub coś podobnego np. Gallup. Dawka minimum 2L na Twoje poletko. Potem dałbym talerzówka, orka wiosenna. uprawa siew. Na pewno plon w tym roku nie będzie super w ale w drugim na pewno już będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Panowie powiedzcie mi jak jest z mesurolem,bo słyszałem że samemu nie można tego kupowac i zaprawiać tylko mogą firmy produkujące materiał siewny a wczoraj mój kolega takowy mesurol dostał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo17271    0

@Tespis17

Tylko problem polega na tym że u mnie w okolicy sieją na kiszonkę nie znam nikogo kto sieje kukurydzę na ziarno , po za tym chcę odmiane przeznaczoną na ziarno mój sąsiad sieje na kiszonkę ale jego kolby są małe i brzydkie nie chcę od niego brać ziarna może ktoś inny mi poradzi skąd mam wziąć ziarno w mniejszej ilości ?

 

Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie mogę dostać dobrą kukurydzę na ziarno

Nie pisz posta pod postem! Używaj opcji "edytuj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj