Polecane posty

Pawel20    49

Jak popada w odpowiednim czasie to az nadto. Ale mocznik podziel na co najmniej dwa razy, 150kg pod agregat i 150kg pogłównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz28    0

proponuje 300 kg mocznika pod agregat a fofor i potas ok w podsiewacz ...modne sa teraz nawozy micro w rządek co ida ...ja biore na probe physiostart z timac agro ...podobno dziala dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

tylko uwaga z potasem w podsiewaczu (lepiej unikać chlorków), również koledzy na ppr polecali połowę fosforu rzucić pogłównie, a tylko 100kg polidapu w podsiewacz (najlepiej byłoby wymieszać go jeszcze z saletrzakiem), a sól potasową proponuję rozrzucić rozsiewaczem przed siewem i to raczej 300kg/ha (chociaż przy dobrym przedplonie i wysokiej zasobności można ograniczyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jakie domiany z pionieera o dobrej strawności i skrobii polecacie na słabą glebę 4b-6 z odmian średniowczesnych takich do 250 FAO ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

W katalogu jest wszystko, ale mi na słabych glebach najlepiej wypadała H32. Możesz też spróbować T13, ale szału w tamtym roku nie było. P8100 to nowość, w katalogu ma teoretycznie wysoką strawność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

myślałem nad H32, D23 i P8488


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

P8488 widziałem na żywo i jakoś nie jestem przekonany. Kolba opada w dół przy końcowych fazach dojrzewania - niby lepsze oddawanie wody z ziarna, ale też łatwiejsze oderwanie takiej kolby od rośliny i przy bardziej leciwych przystawkach rzędowych czy bezrzędowych dużo kolb pozostaje na polu (obserwowane u znajomego podczas zbioru na kiszonkę). W badaniach PDO (Top Agrar 2/2013) wypadła poniżej wzorca pod względem plonu ogólnego i plonu s.m. kolb. Ja w tym roku nie mam nic z pioneera na kiszonkę. Właśnie poszukałem, i D23 wygląda najlepiej wg. doświadczeń pioneera (http://www.kukurydza.home.pl/index.php?id=wyniki_doswiadczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49
Napisano (edytowany)

@atomik F58, przede wszystkim, u nas zamówione A98, F58, T13, P8488, reszta to cos z wysokiego FAO ze Smolic. Szkoda ze końca stycznia się nie zdecydowałeś, parę złotych można było zaoszczędzić. Co do H32 to nie wiem czy jest jeszcze dostępna.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jest dostępna i w poniedziałek zamawiam po cenie styczniowej mam zaklepane tylko kwestia wybrać odmianę , @ paweł jakie ceny płaciłeś ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Po tym rabacie 7% za zapłatę do końca stycznia (ceny brutto)

P8488 488zł,

A98 400zł,

F58 498zł,

T13 459zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja u Bugaja będę brał cena identyczna jak te co podałeś. a tą H32 siałeś ? jak wypadała w stosunku do innch ? ogólnie napisz które z tych odmian miałeś i swoję trzy grosze na ten temat.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49
Napisano (edytowany)

Doświadczenia z zachodnimi odmianami mamy dopiero od niedawna, wcześniej tłukliśmy stare "ponoc sprawdzone" polskie odmiany. Z tych odmian narazie jedynie A98 sialiśmy z do tej pory byliśmy z niej zadowoleni, kukurydza nie za wysoka, mocno ulistniona, zazwyczaj miała po jednej kolbie, rosła na różnych stanowiskach, ale nawet na piachu miała w pełni zaziarnione kolby choć sporo mniejsze od tych gdzie rosła na IVb.

Resztę z tych odmian widziałem tylko na polach sąsiadów, także mocno rzeczowe opinie to nie będą. Bardzo podoba mi się odmiana F58, jednak do tej pory cena odstraszała, ma bardzo niepozorna wizualnie małą kolbę, ale jest na niej sporo ziarna. T13 polecił nam sprzedawca zamiast niedostępnej u niego już H32, która miała być siana na piasku, P8488 podzielam zdanie co do odstawania kolb @eMWu, ale nie wiem czy był z tego powodu jakiś problem, u nas ma być na lepszym stanowisku, także mam nadzieje ze dobrze je wykorzysta, ponoc jedna z lepszych na kiszonkę.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

mi tam nic nie odstawalo w p8488 bzla holernie wysoka w niektorych miejscach pewnie subito by dogonila nie mialem zadnych pozostalosci na polu zadnych kolb ani nic w tym stylu wazylem kolbe i miala najwieksza pozniej lg 3252 a najslabsza kolbe miala p8100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

tak tylko ża ja w tamtym roku dałem 300 kg mocznika przed siewem i później qq wolniej oddaje wode ciężko aby wilgotność ziarna spadła w tym roku dajemy polifoske6 w podsiewacz i pogłównie 150 kg saletrosanu w 2 dawkach no i przed siewem ok 25 tys l gnojowicy + dokarmianie dolistne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23
Napisano (edytowany)

Kolego Atomik H32 siałem w 2012 roku. To jest dolna półka PR. Kolba nie jest za duża ale QQ jest równa na całym polu.

Na Piach się nadaję. Nie będzie za wysoka. Szybko startuję. Płaciłem około 380zł z vat z mesurolem.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikesz1404    1

Witam :) W tym roku mam zamiar wziąć kukurydzę z KWS-u. Jaką odmianę mi polecacie na ziemię gdzie przeważa klasa 3b i 4a ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Ułan nizła odmiana ale nie doradzam siac za gesto bo na lepszej ziemi potrafi sie krzyc. Co do wymagan glebowych to sam na probe siałem na dobrej ziemi oraz na słabszej i jednak na słabszej ziemi (v) nie zdała egzaminu nie za bardzo znosi brak wody. Za to na lepszej ziemi to plon jest naprawde imponujacy (była siana chyba na 95tys) i to było za gesto poniewaz ona ku mojemu zdziwieniu potrafi sie krzyc i gdy ciałem ja sieczkarnia PZ + zetor 7245 to ledwo szeło bardzo twarda tym samym mała stawność ale masy mysle ze o 30-40% wiecej niz np z Rakty która ale polecam raczej aby nie siac jej samej tylko np 1/4 z odmiana o dobrej stawnosci

 

A czy ktoś miał doświadczenie z Opoką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlolo921    0

siał ktoś kukurydzę Humexx. Chciał bym zasięgnąć opinii na jej temat. Na jakie stanowiska się nadaje i jak z plonowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

Opoka siałem kilka razy bodajże 3 lata, dla mnie nie ma lepszej polskiej odmiany ale nei sieje polskich ze względu na to że gorzej są porażone głownią. ale z czystym sumieniem nie zawiodła mnie i całkiem dobrze znosi niedobory wody. Ja zakupiłem z pioneera P8488 i H32. co do Humexxa nie widzialem jej wcześniej sprawdzona kukurydza u mnie przez 3 lata to Coxximo tylko FAO trochę niższe od Humexxa.

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

sialiscie moze francuska kukurydze CRISPI.jesli tak to prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Jaką odmianę polecacie na 5 klasę ziemii??? Może jakaś z pionera???

zależy ile kasy chcesz przeznaczyc prz siewie 90 tys ziaren poslką odmianę kupisz po 140 zł za 50 tys, a za zagraniczne np z KWS 50 tys kosztuje nawet blisko 400 zł. Z polskich sprawdzonych na piach polecam Opokę z zagranicznych jak napisałem Coxximo jest sprawdzona


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4
Napisano (edytowany)

koledzy siał ktoś odmianę agro yoko z kws-u co o niej sądzicie

Edytowano przez ludwik1983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Azot nie koniecznie w dwóch dawkach nawet lepiej w jednej przed siewem bo wymiesza się z ziemią ale lepiej dać np 2 części mocznika i 1 część saletry żeby ładnie od samego początku pędziła , azot tylko w moczniku nie jest super pomysłem przed siewnie , a co dopiero w dwóch dawkach jeśli tylko mocznik to przed siewem lepiej i wymieszać z glebą a nie później żeby w powietrze leciało .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj