yacenty

Belka 15m - jakiej wydajności pompę potrzeba?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

Witam,

chcemy zmienić pompę w opryskiwaczu bo zmieniliśmy zawór na stałociśnieniowy.

Doradzcie proszę jaką pompę wybrać dla lanc 15m? 130, 150 czy 170l/min?

 

gdzieś kiedyś był fajny wzorek jak to liczyć ale go zgubiłem :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dzięki, z tych wzorków wynika ze dla 15m potrzeba od 100 do 130l/min,

zastawiam się czy nie lepiej wziąć 150 :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ta co była do tej pory się nie nadaje??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Też myśle że lepiej Jacku mieć "malutki zapasik" / Lepiej sie wymieszają opryski - wybrać z pompą o wydajności 150.

130 - Taka na styk może czasem nie zdołać... wink.gif Dopłata pewnie nie wielka.. bierz 150wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja przy 20 metrach miałem 140i powiem że była za mała. Jak mi się dyszę w zbiorniku pozatykały to dawał rady. Ja pryskałem na ok 4-5 bar. Radził bym 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

A ta co była do tej pory się nie nadaje??

z większością ludzi, z którymi rozmawiałem po zmianie zaworu zwykłego na stałociśnieniowy okazywało się ze pompie brakuje powera.

Nie znam się dokładnie na zasadzie działania tych zaworów ale wychodzi mi na to ze w stałociśnieniowy część cieczy kręci się w kółko przez co potrzebna jest ciut większa wydajność pompy.

 

Zobaczę dokładnie jeszcze ceny ale może tak jak mówicie skusze się na 170.

Niestety opryski to najbardziej kluczowa sprawa w uprawie. Nie wyobrażam sobie sytuacji ze mógłbym wjechać w pole, opryskać na coś a później zachodzić w głowę czy oprysk zadziala prawidłowo czy też nie - gdy np pompa nie da rady i wyjdzie np 75% zakładanej cieczy. Tutaj robota musi być pewna.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam 15m mam 130litrów i jest wystarczająca i włączonej belce podczas pryskania jeszcze część cieczy wraca do zbiornika po nie potrzebnie generować koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Nie przesadź tylko z wydajnością pompy, bo jeśli będzie zbyt dużo szło na mieszadło, to przy niektórych środkach będzie Ci się tak pienić, że będzie się przelewać. Jeśli masz mały zbiornik to 150 starczy, jeśli duży (1500 - 2000 litrów) to możesz zaryzykować 170 a nawet i więcej. Przy małych zawieszanych 150 to i tak dużo. Popatrz po specyfikacjach u różnych producentów, bo wzory to jedno a praktyka to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Oj z tym pienieniem się to nie byłbym taki pewien, znam gościa co do 3000 litrów z belką 21 m założył sobie dwie pompy po 265 l/min i nie dał sobie przetłumaczyć, że to gruba przesada... Twierdził, że będzie mu lepiej mieszać. No i zgadnijcie co się dzieje... Wrzący garnek to przy tym oaza spokojności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

Witam postaram sie pomóc rok temu zakupiłem opryskiwacz Rental 800l, 15m

pompa jaka w nim posiadam to P 120 (120l/min),opryskałem ok 60 ha (herbicydy fungicydy,RSM)i jak na razie super, moim zdaniem spokojnie wystarczy 120l/min. Jesli chcecie moge zrobic skany tej książeczki i tam wszystko jest razem z tabelkami i wzorami jak skalibrować opryskiwać, dawki itp. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jeśli masz do opryskania kilka ha i nie chcesz dalej modernizować opryskiwacza to trochę pochodzi ,ale to technika sprzed 40lat .Polecam cos lepszego np.jakiś Udor na 3 tłoki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle35    0

Też myśle że lepiej Jacku mieć "malutki zapasik" / Lepiej sie wymieszają opryski - wybrać z pompą o wydajności 150.

130 - Taka na styk może czasem nie zdołać... wink.gif Dopłata pewnie nie wielka.. bierz 150wink.gif

Witam że sie tak wtrace to do 15m belki spokojnie wystarczy pompa 100l/min wydajnosci a to nie prawda że 150 szybciej wymiesza ciecz w opryskiwaczu głownie chodzi o to jakimi dyszami pryskasz i ile masz mieszadeł w opryskiwaczu. cena 100l/min to 500zł natomiast taka 150l/min zaczyna sie od 1100 do 2000 Jesli zdecyduje sie pan na 150l/min to chetnie odsprzedam panu taka pompe w moim opryskiwaczy okazała sie za duza i zbedna i chetnie sie jej pozbede z duzym rabatem ;)

 

http://www.agroplast.pl/pl/p/Pompa-P-145/213 gg1027122

 

Witam! Mam takie pytanie, do opryskiwacza 15m na zwykłym rozdzielaczu wystarczyła by taka pompa http://agromasklep.pl/sklep/product.php?id_product=14 lub http://www.sklep-gre...roducts_id/8104 ?

 

polecam ci ta ze sklepu agromy sepólno a pompa ci w zupełności wystarczy P100 ona i tak ma prawie 120l/min wydajności W razie pytań mój gg1027122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wybraliśmy pompę 170l/min lada dzien modyfikacja opryskiwacza i w pole


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

i jak jacek z tą pompą? daje rade?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na razie pryśniety tylko rzepak na robaki.

160l i 6km, 160l i 9km, 250l i 6km 250l i 8km i pompa sprawia wrażenie ze daje rade


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj