frank

Stoły do rzepaku w kombajnach Claas

Polecane posty

SPRZEDAM ciagnik McCORMICK MTX140!! Zainteresowanych proszę o kontakt na PW lub GG

 

czy oferta jeszcze aktualna???

 

 

 

 

 

__________________

śniły mi się stoły pełne jedzenia powiedział student do studenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 lata temu byłem gotów kupić z HAGO chcieli za stól ponad 10 tyś z tym że mieli w tej cenie zabrać heder do siebie dorobić stół i przywieźć po dorobieniu.Trafiła mi sie okazja kupna całego hedera ze stołem i dwiema kosami bocznymi elektrycznymi wszystko zamontowane na stałe w super stanie za 6.5 tyś oczywiście do mercatora.Zmiana hederów przebiega bardzo szybko i wygodnie i wystarczy jedna osoba.

Szukaj po ogłoszeniach i miej kontakty u handlarzy. Powodzenia

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a firma z Namysłowa co robią stoły do kombajnów? Dzisiaj dzwoniłem do nich bo też się interesuję-cena za 3,6m do mercatora z kosą boczną 3200 netto bez faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

W grudniu dorwaliśmy z Namysłowa za 2700 3,6 tyle, że do Dominatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

...Twój wujek czy co!? ;) No wiadomo, cena prędzej pójdzie w górę niż w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Na alledrogo był jeden ostatni za 2800 i jeszcze stówke sie utargowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam. Od jakiegoś czasu poszukuję stołu do dominatora, heder 3.90. NIestety nigdzie nie mogę trafić oryginalnego Claasa. żniwa coraz bliżej i chyba muszę zamówić któryś z naszych rodzimych od rzemieślników. Nie koszę wiele rzepaku, max 10 ha więc nie ma potrzeby chyba inwestować w drogi stół. Jakie polecacie? W tej chwili najtańszy jaki znalazłem za 3700 na allegro. Gdy dołożę 800 zł kupię już najazdowy. A może ktoś ma namiary gdzie można kupić oryginalny claasa?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Doradzi ktoś jaki stół kupić a których unikać? Na dniach trzeba coś zamówić.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolne24    0

Doradzi ktoś jaki stół kupić a których unikać? Na dniach trzeba coś zamówić.

 

Witam powiem szczerze zajmowałem się sprzedażą stołów jednej z rodzimych firm, na rynku jest w tej chwili bardzo szeroka oferta stołów i tak naprawdę wybór zależy tylko i wyłącznie od budżetu jaki posiadamy.

Stoły, które sprzedawałem należały do tych droższych. Tylko w tym przypadku cena na pewno szła w parze z wysoką jakością, do ich produkcji stosowane były i są nadal markowe kosy boczne, a to właśnie one generują najwyższy koszt.

 

Dodatkowo stół każdorazowo dorabiany był pod konkretny heder nie było więc możliwości, żeby coś nie było spasowane. Ale wiadomo, że nie każdy może pozwolić sobie na stół za 10 czy 2o kilka tysięcy złotych. Spotkałem się z opiniami, że wystarczy kupić stół za 3000 tyś od bizona i samemu przerobić go do Classa ? Moim zdaniem ktoś kto tak kombinuje nie szanuje swojej maszyny i swoich pieniędzy.

 

Reasumując:

Powinieneś określić swój budżet i rozesłać zapytania do różnych firm jest kilka wiodących na rynku wystarczy wpisać odpowiednie zapytanie w wyszukiwarce google.pl ;-), porównać oferty cenowe, warunki gwarancji i dostaw a przede wszystkim na jakich kosach bocznych stoły są produkowane i jaka jest dostępność części zamiennych. Czy jest możliwość zamówienia stołu z dodatkową przekładnią jaki jest koszt w takim przypadku samej przekładni itp.

 

W przypadku stołów do bizona to porównaj oferty pod kątem, montażu, napędu na kosy boczne, wg. mnie najlepszym rozwiązaniem jest napęd przeniesiony ze ślimaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Pozwolę sobie odświeżyć temat - potrzebuję stół do claasa senatora 3,60m. Nie chciałbym, aby wartość stołu była wyższa niż samego kombajnu, ale z drugiej strony ważne, by nie popękał przy pierwszym wjeździe w pole. Może Ktoś coś doradzić w tej kwestii?? Co użytkownicy sądzą o tym stole?: http://allegro.pl/st...2719928991.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a ja w ta zime sam sobie zrobie stol ;) i bede wiedzial co mam :P wyjdzie mnie DUZO taniej niz te co sa na allegro :P (claas 96 4,5m heder) bo te coeny na allegro to mnie przerażają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Też będę brał ten stół z Namysłowa, bo przecież nie będę kupował za 10-15 tys kiedy za kombajn dałem 25 tys. Chyba nie robią tak, że zaraz się rozwali-jakąś chyba renomę już mają i gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Na temat tego stołu (a w zasadzie jego producenta) mogę coś powiedzieć, bo kupiłem od niego stół przed poprzednimi żniwami do dominatora.

Nie cena, nie stół i nie producent! Za te pieniądze cudów się nie spodziewajcie.Ja polowałem na używany ale nic trafić nie mogłem i w końcu zamówiłem właśnie u tego Pana. Było jeszcze ok 6 tygodni do żniw a obiecywał stół w 10 dni. Cena była uzgodniona 3300 plus max do 200 zł za transport. Najpierw były przeboje z terminem, bo z 10 dni robiło się 14, 21,28 aż w końcu stół ledwo przyjechał coś po ponad 5 tygodniach dosłownie 2 dni przed koszeniem.Cena zamiast 3300 była 3600 plus 400 za transport!! Po długich targach kierowca opuścił stówę. Stół wydawał się nie taki najgorszy. Ładnie pasował na mój heder, szybko się zapinał, ale jak przyszło przełożyć targaniec to tragedia!! nie pasowały kompletnie otwory!. Trzeba było wycinać płaskownik z fasolkami, dorabiać nowy i samemu wspawać. W polu na początku wydawało się że jest ok, ale gdzieś po 2-3 ha wyrwało się mocowanie jednego z przegubów. Okazało się że otwory pod przeguby to normalne proste otwory a nie stożkowe jak być powinno. Wszystkie przeguby się luzowały na potęgę. Musiałem wiele rzeczy po sezonie po swojemu przerobić. Jest szansa, że kolejny sezon jakoś w miarę przepracuje.

Ogólnie do żniw jeszcze daleko więc polecam szukać używanych stołów Claasa a jeśli ktoś już się uprze na ten to kupować jak najszybciej a potem zakasać rękawy i poprawiać po "producencie".... Żeby do żniw zdązyć :blink:


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak kupuje urzywany no to wiem ze cos poprawic trzeba bedzie ale jak mialbym kupowac nowy to raczej wyobrażam sobie ze go zapinam i jade a nie dorabiam jakies czesci itp. a na polu obserwuje czy mam go jeszcze na hederze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

masz też z tym rozwiązaniem przeniesienia napędu na wahadle? Ciekawi mnie również, w jaki sposób prowadzona jest kosa przy tym wahadle, na zdjeciach nie widze prowadzeń takich, jak są oryginalnie przy listwie.. Do Namysłowa mam ok. 200 km, więc wole najpierw zapytać Was, użytkowników, czy wogóle warto po to jechać.. dzięki za dotychczasowe info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Naped jest taki sam jak normalnie, tylko przedłużasz targaniec i przekładasz jeżeli nie masz dwóch te mocowanie. Hmm prowadzeń? Bagnety przy stole to są zamienniki, ktore sa te same jak przy hederze i jest ok. Polecam mocniejszą kose główną, bo kosa boczna robi troche oporu i kosa głowna może sie skrzywić przy mocowaniu bocznej na końcu... Wiadomo kosa boczna, która ma naped od kosy głównej to największy prymityw także polecam elektryczną czy jak kto lub hydraulika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja sam zrobibem boczna i dalem naped z glownej i sie nie krzywi bo nie ma mozliwosci z gory trzyma docisk z dolu bagnet wychodzila elegancko sezon :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diacar    0

witam , ja wtym roku kupiłem taki stół od prywatnego producenta za 3200 zł bez kos bocznych bo miałem swoie elektryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rakol    0

Panowie, ja kupiłem nowego Claasa 4,9 m ( no może nie ja ale ojciec ) u dealera. Na miejscu zaproponowali nam stół Hago. Zastanawialiśmy się jeszcze nad Rolmako, ale sąsiad kuzyna miał też z Hago, z tym że do John Deera na dwie elektryczne i sobie chwalił. Zdecydowałem się, ale wziąłem na jedną kosę. W tym roku chyba domówię drugą, bo będę robił usługi. Ekstra sprawa ten stół. Tani nie był, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

http://otomoto.pl/hit-producent-stol-do-rzepaku-claas-jd-new-holland-deutz-fahr-fendt-john-deere-A125186.html

witam szukam stółu do mojego kombajnu znalazłem coś takiego i moje pytanie brzmi czy ktoś ma taki stół czy jest zadowolony i czy by go polecił. w sumie z 1 pytania zrobły sie 3. prosze o odpowiedź .


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj