PROXIMAMICHAL

pilna pomoc - wybór agregatu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianus2222    119

zależy do jakiego to ciągniki :) ? bomet z przodu nie ma wałka a ma kola, a ten co dałeś link to ma wał z przodu a nie ma kół :) i to taka różnica, jak do kruszenia ziemi to lepszy ten czerwony


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a nie lepiej "Agregat uprawowe z podwójnym wałkiem (docisk" firmy dziekan? te wałki zacnie wyglądają a cena to 3550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

do 8441 to mały :blink:


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

Witam

Możecie mi wieżyc lub nie ale ja podobnego tyle że 2,70 ciągam c-360 :D wienc do proxy jakieś 3,20 lekko

Ale nie bende ukrywać bo jak wżuce 3 to dostaje po garach równo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ja mam bez wałków i ciągam 5,2 m niemiecki z takimi zębami. Daje rade, wcześniej c-385A go ciągał i dawał rade, ziemie od 3-6 kl z przewagą 4. Górki trzeba było czasem żółwika użyć :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

3.6 metra do mtz i jak samolot mówisz to chyba stalki ziemi nie dotykają tylko wałkami robisz :P u mnie też mają mtz -ty i ciągają 2.8 metra i to w sam raz dla nich. ciekawi mnie to jak ten MTZ będzie robił na wiosnę w zabitej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234

proxa ma 85km więc kup jej co najmniej 3,2m może być z bonetu to dobra firma co do wyrobu agregatów ale pługi to słabe robią sam mam 2 agregaty bonetu uprawowy i podorywkowy i jestem z nich jak najbardziej zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek127    0

3.6 m dla 80 KM ciągnika to duża przesada agregaty uprawowe tego typu mają to do siebie,że aby ziemia była dobrze uprawiona musi być odpowiednia szybkość pracy. Z doświadczenia wiem że 3.0 m to wystarczająco,żeby ciągnik mógł pięknie śmigać w każdych warunkach. Sąsiad ma pronara 82A i z agregatem bomet 3.60 ledwo się wlecze po polu , a jak tylko trafi na twardszą ziemie to silnik gaśnie. Tak więc według mnie dla zetora 3.0-3.20 to góra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

Ty z tym gaśnieciem na serio piszesz???

Kołomnie taki koleś pronarem też 82 ciąga 3.60 to jak wjedzie na 3klase to nie gasnie tylko sie zakopie

To ten twój sąmsiad musci miec chyba zajechanego

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja dalej ostaje przy Apollo,bez przedniego wału a tylne podwójne na docisku za 3500,sam pewnie taki kupie do 4340 na wiosnę bo jak ostatnio sie orientowałem to apollo z przednim wałem 4900 a herkules 5200 szer.2,8 ale ten apollo bez przedniego wału naprawde niezle się prezentuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Z tego co tu piszą to twoja proxima powinna pociągnąć 4 metry szerokości


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hoho rozpędziła się dyskusja

 

zostaje przy swoim 2,8 metra i koniec już widzę Proximie z agregatem 4 metrowym na 4 biegu i w dodatku na prawie pionowej, pochyłej górce hehe

 

prosiłem was o opinie na temat tego agregatu z linku -widział ktos takie cudo w realu nie sa te agregaty przypadkiem zbudowane z plasteliny????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

no chociaż jeden myśli racjonalnie najwyżej biegiem wyżej możesz jeździć a nie 4 metry agregat nie długo to do 330 będą 4 metry zakładać. brat ma od Batyry 2.4 metra do 360 ma co z nim robić 360 ale nic się nie zużyło i wygląda całkiem nieźle dodam że dba o niego tz zawsze nasmarowany i po sezonie umyty.a tego akurat z linku nie widziałem u nikogo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

ja miałem kiedyś bardzo podobny do tego z linku tylko 2,4 m chodził najpierw w c 360 ,a później w MTZ i jedyne co się stało to przy dociążaniu w ruskim poszła trochę wieżyczka ale z czasem udało się to wzmocnić i było ok.Teraz przy proxie 90 mam agregat 2,7 z wałem z przodu i packerem z tyłu(szerokość do siewnika)i myślę,że 3 m też nie byłoby za ciężko,ale nie więcej.No i jeszcze większa szerokość to od razu większa głębokość bo przy nierównościach zostaje trochę nieuprawionej ziemi,a na wiosnę trzeba jednak uprawić glebę jak najpłycej.i proponowałbym jednak z przednim wałem kruszącym,który trochę wyrówna pole za kołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Te 4 metry to był sarkazm z mojej strony :)

Tak jak pisałeś 2.8m

Na dobrą stal w tym agregacie nie licz.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

Panie Michale mi to wygląda na jakiś rzemieślniczy wynalazek i pewnie znając życie to będzie z plasteliny;) lepiej dołożyć więcej kasy i mieć problem z głowy żeby później nie denerwować się tak jak miałeś przypadek z pługiem:D takie moje skromne zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mincek jak ty coś powiesz to powiesz dobrze!! hehe

 

klamka zapadła zdecydowałem ze wezmę bometa tylko ze dodatkowo negocjuje cenę opryskiwacza 800 na 15metrowej lancy jestem ciekaw na jakie upusty zdecyduje sie facet z łukowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj