rogerr33

Agregat prądotwórczy z silnikiem diesla

Polecane posty

rogerr33    0

Witam

Mam taki problem potrzebuję mocy ok 20kw a nie mam przyłącza elektryczne i czy ktoś mi może doradzić jak zabrać się za budowę agregatu prądotwórczego mam silnik diesla sprawny 100% od forda fiesty ok 42kw pozostaje pytanie co z tą prądnicą jak to podłączyć nie tyle do silnika co te wszystkie kable czy ktoś może ma do sprzedania taką prądnicę ze wszystkim tylko podłączyć kluby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy silniku z osobówki pewnie będą falowały obroty przy zmianach obciążenia. Druga sprawa to zakres obrotów. Najlepiej napędzać generator bez przekładni, czyli masz 2 wyjścia 1500 albo 3000 rpm(to drugie ma większy sens). Chłodnica przydałaby się większa niż z samochodu, większym wentylatorem.

Potrzebujesz generator synchroniczny z regulacją wzbudzenia, a to tanie nie będzie-ok 2000 zł. Podłączenie jest proste-masz 3 zaciski-każdy to jedna faza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ja żałuję troche ale nie miałem kasy - wyprzedawali w cenie złomu 4 garowe andorie jak dobrze pamiętam a obok leżały odkręcone od nich generatory prądu. Wszystko z czasów PRLu. Wiele pracy by nie kosztowało to naprawić bo jak rozmawiałem to chodziło to do końca czyli zmiany właściciela.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Mój wujek kupił agregat z wojska kosztował coś około 2500 zł chyba 30kw.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

polecam ci właśnie wojskowe. sa dobrze zbudowane i wytrzymałe. przystosowane do ciagłej pracy.

Samemu bez porzadnej wiedzy bedzie ci ciezko zbudowac dobry agregat ze stabilnymi napieciami na wyjsciu.

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy jeszcze co ten generator ma zasilać, czy jest to jakiś wrażliwy odbiornik(falownik) czy np silnik klatkowy. Wszystko da się zrobić, sam chętnie bym się czymś takim pobawił.

Jeśli uda się utrzymać stabilne obroty, to i napięcie będzie stabilne, chwilowy spadek U i f to tez nie tragedia, silnik to przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

rozumiem-masz silnik chcesz go wykorzystać, ale dużo praktyczniej będzie zrobic agregat na wom ciągnika-niebawisz sie z całym modułem chłodzenia i regulacji starego silnika, nie martwisz sie ze co raz trzeba przepalic itd. bedzie tez duża różnica w paliwie-powiedzmy taka 30 spali przy pełnym obciążeniu 3-3,5 l na godzinę-ford zwecuje co najmniej 2x tyle. jedynym kosztem bedzie przekładnia pasowa multiplikująca, ale za to nie musisz montowac tak mocnej i duzej ramy jak pod slinik, kombinowac z dotaczaniem jakiegos wyjscia z silnika, sprzegła kompensującego.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak sobie wyobrażasz ciapka i agregat o mocy 20 KW? Zdechnie a nie pociągnie, a jeśli będzie obciążony maksymalnie to spali ok 6 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

fakt-20 kw nei rozwinie bo cos fi w agregacie ma ok 0,85 czyli z 20 kw włożonych mamy te 17 na zaciskach, a ciapaj ma wg książki 22,4kw wiec zakładam że na wałku będzie te 20.

 

nie jestem w stanie zaprzeczyc ze nie spali mu tych 6 a nawet i 10 litrów jeśli ma motor rozregulowany, ale przy dobrej regulacji w najcięższej pracy polowej nie powinien przekroczyc 3,5l wiec nawet biorąc skrajną poprawkę nato że tu 100% obciążeniebedzie szło non stop a nie jak w polu że powiedzmy 10% czasu to nawroty itd itp to tez powinien oscylować w granicach tych 4 litrów.

 

podsumowując ciapaj był tylko ogólnym przykładem, podpiąc można każdy inny ciągnik i bedzie wilk syty i owca cała-tj zapas mocy i podobne spalanie, a wykonanie agregatu wciąż jest prostsze i ogólne koszty eksploatacji mniejsze.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciapek ma spalanie ok 230 g/kwh, pomnóż to x 22 i podziel przez 0.86 i wychodzi 6 litrów. Cosinus zależy od obciążenia, jeśli będzie to silnik klatkowy to może być to 0,8. Po drodze miedzy silnikiem masz jeszcze przekładnie=straty.

 

Wątpię, żeby ciapek pociągnął 15 KW silnik.Sam pomysł z agregatem na WOM jest słuszny, tylko trzeba 2x mocniejszy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@mariusz- albo kaczaki w moich stronach, w tym mój, są na tyle rozpieprzone że nie trzymają norm spalania i oscylują ok 3l, albo twoja teoria ma się nijak do praktyki.

 

koniec OT o spalaniu 30', chłopak chciał pomocy odnośnie samej prądnicy.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

ja wam powiem miałem agregat samoróbkę 20 kw taki na wałek to przy dużym obciążeniu 60-tkę potrafił bez problemów zadusić a co dopiero 30-stke wogóle to najlepiej chodził z mtz 82 ;) Teraz mam taki 125 kw na silniku andorii z turbiną i nie licząć ze całą wieś budze jak go odpalę i co godzinę musze jechać na stacje i przywozić bańkę ropy to jest to wygoda bo podchodzisz odpalasz i już wszystko działa a z tymi na wałek to teraz ciągnik musisz brać ciągniki wałek itd itd ogólenie zawiele zamieszania się wtedy robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480
Jak sobie wyobrażasz ciapka i agregat o mocy 20 KW? Zdechnie a nie pociągnie, a jeśli będzie obciążony maksymalnie to spali ok 6 litrów.

U mnie jest agregat 20Kw,i odziwo chodzi z nim c-330 ,i powiem że przy stopniowym obciążaniu daje rade ,gorzej jak się załączy od razu np. 11 Kw ,bo wtedy prawiee zdycha [chodzi chwilę jak esiok :lol: ]a potem wraca do normy .

A spalanie wychodzi niecałe 5 litrów/godzina .




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Jak chcesz ja mam agregat wojskowy 16kw z silnikiem andorii 2-cylindry do sprzedania

 

 

Napisz na micole23@wp.pl jaka cena jakie zdjęcia miejscowość.

Właśnie z tym WOMem nie głupi pomysł ale jedanak chciałbym taki z samym silnikiem tylko najgorsze jest podłączenie żeby kogoś nie zabiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mariusz- albo kaczaki w moich stronach, w tym mój, są na tyle rozpieprzone że nie trzymają norm spalania i oscylują ok 3l, albo twoja teoria ma się nijak do praktyki.

 

Co innego godzina pyrkania w polu, co innego godzina pracy przy pełnym obciążeniu na WOM. W takich warunkach silnik spali ok 0,2 x moc silnika (w KM), czyli 6 litrów.

 

U mnie jest agregat 20Kw,i odziwo chodzi z nim c-330 ,i powiem że przy stopniowym obciążaniu daje rade ,gorzej jak się załączy od razu np. 11 Kw ,bo wtedy prawiee zdycha [chodzi chwilę jak esiok :lol: ]a potem wraca do normy .

A spalanie wychodzi niecałe 5 litrów/godzina .

Pobierałeś kiedyś z tego agregatu 20 kW? Nie jest możliwe, żeby silnik o mocy 22 kW napędzał generator z którego pobieramy 20 kW. Spróbuj kiedyś podłączyć takie obciążenie i wtedy napisz, czy 5 litrów starczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

 

Pobierałeś kiedyś z tego agregatu 20 kW? Nie jest możliwe, żeby silnik o mocy 22 kW napędzał generator z którego pobieramy 20 kW. Spróbuj kiedyś podłączyć takie obciążenie i wtedy napisz, czy 5 litrów starczyło.

 

Kiedyś spróbuję :lol:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj