przemal_1989

ursus vs. deutz fahr

Polecane posty

którego z nich wybralibyście robie to dla kolegi który uważa że df`y sie do niczego nie nadają @stasiekrolnik


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no tak ursus wyprzedza df technologicznie :P i df nie dorasta mu do pięt , czy aby napewno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
którego z nich wybralibyście robie to dla kolegi który uważa że df`y sie do niczego nie nadają @stasiekrolnik

Ja bym wybrał DF przynajmnie komfort pracy jest lepszy w DF. Ale zato Ursus jest tanszy i paliwa napewno mniej pali!!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam że sie wtrące ale moim zdaniem nie ma co porównywać Ursusa i DF-a ponieważ wiadomo że w DF jest o wiele lepszy komfort pracy niż w ursusie

 

 

Ja bym bez wachania wybrał DF-a nawet jakbym miał wybierać między nowym ursusem a DF-em 2000 r

 

Ale to jest moje zdanie :P


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Ale to jest moje zdanie :P

i nie tylko twoje ursusy to się zatrzymały technologicznie 20 lat temu, ciekawe jak będą wyglądały te nowe modele w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
którego z nich wybralibyście robie to dla kolegi który uważa że df`y sie do niczego nie nadają @stasiekrolnik

jesli wszystcy mysleli by tak jak twoj kolega to najlepiej byloby pracowac w konia a DF jest przynajmniej ciagnikiem na najwyzszym poziomie a ursus jest niestety prawie muzealnym eksponatem 25 lat temu moze i byly na poziomie ale teraz to jest w szarym koncu poprostu nie ma tam nic nowego poza wprowadzeniem plastikow ( np maska )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Panowie DF jest duzo lepszy od URSUSA.....Ursus w ostatnich latach nic nie zrobił...Cały czas ta sama technologia...Ehh...Ja bym sie nawet nie zastanawiał i brał DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Ja bym wybrał DF przynajmnie komfort pracy jest lepszy w DF. Ale zato Ursus jest tanszy i paliwa napewno mniej pali!!!!
To ciekawe, mógłbyś wyjaśnić dlaczego URSUS mniej pali niż DF ???

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ja bym wybrał DF przynajmnie komfort pracy jest lepszy w DF. Ale zato Ursus jest tanszy i paliwa napewno mniej pali!!!!

Ciekawe które Ursusy palą mniej od Deutza? Może te z silnikami Martina :P, Perkinsy raczej też palą więcej, nie mówiąc o trwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

DF to złomy,i palą dużo bo wiem bo jeżdziłem nimi jak pracowałem w dużym gospodarstwie,nic ciekawego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Już mam niekiedy dość takich tekstów że wszystko co za chodnie to złom a ursus to potęga i moc. Skoro twierdzisz że DF to złom to ursus jest czym? Potęgą czy kawałkiem żelaza na czterech kołach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tak...DF to złomy a ursusy to złotka...a już w szególności U5314...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Perkinsy raczej też palą więcej, nie mówiąc o trwałości.

No nie powiedziałbym :P DF nawet te na pompowtryskach do specjalnie oszczędnych nie należą, szczególnie w porównaniu do silników Perkinsa. Podobno najnowsze serie są oszczędniejsze ale narazie to tylko spekulacje dealerów... A w temacie, to Ursus jest technologicznie daleko w tyle za DF które należą do nowoczesnych ciągników (np. seria Agrotron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
którego z nich wybralibyście robie to dla kolegi który uważa że df`y sie do niczego nie nadają @stasiekrolnik

nawet w żadnym (chba że cudem minąłem) porównaniu(teście)nikt nie próbował stawiać na równo DF-a i URSUSA.weż broszury,porównaj.Jeszcze brakujeURSUSvFendt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

broszurami to sobie można.... porównać....u nas ten df pracował na 1000 ha ale niebyl sam było 3 1614 i 2 914 i 1002 2 1614 na dzien zaorały o 30 ha więcej niż agrotron no jak sie nie psul co rzadko sie zdążało a wiadomo ze ursus wolniej jedzie i wogule no ale dwie szesnastki niby jedna ma 160 koni ale to gówno prawda one maja po niecale 150no to jak weźmiesz dwie to masz ok 300 koni no to tamten czemu im niedorównywaniu przecierz szybszy nowszy lepszy komfort??? no i te ursusy chodzą do tej pory a agrotron padł przy 3500 motogodzin

kupić cięgniki i żeby przy 35000 motogodzin podał to poco mi to mój ursus ma powyżej 500o motogodzin i bez remontu chodzi jak lalka

Edytowano przez Balzak
Ortografia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

to wkońcu przy 3500 czy 35000 ?? u nas w wsi jest kilka DF np 2x agrotron 100 , 1 agrofamr 85 i jeszcze jakieś agroplusy chba 3 i jak dotąd to tylko w agroplusie sie coś stało a reszra chodzi bez większych awarii a ursusa to nigdy bym nie kupił znajomy kupił 4514 i dwa dni nim porobił i serwis go zabrał bo coś ze skrzynio biegów sie stało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Z tej dwójki to oczywisćcie DF

ja mialem kupic urasusa ale gadalem z gosciem który mial i ursusy i pronary i zetory i DF-y a teraz jezdzi samymi fendtami

i powiedzial ze urasua i pronara to by kupil jak by innych ciagników na swiecie nie bylo

a DF u niego chodzi super ma go od 96 roku i jest zadowolony

wiec bez wahania DF!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moj znajomy tez kupil ursusa 5314 to na wiosne szukal starej 60 zeby w polu robic bo stale sie rozwalal a ty stasiek spojz sobie na jakis test i zobacz ile te twoje 16 maja koni bo maja okolo 130 km a po drugie to ile zaoral ten DF ze te 16 zaoraly o 30 ha wiecej na dzien bo dwie 16 to w dzien zaoza 30 ha i co sie sypnelo w tym DF i ile mnial awariii przez jaki przebieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na takie oranie jak u nich bylo to wiesz... ja tam niezameirzam sie z nikim klucic ale dlamnie po tym co widziaelm co sie z tym DF dzialo to niechce juz tego zielonego .... no chyba ze JD lub FENDTA ale nie DF... poprostu ja swoja racje mam kazdy ma swoje ale kupic DF 260 konji to kupi sie dwie 16 a dwoma 167 wiecej sie zrobi i tancze w utrzymaniu ale kazdy ma swoje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W tych Ursusach to można ogłuchnąć na starość. Te 1000ha wolałbym orać jakimkolwiek DF niż Ursusem. Piszesz tak tylko dlatego że widziałeś to z boku, popracuj jednym i drugim to zmienisz zdanie. Oczywistym jest że dwa ciagniki zaorzą szybciej dany obszar niż jeden 2x mocniejszy, niezależnie od marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robiłem i tym DF i 16 wiec zdanie mam ale nie zamierzam sie kłócić z kim kolwiek....

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ok jesli myśli ze ursus to potęga to niech chociaz raz spojrzy na parametry tych CIĄGNIKÓW I MOZE BYC O TAKIEJ SAMEJ MOCY i wtedy zobacz ktory jest lepszy


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

dobra a jak masz np dziewczynę ,to patrzysz tylko na jej parametry??a chyba wiemy o co chodzi :) sory jak kogoś uraźiłem


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj