przemal_1989

ursus vs. deutz fahr

Polecane posty

tommy66692    2254
jakoś w zetorach robili silniki deutza , ludzie duzo narzeakli i je wycofali

 

Kiedy to było??

 

Nigdy o tym nie słyszałem.... ;):) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Ja też nie to ... JAk taki mądry to napisz w jakich modelach i kiedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Ja jakos nigdy sie nie spotkałem ale kto to wie a mi się wydawało żę zetor sam robi silniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

silnik deutza siedzi w 120konnej 6 zetora. Ale słyszałem opinie że z tą 6 deutza ten model byl strasznie awaryjny więc pojawił się odpowiednik0 zetor 120km-4ka-silnik zetorowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

kolo mnie jest społka ma 2,5 tys hektarów maja 11 polskich ursusów 1614 , w tym 4 nowe a o zagranicznych nawet nie mysla. ja mam ursusa 1224 i mam 7 tys mtg bez remontu silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ale Halun20 ma deutz-fahra 80 konnego....Pracuje on na 60 ha jako główny ciągnik....To wyobraź sobie jak te 80km musi dostać po garach na 60ha... :)

 

Mimo tego pracuje jak należy....Z tego co wiem to miał jedną poważną awarie,posypał się kosz satelit.... :angry:

 

Ja uważam że żaden nowy Ursus 80km,dał by o sobie znaki dużo wcześniej i częściej... :)

 

Do tego ten DF ma tura....Także naprawde podoba mi się ten ciągniczek i z tego co pisał Halun jest naprawde dobry....

 

A Ursus pozostawia dużo do życzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Jak już ktoś nie jednokrotnie zauważył ja też muszę to powiedzieć... ten temat nie musiał być zakładany(chociaż zainteresowanie jest) bo wynik jest oczywisty ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Sam mam dwa ursusy ,już wiekowe ,chwalę je sobie,ale to porównanie DF do URSUSA jest do d*p...dużo czasu minie żeby ursus mógł by być porównywalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

co do tych zetorów z silnikami Deutza to powiem wam ze zetor robił ciagniki na licencji JD to tez było dawno i z tego zrezygnował


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
co do tych zetorów z silnikami Deutza to powiem wam ze zetor robił ciagniki na licencji JD to tez było dawno i z tego zrezygnował

to jd chyba wszedł w układ z zetorem by wypuścić tańszą odmiane jd np zetor seria(90) chyba 95km to jd 2800, a w 99% był to zetor tylko ze zielony, a ze w zetorach były silniki df to pierwszy raz słysze.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
to jd chyba wszedł w układ z zetorem by wypuścić tańszą odmiane jd np zetor seria(90) chyba 95km to jd 2800, a w 99% był to zetor tylko ze zielony, a ze w zetorach były silniki df to pierwszy raz słysze.

 

Dziwne JD taki jak Zetor :) śmiech na sali, że JD zniżył sie do tego poziomu :) ale nie zaprzeczam że tak nie było ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Dziwne JD taki jak Zetor :) śmiech na sali, że JD zniżył sie do tego poziomu :) ale nie zaprzeczam że tak nie było ;)

Było było, nawet był taki temat na AF ale nie chce mi sie szukać. Oprócz Zetora JD sprzedawał też pod swoją ubóstwianą marką ciągniki Renault :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

 

Kurna no faktycznie identyko zetor :) a tak na marginesie to w cenie patrze są :)

 

A właśnie to jak w nich jest z silnikiem?? Deutz'a czy Zetora ?? :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

wiec mozna miec jd z 97roku za 45 tyś :) 85km to i tak taniej niz orginał jd ;)

 

w tych jd jest silnik zetora na bank. a ze w zetorach montowali silnki df to dzis na af sie dowiedziałem chyba ze chodzi o forrtere 17441


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
wiec mozna miec jd z 97roku za 45 tyś :) 85km to i tak taniej niz orginał jd ;)

No fakt...ale jaja :)

hehe jakbym pomalował dalszego znajomego zetorka na zielono :)

 

Nie no bo gdyby w nim był jeszcze silnik Deutza to już w ogóle była by przesada... Zetor w barwach JD z silnikiem Deutza :) :) :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
No fakt...ale jaja :)

hehe jakbym pomalował dalszego znajomego zetorka na zielono :)

 

polska to bogaty kraj same jd tyle ze czerwone. co to kolor robi z maszyny odrazu inne podejscie 0k 5l zielonej farby z 2 żółtej, naklejki jd i masz jd na podworku a sąsiedzi czerwoni z zazdrości ;)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
polska to bogaty kraj same jd tyle ze czerwone. co to kolor robi z maszyny odrazu inne podejscie 0k 5l zielonej farby z 2 żółtej, naklejki jd i masz jd na podworku a sąsiedzi czerwoni z zazdrości :)

 

(...)100zł wkładu finansowego a Ciągnik przybiera na wartości 15 tys lol :);)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
teraz to bym wybrał DF ale parę lat wstecz to nigdy w życiu...to było po prostu nie to...a teraz marka sie poprawiła

A może Ursus sie tak wybije jak Deutz ;)

 

(hehe dobra żartowałem... On już jest nie do uratowania :rolleyes: )


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
"kiedyś" polskie ursusy były jednymi z najlepszych ciagników w europie

 

Ale to było kiedyś i wątpie żeby w przyszłości ursus wrócił na czołowkę!!! Zreszta teraz ursus to tak jakby nie istniał niedługo moze i nazwe zmienia tak jak z bizonem zrobili.

 

A co tematu to wybrał bym df bo moim zdeniam ursus nie ma polotu do zachodnich marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj