kubek2011

dziwny guz u byka

Polecane posty

kubek2011    0

Witam,jestem nowy na AF.Mam problem z bykiem rasy hf, tzn. wczoraj zauważyłem u niego na szyi w pobliżu stawu łopatkowego guza wielkości piłki ręcznej.Jest on twardy,nie przyrośnięty do kości. Dzwoniłem do weta, ale powiedział że jeżeli je i pije to na razie żeby nie interweniować a jak będzie w pobliżu to podjedzie zobaczyć to dokładniej. Pytanie do forumowiczów czy może miał już ktoś taki lub podobny przypadek albo może podejrzewa co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Ja miałem podobnie tylko taki guz właśnie jak mówisz zrobił mu sie na pośladku. Wet przyjechał i powiedział ze napewno sie tam uderzył i mu sie taki ropień zrobił i że albo sie wciągnie samo albo sie bedzie powiekszało. Powiekszało sie wiec przyjechał, przeciął i wylała sie ropa, dał antybiotyk i było w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Ropień na pewno

Edytowano przez szymon15

Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

na twoim mniejscu jak by ten byk bedzie mial na czysto 600kg to bym go zaraz sprzedał

Bo wiadomo jak to ustrojstwo przyrosnie do kosci to wowczas mozesz sie porzegnac z kasą za niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

U mnie też ma coś takiego na szyi, wet stwierdził,że to ropień kazał smarować maścią ichtiolową i jak po 2 tyg sam nie pęknie to trzeba przeciąć., po 2 dniach smarowania guz pęk i wypływa ropa. Także proponuje maść i nie ma na co czekać bo guz będzie coraz większy. Ze względu na to że na szyi są tętnice samodzielnie nie radze przedijać.


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubek2011    0

ale czy ropień może być taki duży i twardy? byk ma ok 350kg także raczej na ubój się nie nadaje.Ten guz nie znajduje się tak płytko pod skórą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale czy ropień może być taki duży i twardy? byk ma ok 350kg także raczej na ubój się nie nadaje.Ten guz nie znajduje się tak płytko pod skórą

 

Witam może to być zmiana nowotworowa, ze 2 lata temu w moim gospodarstwie ok.500 kg bykowi zrobiło się takie cuś-byka za poradą weterynarza sprzedaliśmy :(

Ale za byka pieniądze były i to nawet nawet.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilkarz    0

Kubek2011. ja miesiąc temu miałem to samo u jałówki 200kg. guz był na szyi taki jak u ciebie i rósł aż był wielkości piłki ale do nogi skóra to była już tak na ciągnięta myślałem że pęknie ale pobyło jakiś czas i ustąpiło a jałówkę jakiś czas wcześniej byk poturbował i to od tego. więc i twój byk musiał się gdzieś uderzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

guz najprawdopodobniej wynikł z uderzenia zrobi się ropień ja bym czekał aż pęknie oczywiście można mu w tym pomóc potem antybiotyk i się zagoi że nie będzie śladu z tym że zajmie to czasu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mojego cielaka pojawił się taki guz w okolicy szyi , nie wiem co z nim zrobić, ale najprawdopodobniej trzeba zaczekać.

Mam nadzieję, że to nic poważnego ;)Miłego dnia :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj