MichalP

Przeróbka rozrzutnika 3,5t

Polecane posty

MichalP    60

Witam. Zbieram się powoli do remontu mojego nieszczęsnego sprzętu i narodził się taki pomysł przerobienia go na 4 łańcuchowy ponieważ na 2 prętach niestety wyginają się pręty, a tak myślę że nie będzie się to zdarzało. I teraz mam taki mały problem nie wiem jaki wałek napędzający kupić na tył, jak to jest zbudowane. Może posiada ktoś jakiś schemat budowy, albo może mi zrobić zdjęcie dobrej jakości Tyłu rozrzutnika.

 

Dziękuje i czekam na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Nie wiem czy warto robić taką przeróbkę ale ja ci nie zabronię więc najlepiej zawieź ten wał do tokarza niech ci zrobi miejsca na kliny i zamontuj dwa dodatkowe koła napędzające łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Zrobic wycięcia na rolki, prowadzenie pod podłogą i tyle. Lepiej sprawdz gdzie krzywi listwe. Najczęściej na przodzie jak zakręca na górną część podłogi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal831    1

Jeżeli masz rozrzutnik dwu osiowy to myślę że najlepiej by było pojechać do jakiegoś znajomego który ma rozrzutnik na dwa łańcuchy i pomierzyć czy odległości klinów między burtami i na tryb ciągnący by się zgadzały.

i wtedy kupić wałek ciągnący i napinający tak jak w fabrycznym. myśle że powinno pasować bo wątpie żeby różniły się szerokością

Edytowano przez rafal831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Hmm po kolei :

Czy warto czy nie warto i tak go będę remontował więc przy okazji to zrobię, niestety dużo towaru wożę nim i nie mam czasu na naprawy.

2. Jak bym miał kogoś znajomego co ma taki rozrzutnik to na pewno bym tu nie pisał.

3. Sformułuje pytanie inaczej:

Czy w rozrzutnikach z 4 łańcuchami wałek na którym osadzone są rolki napędzające, jest wałkiem jednym długim czy składa się z 2 krótkich i po środku łącza się w jakiś sposób?

 

Link do sklepu gdzie zamierzam kupić:

http://sklep.techrol.com/catalog/extra-groups/category/229

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na zdjęciu widziałeś rosyjski rozrzutnik który ma jednolity wał ztrzema punktami podporu- łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal831    1

Rozrzutniki tego typu są dość popularne więc myśle że napewno coś byś znalazł. a jeżeli nie to popytaj na pobliskich targowiskach lub sklepach z częściami do maszyn. ja kupowałem do swojego jednoosiowego ze 4 lata temu i znalazłem właśnie na targowisku od ręki za nie za duże pieniądze. widze że daleko nie masz tak więc polecam rynek w łowiczu w piątek.

Jeżeli dobrze pamiętam to dwa łańcuchy miały czarna białostocka tyle że starego typu. Miały troche inne zwrotnice i dyszle. ale dokładnych lat produkcji nie znam. tak więc pytaj o to. one miały chyba jeszcze łopatowy roztrąsacz a w nowym typie wprowadzono palcowy tak jak w warfamie

Edytowano przez rafal831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

czyli w polskich jest podobnie no i git a mocowania przód podobnie czy na krótkich ?

ps.

 

może jeszcze jakieś propozycje co w nim zmienić ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Z tyłu jeden cały a z przodu są dwa wałki i na ich końcu naciagacze idą.


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Miałem 1 osiowy z warfamy (2 łańcuchy )teraz mam tandem (4 łańcuchy )i jest różnica w szerokości skrzyni ok.20 cm. Nie wiem jakie łańcuchy miał 2 osiowy , bo jeśli 2 to nie wiem od jakiego miałbyś kupować te wałki ? Jaką masz szerokość skrzyni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj