pablo190293

zapinki do pasów

Polecane posty

pablo190293    0

Jakie zapinki stosujecie w swoich prasach pasowych , muszę wymienić w swojej riviere casalic rc 115 i nie wiem jakie będą najlepsze . Wiem jedno , nigdy już nie kupie takiego szrotu jak ms25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu spimki ms25 dla ciebie nie pasuja? moze masz stare pasy? jak tak to zadna spinka ci nie pomoze zanim nie wymienisz pasow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

smiech na sali :lol: :lol: :lol: .przeciez jak masz stare pasy a wpinasz spinke ms25 to ingerujesz wkretami w budowe pasa i przez to go oslabiasz a sam ten pas jest spatrnialy zebem czasu to tak samo jak paski klinowe kup nowy i wez go nieuzywaj i zaloz go po 10 latach pare godzin popracuje i strzepy bedziesz z niego zbierac. a jak prasujesz sianokiszke to w niej sa zrace soki tez to nie przedluza zywotnosci pasa .prasa stoi pod dachem czy pod okapem dachu w zime.

wazne pytanie gdzie ci te spinki pekaja okresl dokladnie lub zdjecie daj to ci powiem jaka przyczyna jest pekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja w tym roku kupiłem te spinki MS25 i to są extra spinki ;) Szybko sie montuje w porównaniu z tymi co miałem wcześniej(prawdopodobnie org. Gallignani takie skręcane). Tamte spinki są bardzo wytrzymałe ale one są sztywne i pasy pęka przy spince :/ Poza tym trzeba wiercić otwory na śruby a potem skręcać. A te chwila moment wkrętarką poprzykręcałem i chodzi elegancko. Ja tylko zamiast org. łącznika tych 2 części spinki włożyłem drut i śmiga :D Pewnie tak jak piszą koledzy masz słabe pasy i to przez to bo ja założyłem nowy pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo190293    0

tylko że te spinki nie pękają przy pasie jak tu koledzy sądzicie tylko tam gdzie ten drut/linke się wsuwa jak będę miał czas to zrobie foto.

Poza tym prasa jest trzymana w garażu i nie prasowałem nią sianokiszonki . Prase mam już 4 lata w tamtym roku wymieniłem zapinki bo orginalne się rozleciały ,pasy były wyrównane .

Edytowano przez pablo190293

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ci te zawiaski pekaja? te spinki wytrzymuja potezne obciazenia w prasach claas,lely,vicon gdzie stopien zgniotu jest jest napewno wiekszy od twojej i tam nic nie peka wiec moze kupiles slabszej jakosci spinki i masz teraz tego skutki albo pasy w prasie sa zbyt mocno napiete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@bobekmariusz na allegro znalazłem ogłoszenie. Tam jest niby podane że 1m ale jak zadzwonisz do nich to ci wyślą jakie będziesz chciał ;) Ja za spinke 18cm płaciłem 55zł gdzie w okolicznych sklepach chcieli 100zł. Do tego 25zł przesyłka pobraniowa kurierem i za 24h miałem spinki w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo190293    0

no tak to na tych zawiaskach , kupowałem te droższe spinki ,to chyba te pasy są za krótkie , może wie ktoś jaką długość powinny mieć pasy w tej prasie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ciezko bedzie ci ustalic dlugosc tych pasow moze w galeri poszukaj wlascicieli tych pras, i popytaj jakie spinki stosuja moze inne modele ale watpie bo te maja bardzo dobry stosunek jakosci do ceny i szybkosci montazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Witam. Pablo jak nie odpowiadają ci spinki MS to spróbuj inne ja np. założyłem Alligatory RS 125 do mojej JD 550 i cały sezon bez żadnej awarii (siano, sianokiszonki i słoma razem ok 800 rolek) a przedtem stosowałem Ankery i to była porażka. Co do RS to spinka amerykańska a cena o połowę niższa od MS (za 2m spinki z przesyłką zapłaciłem niecałe 400zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Także stosuję MSy w swojej Galigance i sprawują się pierwszożędnie,cenię je za łatwość założenia, na polu można to zrobić.Jeszcze nie zdarzyło mi się aby nie wytrzymały albo wypadła plecionka.

Edytowano przez tktomek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@endrju00711 mi ta spinka wygląda jak MS25 tylko zamiast na wkręty jest mocowane na nity czy coś w tym stylu... Ale trzeba też zwrócić uwage że są spinki ze "zwykłej" blachy i są ze stali szlachetniejszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Rafal masz racje wygląda podobnie a zrobiona ze stali galwanizowanej lub w wersji droższej z chromoniklowej. Trwałością chyba nie różni się od MS (które też są ze stali galwanizowanej lub chromoniklowej) ale ceną znacząco, ja ją wybrałem bo się wkurzyłem na Ankery które rwały się nie do opisania a że mam w prasie aż 12 złączek (na każdym pasie po 2) to kupując MS bym słono zapłacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Ja kupiłem metr MS25 i po zrobieniu 300 bel sprawują się super. Przy montażu warto zabezpieczyć końce tego łącznika (linki) jakimś mocnym klejem żeby się nie wysuwała i jest good:)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

z tego co widze to twoja prasa to to samo co moja była http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/215066-vicon-rp1281/

tylko w innym malowaniu, a wiec co do spinek to kolego musisz kupic takie ktore beda mogly sie wyginac w poprzek poniewaz te prasy jeden z walkow maja taki "falisty" ktory sluzy do trzymania pasow w "ryzach" i stad spinki np "jd" nie sprawdzaja sie w tej prasie bo sa sztywne a musza byc elastycznie, ten walek widac z przodu prasy.

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

pokaz chociaz zdjecie bo nie wiem jak one wygladaja, jaki juz pisalem musza byc elastyczne zeby sie wyginaly na tym walku

http://www.mlt.pl/naprawa-pasa-do-prasy-rolnictwo-108/56-g2001-foto.html

 

mysle ze spinka z tej strony by sie nadawala tylko nalezaloby zakladac te elementy z malymi (ok 1-2mm) odstepami tak zeby mialy miejsce manewru i mysle ze bedzie ok. u mnie pasy w wiekszosci byly polaczone drutami.

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordian    1

Jako, że złączami zajmuję się zawodowo kilka słów wyjaśnienia.

 

MS25

 

Jak można przeczytać wyżej opinie są od zachwyconych po mocno wkurzonych.

dlaczego?

Ano dlatego, że MS25 to kompromis który u nie wszystkich się sprawdza.

MS25 - ze stali galwanizowanej - złącze przeznaczone do cienkich taśm gumowych (w ogóle).

Sprawdzi się jeśli chcesz szybko złączyć taśmę, a nie masz innego rozwiązania. - czyli złącze awaryjne

Robisz mało balotów. Ile to jest mało ? to zależy od prasy i wielkości balotów.

Mam klientów którym potrafi się złącze przetrzeć już po 30 ale są i tacy co 3000 zwiją.

 

Wszystko zależy ... prasa, zgniot, słoma-siano-kiszonka, różnice w długości pasów, "ciężka noga" itd.

 

MS25 jest tanie i szybkie w montażu - mogą być jednak mało żywotne.

 

NIE NADAJĄ SIĘ DLA KAŻDEGO!

 

P.S. MS25 występuje w wersji ze stali nierdzewnej - twardszej.

 

TITAN05

 

To jest ZŁĄCZE DLA KAŻDEGO.

Stal nierdzewna - długa żywotność - podwójne mocowanie

Spinka wymyślona specjalnie dla pras zwijających - wytrzymuje duże obciążenia na cienkich taśmach o małych szerokościach.

 

ma tą niedogodność w porównaniu z MS25, że montuje się za pomocą narzędzia (ok. 400 pln)

no i są droższe (ale tańsze od nierdzewnych MS25!)

 

 

 

Wymienione zostały Aligatory 125

u mnie nazywają się MR2

http://www.mlt.pl/minirecord.html

 

Sytuacja analogiczna do MS25 - tanie choć montaż podobny do Titana. Ale bez narzędzia można próbować.

 

Temat pasów i złączy jest bardzo obszerny.

 

Zapraszam do kontaktu 796 33 00 10

 

Ja kupiłem metr MS25 i po zrobieniu 300 bel sprawują się super. Przy montażu warto zabezpieczyć końce tego łącznika (linki) jakimś mocnym klejem żeby się nie wysuwała i jest good:)

 

 

No właśnie ...

Producent (w teorii) mówi, że linka nie powinna się wysuwać - i najczęściej tak jest.

Jest jednak grupa użytkowników, którym takie coś się dzieje - ciężko powiedzieć dlaczego - może jakieś luzy na pasie w pewnym momencie.

 

Ciekawy sposób jakub16 - na klej.

inne to:

- rozgniecenie końca

- zgniecenie na końcu pasa podkładki pod śrubę w pół.

 

Ja na wszelki wypadek daję grubszą linkę.

 

z tego co widze to twoja prasa to to samo co moja była http://www.agrofoto....6-vicon-rp1281/

tylko w innym malowaniu, a wiec co do spinek to kolego musisz kupic takie ktore beda mogly sie wyginac w poprzek poniewaz te prasy jeden z walkow maja taki "falisty" ktory sluzy do trzymania pasow w "ryzach" i stad spinki np "jd" nie sprawdzaja sie w tej prasie bo sa sztywne a musza byc elastycznie, ten walek widac z przodu prasy.

 

 

 

Słuszna uwaga!

W niektórych prasach mamy do czynienia z tzw. bębnami beczułkowatymi.

i wówczas sztywne złącza lub złącza ze sztywnym prętem będzie się łamać i może uszkodzić pas.

 

pokaz chociaz zdjecie bo nie wiem jak one wygladaja, jaki juz pisalem musza byc elastyczne zeby sie wyginaly na tym walku

http://www.mlt.pl/na...g2001-foto.html

 

mysle ze spinka z tej strony by sie nadawala tylko nalezaloby zakladac te elementy z malymi (ok 1-2mm) odstepami tak zeby mialy miejsce manewru i mysle ze bedzie ok. u mnie pasy w wiekszosci byly polaczone drutami.

 

 

G2001 są ok nawet na beczułkowatym bębnie, ale ... przetyczka już nie :)

alternatywą do G2001 jest TITAN 05.

 

po szczegóły zapraszam telefonicznie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

No i w końcu ktoś pożądnie wyjaśnił sprawę spinek. Oby więcej takich wypowiedzi na forum!


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

odświeżę troszkę temat

Wałkuje od kilku dni temat spinek, na dzień dzisiejszy Aligatory RS125 wypadają najkorzystniej i tu moje pytanie do kolegów jak te spinki sprawują się w dłuższym okresie użytkowania. Można postawić na pewniaki typu Titan ale cena złączenia jednego pasa o szerokości 160mm to około 100zł. W moim przypadku 12 pasów X 100zł =1200zł za Aligatory zapłaciłbym 480zł. Z powyższym proszę wszystkich którzy mieli jakiekolwiek doświadczenia z tymi spinkami o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

Ja mam założone te spinki w prasie john deere 580 i sprawują się bardzo dobrze tylko ja wyrzuciłem te linki łączące a założyłem drut. Bo linka się przecierała i wystawały takie jej kawałki i zawadzały mi siatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj