MrJareczek

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika

Polecane posty

MrJareczek    0

Czy mając rozrzutnik, aby jeździć nim po drogach trzeba mieć go zarejestrowanego? Czy w momencie gdy odepnę adapter i zapnę normalną burtę to mogę jeździć drogą bez żadnych konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hendryk21    2

z tego co mi wiadomo teraz cały nowy sprzęt taki jak rozrzutniki, wozy asenizacyjne itp. mają wydawaną homologację i aby się poruszać po drogach publicznych powinny być rejestrowane. ale wszystko to zależy od policji jak egzekwują to prawo


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja znów słyszałem, że jak masz adapter i służy jako rozrzutnik to nie musisz rejestrować, a jak tylko zapniesz burtę tylną to służy jako przyczepa i powinien być zarejestrowany, ale nie wiem jak jest to teraz, jak coś to poprawcie mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Zgodnie z przepisami rozrzutnik obornika jest maszyną rolniczą i nie wymaga rejestracji.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

A z takim starszym rozrzutnikiem i C-360 jak sie jedzie to mogą coś zrobić?

 

To wszystko zależy od policji jak będą chcieli to się doczepią. A jeśli już o tym mówimy to przypomina mi się historia jak jechałem raz drogą krajową i widocznie komuś włączył się WOM bo na jednym pasie drogi było zaścielane obornikiem. Ciekawi mnie ile ktoś miał promili :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

W Niemczech rejestrują kombajny - zbożowe, buraczane, prasy, wozy asenizacyjne itd. Myślę, że i w Polsce będzie taka konieczność, wszak dla rządu to kolejna dobra okazja na wyciągnięcie pieniędzy i to nie małych od obywateli. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

ja znów słyszałem, że jak masz adapter i służy jako rozrzutnik to nie musisz rejestrować, a jak tylko zapniesz burtę tylną to służy jako przyczepa i powinien być zarejestrowany, ale nie wiem jak jest to teraz, jak coś to poprawcie mnie :D

 

 

Głupoty piszesz jakich mało,ja całą jesień wożę buraki rozrzutnikiem,z tylną burtą i podwójnymi zakładkami,a w zimie jeżdżę po otręby i jeszcze nikt mnie nie zaczepiał a parę razy nawet zieloni mogli mnie zatrzymać i nic.I co policja może mi wlepić mandat za brak świateł w 20 letnim rozrzutnik, prędzej by ich ludzie wyśmiali.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie wiem czy Ty byś się tak śmiał w razie jakiejś kolizji, albo jak by Ci ktoś z tyłu na niego najechał np. jakimś drogim samochodem i tak z własnej kieszeni zapłacił byś za remont tego samochodu.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piotruniu to raczej ty głupoty piszesz. Rozrzutnik jako maszyna rolnicza nie musi być zarejestrowana, możesz naładować na niego ile sie da. A jeśli założysz tylnią burte to to już nie jest rozrzutnik tylko przyczepa i już masz problem. Ja na twoim miejscu bym sie tak głupio nie cieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Jeżdżę nim po drogach krajowych od X lat i jeszcze nikt ni nie najechał.Pokaz ni rozrzutnik 20 letni który posiada rejestracje,światła i trójka.Myślisz że ja tak tylko jeżdżę przejęć się czasami po drogach karowych?Jeśli tak myślisz to jesteś w dużym błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania, no ja mam światła i uważam że jest to niezbędna część. Możesz sie na tym przejechać nie mówie że Cie zatrzymią i dostaniesz mandat ale możesz sie właśnie "wbić" w taki nieoznakowany rozrzutnik samochodem i wtedy na pewno zmienisz zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy troche pomyślunku i lampy są w miejscu gdzie się nie brudzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Za komuny były ale się brudzily,teraz sa po przeszczepie w mojej przyczepie. :lol:

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Ja nie wiem jak jest ale ostatnio oglądałem rozrzutniki z Wieltona i zdaje mi sie że na "tablicy oświetleniowej" było miejsce na przykręcenie rejestracji...

Z tego moge wnioskować że może znowu coś wymyślili i będzie trzeba rejestrować rozrzutniki ( pewnie tylko te nowe) :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Znajomi kupili rok temu trzy nowe rozrzutniki tytan 14, 9, 9 ton nikt nie ma rejestracji. Jest to maszyna rolnicza i nie trzeba rejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Panowie lampy w każdej maszynie to podstawa dla własnego bezpieczeństwa i spokoju ,co z tego że jezdzicie ostrożnie sprzętami po drogach publicznych skoro wiekszość mijających was kierowców osobówek to debile. ;[ A tego mądrusia co jezdzi z rozrzutnikiem buraków bez oświetlenia to miśki powinni zlawetować tak żeby zmądrzał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Raollowany na taczce zamontyj sobie obrysówki i plandekę a do wideła załóż koguta będziesz widiczny nawet w nocy. :lol:

 

Mijali mnie parę razy i co nawet pouczenia nie dostałem.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Chciałbym w waszych maszynach przeprowadzić kontrole czy rzeczywiście macie światła w rozrzutniku, czy opryskiwaczu, czy jesteście tylko tacy do przodu na forum!

A po za tym w naszej okolicy nikt nie ma świateł, bo każdy jeździ tak nawalony, że niewidzi gdzie jest kierownica, a gdzie tam droga czy światła w jakimś rozrzutniku :lol:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapraszam a poza tym fajną masz wieś-bezpieczeństwo ponad wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bez względu co to jest, czy rozrzutnik, beczka czy siewnik zawieszany albo inna maszyna zasłaniająca oświetlenie ciągnika muszą być zamontowane światła. To samo tyczy trójkąta. Nikt na pewno nie powie że to głupie. Do tego dochodzą hamulce gdy masa całkowita ciagniona przekracza dopuszczalna masę przyczepy bez hamulcy jaką może ciągnąc dany ciągnik. Proste.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

myślę że teraz każdy nowy rozrzutnik ma prawo do rejestracji ale nikt tego nie dochodzi

@piotruniu jeżeli myślisz że jak masz stary rozrzutnik to nie musisz mieć na nim oświetlenia jak jeździsz nim po drogach publicznych to powodzenia :blink: sam nie mam oświetlenia na rozrzutniku ale jeżdżę nim tylko po drogach polnych

o ja pi***ole jak ma nie być wypadków na wsi jak takie rzeczy się dzieją jak napisał @boby :(

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

Panowie jak się czyta takie rzeczy to nie ma się później co dziwić że wypadki... I jeszcze ktoś się kłóci że światła nie potrzebne. Nie zawsze chodzi o przepisy, czasami wystarczy pomyśleć o własnym tyłku jak jakiś tir wpitoli się komuś w tył przy próbie skrętu w lewo. Wiadomo że czasami coś tam nie zaświeci, w końcu to tylko maszyna pracująca w brudzie ale chociaż jakiś odblask. A co do rejestracji to ja mam czarną białostocką z 1990 roku i światła są chowane na czas rozrzucania pod podłogę więc się nie brudzą(patent seryjny) i uchwyt na tablice rejestracyjna też jest. z tego co wiem z adapterem rozrzutnik jest traktowany jako maszyna rolnicza taka jak np. agregat więc się nie rejestruje, ale z tylna burtą juz jak przyczepa. Ale ciekawe co by było np. jak by zatrzymali rozrzutnik z adapterem ale załadowany nie obornikiem tylko czymś innym choćby zbożem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jedrus to zależy od policjantów: Jeden przymknie na to oko a drugi wlepi mandat. Też posiadam rozrzutnik czarnej bodaj z 89r i też było miejsce na tablice, ale podczas remontu wyciąłem je, bo kto bedzie rejestrował;) Co do świateł to zgadzam się z kolegami- każdemu powinno coś z tyłu się świecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj