rafcio515c

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy)

Polecane posty

rafcio515c    1

Witam drogich uzytkownikow :)

Mam do was takie pytanie jak to jest z uprawnieniami na ładowarke?

Czy wystarczy jeden kurs i mozna jezdzic różnymi ładowarkami o różnej masie np. manitou czy ł34?

Za odpowiedzi z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wania27    1

Witam kolege nie jest tak łatwa sprawa żeby zrobić sobie kurs na ładowarki kołowe i jezdzić czym sie podoba. sprawa wyglada mianowicie tak: sa trzy kategorie;

klasa III do pojemności 2,5 m* (szesciennego)

klasa II od 2,5 do 5 m *

klasa I od 5 m* wzwyż

najciekawsze w tym jest że nie da sie przeskoczyc do II kategorii czy (klasy) nie majac III,tylko tak po kolei krok po kroku, jedyna możliwość to robic np do III kategorii poszerzenie np na ł 34 . i znowu rodzi sie taki haczyk że mozna jezdzic tylko to konkretna maszyna co robiło sie poszerzenie inna maszyna dane o tej samej pojemności łyzki tj 3,4m* odpada.

robiłem kurs w tamtym roku z egzaminem kosztowało cos ok 1400- 1500 zł. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego - na teleskopową ładowarkę marki manitou trzeba będzie zrobić uprawnienia na tzw. wielozadaniowe nośniki osprzętów - tak je kwalifikuje IMBiGS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jeszcze dosyć ciekawym haczykiem jest to, że na teleskopówki nie da się zrobić uprawnień na wszystkie typy, tylko na daną markę np. JCB lub Manitou lub inne.

Rolnicy są zwolnieni z posiadania uprawnień, jeżeli pracują ładowarką lub innym sprzętem tylko w swoim gospodarstwie, jeżeli robisz usługi, to poza uprawnieniami musisz mieć jeszcze założoną działalność gospodarczą.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Aha no to dzięki panowie za odpowiedź spodziewałem sie ze na teleskopówki inne uprawnienia i to mnie nie dziwi....

Ale to co napisał kolega MichalR to już szczyt wszystkiego ( mówię o tych przepisach)

Jak jakaś firma ma rożne marki ładowarek to trzeba robić podwójne uprawnienia a co za tym idzie dwa razy za nie płacić- debilstwo po prostu ( Jeżeli to prawda oczywiście) :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Tak kolego - to jest święta prawda... Jak zrobisz sobie uprawnienia na wielozadaniowe nośniki osprzętów marki bobcat to nie będziesz mógł pracować na nośnikach innej marki, mówiąc inaczej na każdy rodzaj trzeba robić oddzielne uprawnienie... Polska rzeczywistość... Że nie wspomnę, że na każdym szkoleniu mówi się o tym samym bo maszyny oprócz kolorów i napisów niczym się nie różnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chicialbym się upewnić czy posiadając klase III + rozszerzenie na ł34 to mogę obsługiwać ładowarkę ł34 z większą łyżką niż 2,5 m3 , gdyż w pracy powiedziano mi że mogą jeździć tylko taką do 2,5m3 z czym się nie zgadzam bo po co by było rozszerzenie , już sam nie wiem kto ma racje więc może mi poradzicie z góry dzieki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Tak, możesz na 100 %. Ł-34 ma łyżkę 3,4 m3 i mając rozszerzenie o którym pisałeś możesz pracować na tym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruk1971    0

Kolego - na teleskopową ładowarkę marki manitou trzeba będzie zrobić uprawnienia na tzw. wielozadaniowe nośniki osprzętów - tak je kwalifikuje IMBiGS.

 

Witam kolege nie jest tak łatwa sprawa żeby zrobić sobie kurs na ładowarki kołowe i jezdzić czym sie podoba. sprawa wyglada mianowicie tak: sa trzy kategorie;

klasa III do pojemności 2,5 m* (szesciennego)

klasa II od 2,5 do 5 m *

klasa I od 5 m* wzwyż

najciekawsze w tym jest że nie da sie przeskoczyc do II kategorii czy (klasy) nie majac III,tylko tak po kolei krok po kroku, jedyna możliwość to robic np do III kategorii poszerzenie np na ł 34 . i znowu rodzi sie taki haczyk że mozna jezdzic tylko to konkretna maszyna co robiło sie poszerzenie inna maszyna dane o tej samej pojemności łyzki tj 3,4m* odpada.

robiłem kurs w tamtym roku z egzaminem kosztowało cos ok 1400- 1500 zł. pozdrawiam.

Mam pytanie posiadam uprawnienia na koparko-ładowarkę kl3 i na ładowarkę ŁT-34 KL2 do 3,5m3 czy mogę jeżdzić innymi ładowarkami niż ŁT-34 Uprawnienia były robione 11 lat temu przed wyjazdem za granice teraz chcę wrócić i szukam pracy w tych zawodach ale nie wiem co się po zmieniało. Tam jażdziłem wszystkimi typami kołowymi do 3,5m3 jak to jest u nas w polsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj