Polecane posty

locke    293

A ta taśma to do czego ona jest? ja wzmacniacz jest zaspawany to też ta taśma wpływa na wbijanie biegów?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Nie, regulacja tasmy nie wplywa na jakosc zmiany biegow. Od tego jest regulacja hamulca skrzyni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dzięki za wyjaśnienie :) A ten hamulec to też ma wpływa na wbijanie biegów jak jest wzmacniacz zaspawany?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A no to dzięki za wyjaśnienie :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Witam mam taki problem w moim ciągnik jest to zetor 8145 a ursus seri 9xx to to samo więc piszę w tym temacie problem polega na tym że nie działa mi zmacniacz momentu aktualnie ciągnik jest na żółwiu i nie da się przesterować na zająca po przełączeniu ciągnik dalej jest na żółwiu dzwignie przy kierownicy są ok i na pokrywie też razem z zmacniaczem momentu przestał działać przedni napęd a wszystko zaczeło się od tego iż wyciekła mi dość duża ilość oleju i dolałem oleju firmy fusch był to olej przekładniowy po tym dolaniu ciągnik chodził normalnie zmacniacz działał i przedni napęd też wyłączymem przedni napęd i przejechałem jakieś 6 km używająć zmacniacza i działał, po tym zgasiełem ciągnik na żółwiu i zmacniacz przestał działać został na żółwiu co może być przyczyną tego że teraz jest taka usterka że nie działa zmacniacz i przedni napęd ? wom się kręci !


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Sprawdź ciśnienie mikropompki.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

wykręciłem czujnik ciśnienia wkręciłem zegar i na niskich obrotach pokazuje mi 8 bar a na średnich gdzieś koło 12 więc chyba jest dobrze a co więcej po zastąpieniu czujnika manometrem wszystko zaczeło działać normalnie jakiś bezsens przecież przez czujnik ciśnienia nie ma gdzie uciec olej


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Żadnych fuchsów tam nie lej tylko zwykły hipol 6.

8 at to wcale nie dużo jak miałeś założony zegar trza było sprawdzić ciśnienie na zającu i na żółwiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus02mb    1

Witam mam takie pytanie ; nie przepływa mi olej na sprzęgło WOM tymi rurkami na pokrywie też nic tak jak by mikro-pompka wcale nie podawała oleju ??? Stan w skrzyni jest dobry ... wcześniej wymieniałem całe sprzęgło WOM na regenerowane bo tarcze były zużyte i końcówka zaspawana (ciągnik kupiony ze spółdzielni ..)ale jeszcze wtedy olej leciał na sprzęgło fakt ze nie było takiego ciśnienia więc wymiana pompy mnie czeka ale to mnie niepokoi ze teraz nic nie podaje dlaczego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zobacz czy ta wajcha od włączania hydraulicznego jest podłączona do tej pokrywy.Jak jest podłączona do rozdzielacza pod pokrywą to musisz zobaczyć czy rozdzielacz podaje olej.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus02mb    1

jest podłączona dźwignia wcześniej olej był podawany na jedną rurkę a przy przełączeniu to drugą ... czyli prawidłowo lecz było takie ciśnienie słabe że zatykając palcem koniec rurki to zatrzymało się przepływ oleju ... a teraz nic czy może być gdzieś przy pompie ubytek ciśnienia ??? tak czy tak muszę rozpoławiać może coś w środku się znajdzie .... a jeszcze powiem że wzmacniacza nie mam był zaspawany i czy on jest na tej samej pompie tego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. Jest problem ze wzmacniaczem w moim 912. Stało się to parę dni temu podczas transportu i dzieje się do dziś. W czasie pracy raz na jakiś czas momentalnie zdusza ciągnik praktycznie do zera a gdy włącze wzmacniacz i zaraz go wyłącze problem znika dodam że wzmacniacz działa prawidłowo. Ciśnienie jest OK około 12 atm przy 600-700 obrotach bo mam zamontowany zegar. Miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Nikt nie miał takiego problem co opisałem wyżej, bo po Nowym Roku chciałbym znaleźć tego przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek    10

Koledzy rozebralem dzis wzmacniacz, jak sie okazalo jest on zaspawany a konkretnie ma zaspawane satelity, nie ma tez w nim tarcz, wiem ze musze kupic kompletne satelity i mam takie pytanie czy lepiej kupic cay ten kosz czy same tarczki , i co w ogole trzeba do tego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Kolego, czy pożyczasz maszyny od innych? Chodzi mi oczywiście o te, wymagające hydrauliki. Pytam, ponieważ w moim U912 też ta przekładnia jest zaspawana. Celowo, ponieważ jest bardzo wrażliwa na zanieczyszczenia. A ludzie są różni, jedni dbają o sprzęty inni nie. A koszty naprawy są przecież spore.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Już w paru ciągnikach udało mi się te spawy zeszlifować z satelit przez co naprawa wyszła dużo taniej. a te ciągniki są najlepsze, proste i wytrzymałe, a na kołach bliźniaczych normalnie wymiatają. A takiego wzmacniacza nie wstawiaja nawet do nowych ciągników, porażka. A w 934 do tego hydrauliczne sprzęgło i blokada przedniego mostu, super ciągniczek i rocznikowo młode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Problem polega na tym, że przekładnia sama w sobie jest b. delikatna. Wystarczy jakiś paproch i pozamiatane :/


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To były pierwsze wzmacniacze jakie powstały.Później już w prototypie skonstruowali półbiegi.Także nie ma się co dziwić,jakie były takie był,ale ta redukcja o 25% była :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456    0

Mam taki problem ze wzmacniaczem i napędem. Niedawno kupiłem ciągnik i wszystko działało ale kiedy odpaliliśmy go parę dni później to ciągnik chodził tylko na żółwiu a napęd nie chciał się załączyć. Myślałem że jest to spowodowane niską temperaturą bo jest teraz dość duży mróz i nawet przejechanie 3 kilometrów żeby skrzynia się rozgrzała nie pomogło. Nie mam manometru więc nie mogę sprawdzić ciśnienia. A jeszcze nie mogę wyłączyć WOM-u dźwignią przy kierownicy tylko tą przy siedzeniu. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mikropompa zaciąga powietrze, pękł wąż w środku, lub zerwało napęd mikropompy, taka tulejka w mikropompie. Najpierw sprawdź filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtas00
      Witam wszystkich użytkowników agrofoto jak widzicie w temacie mam taki problem-Nie mogę wyłączyć  przodu i włączyć  wzmacniacza.
      pomóżcie mi albo doradźcie co to moze być?????? 
    • Przez Karasio
      Witam! Mam pytanie do czego służy wzmacniacz momentu obrotowego w zetorze 7711?
    • Przez rafal4610
      miałem antene za 15zł i do tego wzmacniacz i było wszystko w porządku. Ale jakie pieniądze taka antena, więc jej żywot sie skończył Kupiłem drugą za 30zł i tu pojawia sie problem. Gdy podłącze ją bez wzmacniacza to odbiór jest ok, ale zdarzają sie zakłócenia więc założyłem wzmacniacz. Ku mojemu zdziwieniu radio zaczęło trzeszczeć. Gdy chwyce ręką za jaką kolwiek część anteny to trzeszczenie znika, a radio odbiera bardzo ładnie. Czym to może być spowodowane ? Moge chwycić za gumową, plastikową część anteny i problem znika.
    • Gość
      Przez Gość
      witam, z ZTSa po rozgrzaniu robi mi się automat i przedni napęd traci na funkcjonalności a mianowicie ciągnik jak popracuje to sam sobie z zająca na żółwia przełącza poniżej 1000obr/min jak dodaje gazu to z powrotem włącza się zając i dodatkowo przedni napęd się rozłąćza przy obciążeniu i niższych obrotach, i jak włączę WOM na niezależny to kręci się bez włączenia tej dźwigni przy kierownicy. czy to głównym winowajcą jest ROZDZIELACZ wzmacniacza momentu ten pod podłogą??? chciałbym się upewnić. ciągnik ma wszystkie nowe pompy, przystawka od napędu jest zregenerowana, nowa mikropompa, nowa taśma od wzmacniacza, zmienione pierścienie na siłowniczku włączającym żółwia. pozdrawiam
    • Przez Kamil0012
      Witam. Tak jak w temace niedawno kupilem mf 698 turbo z hydraulicznym zalaczanem pólbiegu ( czy przyspieszacza, roznie to nazywaja). Problem polega na tym ze jak mam ta dzwignie pod kierownica zalaczona na + to czuje jak ciagnik najpierw ladnie przyspiesza a za jakies 5sekund sam zwalnia i tak w kolko, nie zaleznie czy jade rowno na wysokich czy rowno na niskich obrotach. Dodam ze jak przerzuce na polowe to wszystko jest ok. Tylko na szosowych mam takie objawy.Mam przedni naped zalaczany elektycznie przy kierownicy. Jest sprawny załacza sie dobrze i rozlacza tez, wom tez jest sprawny ( tzn jak olej jest zimny to ciezko go zatrzymac, ale jak juz sie rozgrzeje nie kreci sie). Hydrauliki jeszcze nie mialem okazji sprawdzic ale jak pociagne za dzwignie t slychac jak przydusza silnik. Pomóżcie Panowie gdzie lezy przyczyna? Z gory dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj