Polecane posty

locke    293

Okoliczni farmerzy pokusili się na tani super mega olej z beczki, gdzie po pewnym czasie dla jednego skończyło się to czyszczeniem skrzyni i hydrauliki w c-360 ponieważ z oleju zrobiło się cappuccino. Drugi wykończył silnik, nie wiem od tej pory jestem jakoś zrażony do oleju luzem jak olej to tylko w fabrycznie zapakowanych bańkach lub zaplombowanych beczkach.

 

No ja mam w 60 cappuccino i smugi syfu na ściankach w skrzyni :P Teraz na lato będę zmieniał w silniku i w skrzyni...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

No widzicie smiejecie sie i potwiwerdzacie moja teorią że jednak tak jest . A jesli chodzi prace silnika na dobrym Oleju od razu słychac jak chodzi bezszelstnie. Kolego wymień sobie filtr paliwa czy w samochodzie czy w ciagniku zobaczysz jak naswieższym równo chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Takie pierdoły jak olej czy filtry wymieniam w odpowiednim czasie, więc może przez to nie odczuwam różnicy ;)

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Do filtrów to trzeba zaglądać.Ja dzisiaj tak z ciekawości odkręciłem w 60.To normalnie się za głowę złapałem...Sam syf i muł...a i lodu jeszcze trochę na papierowym :P Aż te blaszki od nich się odleciały...Ale już to zauważyłem w lato jak jechałem z jednym zbiornikiem zboża pod górę to mi obrotu spadały w momencie a ona zawsze mocna była.Ale tak to jest,jak ciągnik stoi przez większość czasu i wykorzystuje się go w żniwa do transportu...W 904 też muszę zobaczyć co się w hydraulice dzieje.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Co do cudów to faktycznie trzeba uważać i nie kupować byle gdzie, poza tym zawsze fakturka bo sprzedawca liczy się z ewentualną sprawą w sądzie jak sprzeda kiepski olej.

 

Właśnie nie kupować byle gdzie a czy to z beczki 20 czy 200 to może być to samo.

 

W rozlewniach też zdarzają się pomyłki.

 

Bywam w pewnej rozlewni i ostatnio za 100 zł kupiłem 183 kg oleju "hydraulicznego" do którego było dolane kilka litrów oleju przekładniowego co zdyskwalifikowało go do dalszej sprzedaży a u mnie jakaś niewymagająca maszyna będzie na nim spokojnie pracować (pewnie cyklop który doczeka się wymiany).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To Ci się nic nie stanie.Nawet powiem Ci że lepiej trochę, nawet można by go ciągnika zalać.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Witam.

Orientuje się ktoś gdzie można nabyć czujnik ciśnienia oleju wzmacniacza do serii Ursusów modernizacji M87 (1134, 1234, 1634...)

OTK 12V-0.5A 800±100kPa (8±1Bar lub 0.8±0.1MPa)

 

 

czujnik1.jpg

czujnik2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W sklepach z częściami pytałeś, bo ja tam właśnie kupiłem tylko sprzedający twierdził że to czujnik hamulca (znalazłem go wchodząc na sklep).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Już nawet nie jestem w stanie określić ile sklepów odwiedziłem, a co najgorsze ta część nie jest nawet wyszczególniona w katalogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@pawelu chyba źle szukałeś lub masz zły katalog, bo u mnie w katalogu jest i występuje pod nr. 0086.350.972. Trzeba szukać w instalacji elektrycznej kabiny. To powinien być ten:http://sklep.techrol...product/id/1408 choć występuje pod innym numerem ale w 385 nie było innego czujnika oleju. Najlepiej wpisz w google nr który ci podałem to wyskakuje sporo linków np: http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/15218

Mam do ciebie prośbę napisz jak wstawiasz zdjęcia do postów bo ja nie umiem.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Właśnie zastanawiałem się nad tym pierwszym ale nie byłem pewien jaki on ma zakres wskazań dlatego pytam czy ktoś miał z tymi zamienikami niewiadomego pochodzenia do czynienia, a co do tego drugiego czujnika to mam ich już cztery a zakres wskazań wynosi w nich 0,8 Bar a nie 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Koledzy, czujnik oleju nie występuje w U 912 chyba?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego to jest czujnik spadku ciśnienia oleju w skrzyni biegów a nie oleju silnikowego ??

 

Caps Lock

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to nie jest czujnik ciśnienia oleju silnikowego, nie czytałeś oznaczeń ciśnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Ja taki kupiłem w agromie olsztyńskiej, jak by ktoś próbował zakładać od silnika to ma 50% szans że się nie rozszczelni (jeden puścił i dosyć mocno ciekło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W silniku ? :lol:

Ten czujnik jest ustawiony na ciśnienie 8 kg/cm2 +/- 1 a silniku takiego ciśnienia nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

O to chodzi że w silniku czujnik ma 0,6 bar jeśli dobrze pamiętam a czujnik oleju w skrzyni ma 8 bar. Problem tkwi w tym iż ten czujnik nie jest nawet uwzględniony w katalogu. Wzmianka o nim jest tylko w Instrukcji Napraw KOŁOWE CIĄGNIKI ROLNICZE 932, 934, 1032, 1034, 1132, 1134, 1232, 1234, 1434, 1634 wydane przez Zrzeszenie Przemysłu Ciągnikowego URSUS Zakłady Mechaniczne "URSUS" Warszawa 1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrolnik22    0

Witam

podpinam się do tematu . Panowie wuj chce wyjąć ten wzmacniacz momentu ponieważ jest zaspawanym.takiego kupił macie jakieś zdjęcia co trzeba tam włożyć zamiast wzmacniacza?? czy to jest to ? http://danrol-sklep.pl/pl/p/WALEK-KOLO-SKRZYNI-BIEGOW-SZYBKA-SKRZYNIA-PRZEROBKA-/1787

 

 

i czy po wyjęciu tego będą mu chodzić wszystkie biegi? oprócz zająca i żółwia( pół biegów) czyli szosowe /terenowe?(polowe) będą chodzić??????

aż tak ciężko jest w tych traktorach bez tego wzmacniacza?

z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie, to nie jest to trzeba szukać wałka sprzęgłowego przedłużonego, w miejsce wzmacniacza przechodzi wałek sprzęgłowy prosto do skrzyni. Trzeba popytać w sklepach i powiedzieć o co chodzi to powinni mieć.

Biegi będą wszystkie i będą normalnie chodzić nie będzie tylko wzmacniacza.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

My tak mamy w 1214 zrobione.Wałek dostaniesz w pierwszym lepszym sklepie, ale lepszym.wszystko fajnie i już jest spokój i nie ma problemów z nim :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtas00
      Witam wszystkich użytkowników agrofoto jak widzicie w temacie mam taki problem-Nie mogę wyłączyć  przodu i włączyć  wzmacniacza.
      pomóżcie mi albo doradźcie co to moze być?????? 
    • Przez Karasio
      Witam! Mam pytanie do czego służy wzmacniacz momentu obrotowego w zetorze 7711?
    • Przez rafal4610
      miałem antene za 15zł i do tego wzmacniacz i było wszystko w porządku. Ale jakie pieniądze taka antena, więc jej żywot sie skończył Kupiłem drugą za 30zł i tu pojawia sie problem. Gdy podłącze ją bez wzmacniacza to odbiór jest ok, ale zdarzają sie zakłócenia więc założyłem wzmacniacz. Ku mojemu zdziwieniu radio zaczęło trzeszczeć. Gdy chwyce ręką za jaką kolwiek część anteny to trzeszczenie znika, a radio odbiera bardzo ładnie. Czym to może być spowodowane ? Moge chwycić za gumową, plastikową część anteny i problem znika.
    • Gość
      Przez Gość
      witam, z ZTSa po rozgrzaniu robi mi się automat i przedni napęd traci na funkcjonalności a mianowicie ciągnik jak popracuje to sam sobie z zająca na żółwia przełącza poniżej 1000obr/min jak dodaje gazu to z powrotem włącza się zając i dodatkowo przedni napęd się rozłąćza przy obciążeniu i niższych obrotach, i jak włączę WOM na niezależny to kręci się bez włączenia tej dźwigni przy kierownicy. czy to głównym winowajcą jest ROZDZIELACZ wzmacniacza momentu ten pod podłogą??? chciałbym się upewnić. ciągnik ma wszystkie nowe pompy, przystawka od napędu jest zregenerowana, nowa mikropompa, nowa taśma od wzmacniacza, zmienione pierścienie na siłowniczku włączającym żółwia. pozdrawiam
    • Przez Kamil0012
      Witam. Tak jak w temace niedawno kupilem mf 698 turbo z hydraulicznym zalaczanem pólbiegu ( czy przyspieszacza, roznie to nazywaja). Problem polega na tym ze jak mam ta dzwignie pod kierownica zalaczona na + to czuje jak ciagnik najpierw ladnie przyspiesza a za jakies 5sekund sam zwalnia i tak w kolko, nie zaleznie czy jade rowno na wysokich czy rowno na niskich obrotach. Dodam ze jak przerzuce na polowe to wszystko jest ok. Tylko na szosowych mam takie objawy.Mam przedni naped zalaczany elektycznie przy kierownicy. Jest sprawny załacza sie dobrze i rozlacza tez, wom tez jest sprawny ( tzn jak olej jest zimny to ciezko go zatrzymac, ale jak juz sie rozgrzeje nie kreci sie). Hydrauliki jeszcze nie mialem okazji sprawdzic ale jak pociagne za dzwignie t slychac jak przydusza silnik. Pomóżcie Panowie gdzie lezy przyczyna? Z gory dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj