osibuhaj

Współpraca z firmą Sokołów.

Polecane posty

padalec    15

Dla tych co nie maja kasy na początek hodowli to Sokołów wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem.Załatwiając kredyt na zakup cieląt też nie możesz być jakimś "klepibidą",bo musisz sie w banku wykazać fakturami ze sprzedaży towaru z dwóch lat do tyłu.Fakt,że procent kredytu jest niższy niż kredytu obrotowego w moim banku spółdzielczym,ale gdybym miala jeszcze raz załatwiać takowy kredyt,to bez zastanowienia udaję się do mojego banku.

Dla tych co chca cyferek to prosze bardzo:średnia mięsność moich opasów to 55,81,czyli nie taka rewelacja,Z 20 sztuk cielaków piątka poszła do piachu,jednego udało mi sie podstawić u mnie urodzonego(rzeczywiście po mięsnym byku),pozostałe cztery cielaki dokupiłam bez dokumentów(typowe mleczne)więc i mięsa na nich wiele nie było.Sokołów nie patrzy na to czy rasa na paszporcie a dany osobnik to choć w przybliżeniu to samo,więc nie wiem po jaką ch...ę wogóle na paszportach wpisuje się rasę.

Za cielaki w 2010 roku płaciłam okolo 1400 za sztukę,czyli wcale nie tanio.Dlatego mam teraz handlarzy w "głębokim" poważaniu i przy ich obecnych cenach mam tutaj dwa lub trzy cielaki mleczne lub cieliczki mieszańcowe.

Jeśli przy jednakowym żywieniu kilka byków miało powyżej 700 kg,około 10 sztuk z biedą przekroczyło 600 kg a jeden(przywieziony przez pana D.)miał około 400 kg to cos tu nie gra z tymi cielakami MIĘSNYMI.Płacisz za kolor i kropka.Ale ja niestety musiałam sie o tym przekonać na własnej skórze.I dobrze,teraz na moich plecach handlarz się nie dorobi.Troche zachodu z mojej strony,niestety trzeba d*psko w teren ruszyć i mam o wiele tańsze cielaki i co ważne zdrowe.Bo takie kupione od rolnika są ładnie odpojone,fakt,trzeba jeszcze dostawiać do mamek czy kupić coś mlekozastępczego,ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@osibuhaj-Zdaje mi się ,że wypowiadanie się na forum bez fotek nie jest niedozwolone.Skontaktuj się z Sokołowem,może przed ubojem robią każdemu opasowi "pamiątkową" fotkę.Myślę,że opis wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

ja się jeszcze nie spotkałem aby odstawili mniejsze cielaki jak 90kg

pawel85 co ty za granulki kupujesz za te 80zł worek bo ja osobiście kupuje CJ za 45zł i na sztukę worek mi starcza

a napisz mi z czystym sumieniem ile wyjdziesz na tych co ty kupujesz bo z tego co wyczytałem z twych linków to sam kupujesz z firm cielaki!

a cena o której piszesz te 1900 zł za cielaka to ten cielak ma 110kg więc takiemu już się nie podaje mlekopanu !

a po zatym zawsze możesz sam znaleść firmę która ci je przywiezie! powiecmy za te 12zł za kg :lol:

bo z tego co się orientowałem to taniej jak 16zł za kg to nie kupisz dobrego cielaka

 

Pasze kupuje blatin kalber Starter i jak się nie mylę to właśnie coś koło 80 zł płaciłem .

Cielaków z firm nie kupuje , zamierzałem załatwić to przez sokołów ,lecz po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw , nie stety wiecej było przeciw i zrezygnowałem teraz jeżdze po rolnikach i zbieram jak leci wszystko co się da w niskich cenach .

 

A ile wyjdę to zależy przede wszystkim od cielaków jak urosną . Ale pewnie kilka stówek więcej niż z sokoółowa licząc różnice w cenie cielaka . załóżmy cielak Ho 700 a mięsny z sokołowa 1800 np to mam 1100 zł do przodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Przy sprzedaży pewnie ta różnica się troszkę zmniejszy bo za Ho nie dostaniesz tego co za MM podejrzewam że ok 50gr mniej na kg

Ja we wrześniu kupiłem dwa cielaczki 3dniowe po 700zł mieszance krowa mleczna z jakimś bykiem mięsnym jeden by zdechł nie chciał pić mlekopanu ale krowa go odchowała i jest teraz najlepszy dalej jest przy krowie a drugi wypił 3 worki mlekopanu za prawie 400 stówy do tego granulki tylko lekką biegunkę miał Tydzień po nich zjechały wspaniałe Rumuńskie simentale po ok 90kg za 1700zł i się zaczeło biegunka kaszel gorączka grzybica super żarcie -musli z sano ziarna kuku różne cuda i na weta ponad 2000tysie i do tego są mniejsze niż ten 3dniowy odchowany na mlekopanie bo o tym co przy krowie jest to już nie będę wspominał. Oczywiście podaje tylko mój przykład u kogoś innego mogło być inaczej

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Panowie powiedzcie czy warto wziac od nich 10sztuk? Wlasnie przerobilem stodole i tak mysle zeby na poczatek 10szt. Co myslicie mieszkam jakies 80km od sokolowa?

 

Do kogo bym musial sie zglosic? Ty trzeba spelniac jakies wymogi? Jak to jest? Cieleta prawdopodobnie kupie sam same simy. Czy oplaci sie bardziej im sprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Kolego, jak sobie sam kupisz cielaki, a podobno możesz w miarę tanie sobie poszukać to daj sobie z nimi spokój, wychowaj byki do masy ok 800kg, jak bedziesz miał 10 ładnych sztuk to nie będą patrzeć na kontrakt i ci te 30 groszy dołoży klasyfikator, i na pewno są firmy które ci więcej zapłacą niz sokołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Właśnie dazio ty tu miałeś ludziom na AF załatwiać czyste simentale po 1200 sztuka a nagle chcesz brac z firm za 1900 tego samego sima?? Od początku wiedziałem że dzieciak jesteś i walisz non stop ścieme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Sluchaj cielakow jest duzo caly czas sie cos kupuje tylko bym chcial churtem wziac bo tako kasy nie mam jak wylozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

U mnie w galeri mam zdjęcie z bykami z sokołowa. Średnia waga z 10 szt po przejechaniu 350km 850kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

A ile placiles za nie? To prawda ze jak przyjada to ceny sie nawet nie zna? Bo slyszalem ze faktura przychodzi dopiero po jakims czasie? To prawda? I trzeba spelniac jakies warunki? Ja mam simy w dobrej cenie ale na wieksza ilosc by trzeba bylo kredyt i sie zastanawiam tak wiosna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj