osibuhaj

Współpraca z firmą Sokołów.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel85    0

kilka osób się rozliczyło tylko nikt nie chce napisać jak wyszli ......zakazali wam pisać?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Ja mam za sobą rozliczenie z Sokołowem i jak już wczesniej pisałam rewelacji nie ma.Jezeli masz byki rasowe mięśniaki to warto na WBC,ale jesli z moich większość to była mleczne czerwono-biale czy jakieś niewydarzone krzyżówki to lepiej jest takie sprzedać na spęd żywe.Umowa z Sokolowem niestety trzyma Cie w szachu i musisz sprzedac im,bo w przeciwnym razie bulisz 5 stowek kary od sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Sokołów powinien oddawać 5 stówek za cielaka ktoreko ci wcisną jako miesnego a takowy nie jest!

Nie miałem nigdy kontraktu z Sokolowem ale cielaki z róznych firm mialem i powiem że poza jedna wszystkie wciskają człowiekowi marny towar jako super cielęta, ale sami sobie jestesmy winni bo gdybyśmy odsyłali transporty spowrotem tam skad przyjechaly to bardzo szybko oduczyliby sie kalamać i może zaczeli by sprzedawać mniej ale to co mówią.

 

Niestety firma która miała dobre cielaki musi mieć opór zamówień bo co pół roku do nich dzwonie i zawsze słyszę zadzwoń za dwa tygodnie itd itd, zlewają mnie poprostu(płace gotówka lub przelewem w dniu dostawy) i tak muszę szukać ciagle gdzie indziej. Ostatnio kupiłem cilęta z rumunii, cena jak wszędzie, mogłem sobie wybrac z partii 50 sztuk, wzołem 12 simów i 4 bb, myslalem że to jest to bo były w dobrej kondycji. Przez pierwsze 3 tygodnie było ok, zwirzęta zawsze szczepie 2 razy i własnie po tych trzech tygodniach po 2 szczepieniu zaczeły mi niektóre chorować, w efekcie czego 2 mi padły w odstepie 2-3 tygodni. W sumie mineło juz prawie 3 miesiące od zakupu i 10 byczków jest naprawde super moga miec juz ponad 200kg ale kolejne 4 już super nie są ze względu na chorobę maja ledwo 150 a dwa padły, wiec nie wiem co dalej.

 

Podsumowując, nie kupie juz żadnych byków, jesli ich wcześniej nie zobaczę, a jak widać nawet takie na pozór dobre cielaki potrafią stworzyć problem. zastanawiam się czy nie dac sobie spokoju z tym interesem bo cielaki drogie, pasza, paliwo drogie a żywiec tani.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

kolego kat masz całkowitą rację ,transpotry nie zgodne z opisem powinno się odsyłać w piz,,,,u ,jeden drugi trzeci w końcu przywieźli by pożądne cielaki , Ludzie są sami sobie winni że tak się dzieje a te hieny z firm na tym żeruja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

poczytaj kilka stron wczesniej i wszystkiego sie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

poczytaj kilka stron wczesniej i wszystkiego sie dowiesz.

no czytałem. I nie moge z tego uzyskac info na moje pytanie. ja chce sie dowiedzec czy jest to wgl mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

temat byl juz walkowany w kilku watkach. firma wstawia ci cielaki za ktore odlicza ci dopiero przy sprzedazy. Minusem tego jest ze jestes zwiazany umowa z firma i nie mozesz sprzedac gdzie indziej nawet jesli ta firma dawala by ci najnizsza cene to musisz do nich oddac. Jak za cielaki odciagaja ci przy sprzedazy to tez licza sobie kilka procent odsetek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@Mateusz95 - BM Kobylin tak robi,znajdź gdzieś(najprościej google)numer do przedstawiciela i tam Ci wszystko wytłumaczą.Kobylin wstawia cielaki i płaci za kilogram przyrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Kat może przemyśl nad mamkami. Ja trzymam i nigdy (odpukać) mi żaden cielak nie padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

Z tego co wyczytałem to ostatnio sprzedawał Bartek1994 tu jest link www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/402211-byki/ tylko szkoda że nie chce nic powiedzieć jak na nich wyszedł -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Kat może przemyśl nad mamkami. Ja trzymam i nigdy (odpukać) mi żaden cielak nie padł.

Cały czas mi po głowie to chodzi, jednak są też uzytkownicy którzy mają mamki i odradzają i z kolei chcą z nich zrezygnować. Nie mam na razie gdzie podejrzeć jak to by miało wygladać u mnie stado powiedzmy 30 mamek na pewno odpada, jestem jeszcze za mały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

@Mateusz95 - BM Kobylin tak robi,znajdź gdzieś(najprościej google)numer do przedstawiciela i tam Ci wszystko wytłumaczą.Kobylin wstawia cielaki i płaci za kilogram przyrostu.

Dzięki za info. postaram się poszukać kontaktu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Z tego co wyczytałem to ostatnio sprzedawał Bartek1994 tu jest link www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/402211-byki/ tylko szkoda że nie chce nic powiedzieć jak na nich wyszedł -_-

 

Pewnie wstyd się przyznać

 

Ja osobiście zrezygnowałem z kupowania przez Sokołów przede wszystkim ze wzgledu na cene cieląt .

Chciałem kupić 30 sztuk od nich , teraz już mam zakupione 20 Ho byczków , 14 jałówek MM , i 10 byczków MM i zostało jeszcze na mleko dla nich . Cena za byczki Ho to od 550-750 za 2-3 tygodniowe , jałówki w wadze niektóre ponad 100 kg cena max 800 zł . i byczki mm też bardzo duże jeden ma 160 kg a reszta koło 80 kg cena max 1270 zł . Za cene jednego cielaka z Sokołołowa kupiłem 3 inne sztuki ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

ale z drugiej strony Sokołów to dobre rozwiązanie dla tych co nie mają kasy na zakup własnych cielaków! a od czegoś trzeba zacząć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamek21    16

@dazio oświeć mnie i uświadom, jak się na tym wychodzi, bo jestem tępy...

jeśli miałeś cielęta z Sokołowa to wiesz jak na tym wyszedleś a nie chcesz sie tym podzielić to tak jakbyś życzył nam bankructwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

To policz sobie Cielaka ok 1900 zł .

Policz pasze na start dla każdego nawet licząc delikatnie 3 worki granulatu dobrego worek średnia cena 80 zł to masz 240 zł

Teraz w razie czego dolicz mleko gdyby przywieźli jakąś ch,,,,jowizne skromnie worek za cene 100-150 zł .

Doliczająć ok 24 miesiące pracy przy cielakach , żarcie które zjedzą to nie zostanie wiele .

Niec za sztuke weźmie się średnio 5500 zł jak dobrze na WBC się wyjdzie i nie zrobią cię w chu,,,,,a w ubojni l,.

 

czyli reasumując 5500 zł - ok 2300 zł to daje wynik 3200

 

od czego trzeba odliczyć inne koszty odchowu prąd , wode , weterynarza , karmę na 2 lata . witaminy , koncentraty ,,,,,

i zostaje na pół litra i kilo ogórków (tak dla żarów pisząc)

 

Ja mam za sobą rozliczenie z Sokołowem i jak już wczesniej pisałam rewelacji nie ma.Jezeli masz byki rasowe mięśniaki to warto na WBC,ale jesli z moich większość to była mleczne czerwono-biale czy jakieś niewydarzone krzyżówki to lepiej jest takie sprzedać na spęd żywe.Umowa z Sokolowem niestety trzyma Cie w szachu i musisz sprzedac im,bo w przeciwnym razie bulisz 5 stowek kary od sztuki.

 

 

Cyferki potrzebne jeśli się rozliczyłeś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamek21    16

Nie rozliczyłeś a rozliczyłaś, bo @padalec to kobieta to po pierwsze a po drugie to podaj dokładne liczby bo jak narazie to błądzisz ;)

Zależy też jakiej marki te pół litra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Nie rozliczyłeś a rozliczyłaś, bo @padalec to kobieta to po pierwsze a po drugie to podaj dokładne liczby bo jak narazie to błądzisz ;)

 

 

kto błądzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    227

Witam, a czy na kontrakcie z Sokołowa moge sobie sam znaleźć firme od ktorej wezme cielaczki ? Czy to oni narzucają firmę ? Z góry dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

ja się jeszcze nie spotkałem aby odstawili mniejsze cielaki jak 90kg

pawel85 co ty za granulki kupujesz za te 80zł worek bo ja osobiście kupuje CJ za 45zł i na sztukę worek mi starcza

a napisz mi z czystym sumieniem ile wyjdziesz na tych co ty kupujesz bo z tego co wyczytałem z twych linków to sam kupujesz z firm cielaki!

a cena o której piszesz te 1900 zł za cielaka to ten cielak ma 110kg więc takiemu już się nie podaje mlekopanu !

a po zatym zawsze możesz sam znaleść firmę która ci je przywiezie! powiecmy za te 12zł za kg :lol:

bo z tego co się orientowałem to taniej jak 16zł za kg to nie kupisz dobrego cielaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj