Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pioter

mam problem-wykształcenie

Polecane posty

kissmy...    57
"Możliwość uzupełnienia wykształcenia

Beneficjent, który w dniu złożenia wniosku nie spełnia kryterium dotyczącego

kwalifikacji zawodowych, może otrzymać pomoc pod warunkiem uzupełnienia

wykształcenia w ciągu 36 miesięcy od dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy.(...)

(...)

Gdzie tu pisze o stażu ??? To co napisałeś dotyczy SPO a nie PROW (aczkolwiek mogę sie mylić, i mogą nastąpić zmiany )!!!

ten warunek dotyczy działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" nie zaś działania "modernizacja gospodarstw rolnych"

Jozek18    0
ten warunek dotyczy działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" nie zaś działania "modernizacja gospodarstw rolnych"

W takim razie przyznaje Ci racje !!!

oki39    2

W tym roku koncze nauke w gimnazjum, wiedz czas sie zastanowic nad szkola.

Mysle zeby to bylo cos zwiazane z mechanika samochodowa badz rolnicza.

Wiedz wybieram dwa kierunki albo technikum samochodowe(samochodowka), albo rolnicze.

Z tego powodu ze mam juz jakby praktyki w tym drugim to mysle ze bylo by mi troche latwiej isc do rolniczego, tylko czy jest sens.

Co poznije bym z tego mial? w jakich zawodach znalazbym zatrudnienie? Oczywscie rolnictwo tylko czy moja miejscowosc ktora od stycznia 2008r. staje sie miastem da mi szanse na ten zawod? Chocby i rolnicy ktorzy tu sa czy beda prowadzily dalej swoje dzialalnosci? Bo wiadomo miasto musi sie rozwijac a tu jest pare ladnych kawalkow do zagospodarowania, ktora choc sa dzierzawione to roznie bywa.

Zakladac gospodarke to chyba nie ma sensu.

Co do technikum samochodowego to mysle ze pozniej tez bym znalazl zatrudnienie w rolnictwie, ale tez gdyby to nie wypalilo to mysle cos o transporcie.

Moze macie jakies inne propozycje?

Jesli mozna to chcialbym sie dowiedziec co wymienione przezemnie szkoly mi dadza. Czyli co tam jest dokladnie. :lol:

Z gory dziekuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

quercus    6

Przede wszystkim dostajesz zawód.

Po drugie PRIMO szkoła rolnicza daje Ci możliwość pracy w wydziale ARiMR (a i tam możesz się nieźle ustawić w sensie pozytywnym)

Po trzecie PRIMO szkoła samochodowa to tez jest przyszłość ale doradziłbym kierunek mechaniki elektronicznego czy jakoś tak (ja miałem iść na taki ale poszedłem na Mechanizacje Rolnictwa)

Tyle ode mnie mam nadzieje że pomogłem.

zuras    1

Ja też mam prodbny problem tylko ja wiem że napewno pójde do szkoły rolniczej ale w tej szkole jest tak jakby mały poziom(no coś takiego). Chciałbym iść szkoły o lepszej opini ale top juz tylko wchodzi w gre internat a wtedy w domu by chyba nie nadążyli w obróbce i teraz nieiwem czy iść do szkoły o gorszej opini położonej ode mnie jakies 15km czy iść do skzoły o lepszym poziomie ale jest ona położona ode mnie jakieś 40-50km.

Silver    0

Kolego Oki ale chcesz potem iść na studia czy nie?

Bo jeśli w planach są studia to idz do dobrego lo a wybór zawodu przesuniesz sobie na 3 lata, wybierz klase mat fil lub biologiczną a studia rolnicze stoją otworem, jak masz już osiąsć na roli to chociaż posmakujesz sobie kilka lat swobody życia studendzkiego, bo jeszcze może Ci się odmienić, a po technikum rolniczym to na studiach z niektórymi przedmiotami ciężko wydolić Ci będzie

andrzej2110    529

ale ja pójdzie teraz do technikum a później na studia to może mieć 2 kierunki wykształcenia (oczywiście jak skończy studia :lol: czego życzę )

@lysyrolnik słuszna uwaga. łącze

quercus    6
Ja też mam prodbny problem tylko ja wiem że napewno pójde do szkoły rolniczej ale w tej szkole jest tak jakby mały poziom(no coś takiego). Chciałbym iść szkoły o lepszej opini ale top juz tylko wchodzi w gre internat a wtedy w domu by chyba nie nadążyli w obróbce i teraz nieiwem czy iść do szkoły o gorszej opini położonej ode mnie jakies 15km czy iść do skzoły o lepszym poziomie ale jest ona położona ode mnie jakieś 40-50km.

Będąc rolnikiem dajesz sam sobie prace. Można patrzeć na to z 2 stron z jednej masz łatwiej bo i poziom spada ale z drugiej jeśli jesteś ambitny to lepiej idź do lepszej szkoły. Ja sam poszedłem do gorszej... bo jedyna była w pobliżu....

Ale decyzja należy do Ciebie.

oki39    2

Ja mysle zeby skonczyc szkole i zeby sie do jakiejs roboty zaciagnac, czyli studia raczej i lo nie. Mi by bylo latwiej bo znam najwiekszych rolnikow u mnie, wiedz mysle ze o prace by mi nie bylo strasznie trudno, tylko czy za te pare lat gospodarka w mojej miejscowosci dalej taka bedzie.

Co do wyboru pracy to wolalbym raczej fizyczna.

quercus a ta mechanizacja rolnictwa to zly byl wybor?

abuk14    1
Ja mysle zeby skonczyc szkole i zeby sie do jakiejs roboty zaciagnac, czyli studia raczej i lo nie. Mi by bylo latwiej bo znam najwiekszych rolnikow u mnie, wiedz mysle ze o prace by mi nie bylo strasznie trudno, tylko czy za te pare lat gospodarka w mojej miejscowosci dalej taka bedzie.

Co do wyboru pracy to wolalbym raczej fizyczna.

quercus a ta mechanizacja rolnictwa to zly byl wybor?

To ty nie masz gospodarki ??

mirasek    7

Chyba na każdej uczelni rolniczej pierwsza połowa studiów wydaje sie być bez sensu, pojęcie "rolnictwo" zacząłem wyraźnie widzieć dopiero na trzecim roku. Oczywiście wcześniej były też ciekawe rzeczy nie związane z rolnictwem tylko bardziej z projektowaniem i konstruowaniem (taki kierunek), a cała reszta to na zasadzie 3Z - Zakuć, Zaliczyć, Zapomnieć ;)

Jak chcecie mieć mało chemii na studiach to idźcie na mechanizacje albo agrotechnike czy coś w tym stylu ;)

oki39    2
To ty nie masz gospodarki ??

Nie ;) Ale jak widac mnie to interesuje, fotki sa roznych sprzetow ale guruja tam z jednego gospodarstwa ktore jest mi najblizzsze i jestem tam jakies 6lat ;)

Zainteresowanie odziedziczylem chyba po babci bo jako jedyna miala stycznosc z rolnictwem, o ile dobrze pamietam to byla wazniejsza osoba w kulku rolniczym ;)

elmichalkw    0

ciekawa jest też zasada 4Z ;)

zakuć, zaliczyć, zapić, zapomnieć ;) pzodro dla wszystkich ,,kształcących się" na forum.

brzozak2    236
Chyba na każdej uczelni rolniczej pierwsza połowa studiów wydaje sie być bez sensu, pojęcie "rolnictwo" zacząłem wyraźnie widzieć dopiero na trzecim roku. Oczywiście wcześniej były też ciekawe rzeczy nie związane z rolnictwem tylko bardziej z projektowaniem i konstruowaniem (taki kierunek), a cała reszta to na zasadzie 3Z - Zakuć, Zaliczyć, Zapomnieć ;)

Jak chcecie mieć mało chemii na studiach to idźcie na mechanizacje albo agrotechnike czy coś w tym stylu ;)

ja na 3 zaczynam konstruowac i mam nadzieje ze tak zostanie, ale to raczej zludne nadzieje, wiec pewnie pojde na ktc, tam chociaz o silnikach gadaja ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni