Zaloguj się, aby obserwować  
pioter

mam problem-wykształcenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67
"Możliwość uzupełnienia wykształcenia

 

Beneficjent, który w dniu złożenia wniosku nie spełnia kryterium dotyczącego

kwalifikacji zawodowych, może otrzymać pomoc pod warunkiem uzupełnienia

wykształcenia w ciągu 36 miesięcy od dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy.(...)

 

(...)

 

Gdzie tu pisze o stażu ??? To co napisałeś dotyczy SPO a nie PROW (aczkolwiek mogę sie mylić, i mogą nastąpić zmiany )!!!

 

ten warunek dotyczy działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" nie zaś działania "modernizacja gospodarstw rolnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
ten warunek dotyczy działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" nie zaś działania "modernizacja gospodarstw rolnych"

 

W takim razie przyznaje Ci racje !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

W tym roku koncze nauke w gimnazjum, wiedz czas sie zastanowic nad szkola.

Mysle zeby to bylo cos zwiazane z mechanika samochodowa badz rolnicza.

Wiedz wybieram dwa kierunki albo technikum samochodowe(samochodowka), albo rolnicze.

Z tego powodu ze mam juz jakby praktyki w tym drugim to mysle ze bylo by mi troche latwiej isc do rolniczego, tylko czy jest sens.

Co poznije bym z tego mial? w jakich zawodach znalazbym zatrudnienie? Oczywscie rolnictwo tylko czy moja miejscowosc ktora od stycznia 2008r. staje sie miastem da mi szanse na ten zawod? Chocby i rolnicy ktorzy tu sa czy beda prowadzily dalej swoje dzialalnosci? Bo wiadomo miasto musi sie rozwijac a tu jest pare ladnych kawalkow do zagospodarowania, ktora choc sa dzierzawione to roznie bywa.

Zakladac gospodarke to chyba nie ma sensu.

Co do technikum samochodowego to mysle ze pozniej tez bym znalazl zatrudnienie w rolnictwie, ale tez gdyby to nie wypalilo to mysle cos o transporcie.

Moze macie jakies inne propozycje?

Jesli mozna to chcialbym sie dowiedziec co wymienione przezemnie szkoly mi dadza. Czyli co tam jest dokladnie. :lol:

 

Z gory dziekuje.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Przede wszystkim dostajesz zawód.

 

Po drugie PRIMO szkoła rolnicza daje Ci możliwość pracy w wydziale ARiMR (a i tam możesz się nieźle ustawić w sensie pozytywnym)

 

Po trzecie PRIMO szkoła samochodowa to tez jest przyszłość ale doradziłbym kierunek mechaniki elektronicznego czy jakoś tak (ja miałem iść na taki ale poszedłem na Mechanizacje Rolnictwa)

 

Tyle ode mnie mam nadzieje że pomogłem.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a myślałeś o łopatologii ze specjalizacją rowokopania :lol: :P:) nie no w sumie to za rok też mnie czeka ten wybór


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja też mam prodbny problem tylko ja wiem że napewno pójde do szkoły rolniczej ale w tej szkole jest tak jakby mały poziom(no coś takiego). Chciałbym iść szkoły o lepszej opini ale top juz tylko wchodzi w gre internat a wtedy w domu by chyba nie nadążyli w obróbce i teraz nieiwem czy iść do szkoły o gorszej opini położonej ode mnie jakies 15km czy iść do skzoły o lepszym poziomie ale jest ona położona ode mnie jakieś 40-50km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Kolego Oki ale chcesz potem iść na studia czy nie?

Bo jeśli w planach są studia to idz do dobrego lo a wybór zawodu przesuniesz sobie na 3 lata, wybierz klase mat fil lub biologiczną a studia rolnicze stoją otworem, jak masz już osiąsć na roli to chociaż posmakujesz sobie kilka lat swobody życia studendzkiego, bo jeszcze może Ci się odmienić, a po technikum rolniczym to na studiach z niektórymi przedmiotami ciężko wydolić Ci będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale ja pójdzie teraz do technikum a później na studia to może mieć 2 kierunki wykształcenia (oczywiście jak skończy studia :lol: czego życzę )

 

@lysyrolnik słuszna uwaga. łącze


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Ja też mam prodbny problem tylko ja wiem że napewno pójde do szkoły rolniczej ale w tej szkole jest tak jakby mały poziom(no coś takiego). Chciałbym iść szkoły o lepszej opini ale top juz tylko wchodzi w gre internat a wtedy w domu by chyba nie nadążyli w obróbce i teraz nieiwem czy iść do szkoły o gorszej opini położonej ode mnie jakies 15km czy iść do skzoły o lepszym poziomie ale jest ona położona ode mnie jakieś 40-50km.

 

 

Będąc rolnikiem dajesz sam sobie prace. Można patrzeć na to z 2 stron z jednej masz łatwiej bo i poziom spada ale z drugiej jeśli jesteś ambitny to lepiej idź do lepszej szkoły. Ja sam poszedłem do gorszej... bo jedyna była w pobliżu....

 

Ale decyzja należy do Ciebie.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Ja mysle zeby skonczyc szkole i zeby sie do jakiejs roboty zaciagnac, czyli studia raczej i lo nie. Mi by bylo latwiej bo znam najwiekszych rolnikow u mnie, wiedz mysle ze o prace by mi nie bylo strasznie trudno, tylko czy za te pare lat gospodarka w mojej miejscowosci dalej taka bedzie.

Co do wyboru pracy to wolalbym raczej fizyczna.

quercus a ta mechanizacja rolnictwa to zly byl wybor?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Ja mysle zeby skonczyc szkole i zeby sie do jakiejs roboty zaciagnac, czyli studia raczej i lo nie. Mi by bylo latwiej bo znam najwiekszych rolnikow u mnie, wiedz mysle ze o prace by mi nie bylo strasznie trudno, tylko czy za te pare lat gospodarka w mojej miejscowosci dalej taka bedzie.

Co do wyboru pracy to wolalbym raczej fizyczna.

quercus a ta mechanizacja rolnictwa to zly byl wybor?

To ty nie masz gospodarki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Chyba na każdej uczelni rolniczej pierwsza połowa studiów wydaje sie być bez sensu, pojęcie "rolnictwo" zacząłem wyraźnie widzieć dopiero na trzecim roku. Oczywiście wcześniej były też ciekawe rzeczy nie związane z rolnictwem tylko bardziej z projektowaniem i konstruowaniem (taki kierunek), a cała reszta to na zasadzie 3Z - Zakuć, Zaliczyć, Zapomnieć ;)

 

Jak chcecie mieć mało chemii na studiach to idźcie na mechanizacje albo agrotechnike czy coś w tym stylu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2
To ty nie masz gospodarki ??

Nie ;) Ale jak widac mnie to interesuje, fotki sa roznych sprzetow ale guruja tam z jednego gospodarstwa ktore jest mi najblizzsze i jestem tam jakies 6lat ;)

Zainteresowanie odziedziczylem chyba po babci bo jako jedyna miala stycznosc z rolnictwem, o ile dobrze pamietam to byla wazniejsza osoba w kulku rolniczym ;)


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

ciekawa jest też zasada 4Z ;)

zakuć, zaliczyć, zapić, zapomnieć ;) pzodro dla wszystkich ,,kształcących się" na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Chyba na każdej uczelni rolniczej pierwsza połowa studiów wydaje sie być bez sensu, pojęcie "rolnictwo" zacząłem wyraźnie widzieć dopiero na trzecim roku. Oczywiście wcześniej były też ciekawe rzeczy nie związane z rolnictwem tylko bardziej z projektowaniem i konstruowaniem (taki kierunek), a cała reszta to na zasadzie 3Z - Zakuć, Zaliczyć, Zapomnieć ;)

 

Jak chcecie mieć mało chemii na studiach to idźcie na mechanizacje albo agrotechnike czy coś w tym stylu ;)

ja na 3 zaczynam konstruowac i mam nadzieje ze tak zostanie, ale to raczej zludne nadzieje, wiec pewnie pojde na ktc, tam chociaz o silnikach gadaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj