Zaloguj się, aby obserwować  
pioter

mam problem-wykształcenie

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

witam

 

co do studiow to powiem wam tak. papiery skladalem na ART-olsztyn obecnie to uwm. tytul to mgr inz.

przezylem te chemię i te analitycznę i tę organiczną - z obu bylem zwolniony jako jednyny na roku.

biochemię tez przezylem,takze chemię rolną.

fitopatologię z poprawką ale przezylem

entomologię takze

statystykę mat. gleboznawstwo, zoologię, botanikę,fizykę, agrometeorologię, mechanizację rolnictwa,

podst informatyki,fizjologię zwierząt, melioracje rolne, ochrone srodowiska, doradztwo w agrobiznesie, genetykę, mikrobiologię, MSG, chow zwierząt z zoochigieną, ekonomię ogolna oprawę roli i roslin, zywienei zwierząt i paszoznawstwo, rachunkowosc, ekologię,rolnictwo ekologiczne,ekonomikęi organizację przedsiębiorstw, srodki ochrony roslin, hodowlę roslin, doswiadczalsnictwo rolcznicze, markteting i obrot,ogrodnictwo, zarządzanie i kierowanie przedsiębiorstwem,zast info w rolnictwie.techniki ochrony roslin,przechowalnictwo, łąkarstwo, polityka ekonomiczna,nasiennictwo, systemy gospodarowania w rolnictwie, finanse i bankowosc,

 

a tak prawdę mowiąc to te przedmioty dzielą sie na dwie grupy - te związane z uprawą bo wszystkie z nich mają swe odzwierciedlenie w SZUR'e oraz te związane z rachunkam,prawem itp.

 

szur zaliczylem bez poprawek - czego zycze kazdemu. zaliczony szur oznacza ze masz zrobione studia bo to co jest po szurze to pikus.

prowadzil ten przedmiot u nas prof. Budzyński. wyklady byly super a gosc rzeczowy. zresztą spotkalem naprawde kilku swietnych profesorow na tej uczelni (profesorow a zarazem pedagogow)

 

i prawdę mowiąc to te studia są nie tylko po papier. choc wlasnie ten papier pomogl mi wiele a jestem 2 lata po studiach (kontakty zagraniczne,praktyki, MR).

co do wojska - poszedlem po tych studiach juz jako rolnik i mowię prosto z mostu ze mam mgr inz i gospodarstwo rolne ale chcialbym odsluzyc swoje. a babka mi prosto z mostu - to sie pan spoznil teraz to musi pan gadac z komendantem bo takich to my nie bierzemy.

studia ksztaltują psychikę, wojsko takze, wojsko nie chce tej uksztaltowanej przez uczelnie bo nie ma nad nią zadnej kontroli. w wojsku sie slucha i wykonuje rozkazy, na uczelni się uczy na blędach i uczy myslec.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Wielce ludzie po studiach i z tytułami przed rodem, a języka polskiego nie znają... Już nie będę wypisywać przykładów, wystarczy się wczytać w wasze posty. Może nie wszystkich, ale zdecydowanie większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ty a co ty filolog jesteś?! ja skonczyłem 5 letnie rolnicze we wrocławiu. i co mam mgr inz. ale błedy i tak robie! jestem dyslektykiem i dysgrafem! myslisz ze to mija z wiekiem wcale nie! a tobie jak sie nie podoba to mozesz moich postów nie czytac.

@nikita ma racje na studiach kształtuje sie psychike


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Wielce ludzie po studiach i z tytułami przed rodem, a języka polskiego nie znają... Już nie będę wypisywać przykładów, wystarczy się wczytać w wasze posty. Może nie wszystkich, ale zdecydowanie większości.

Hmm-to np. poczytaj dajmy na to moje posty (tutaj czy na ppr) i domyśl się jakie posiadam wykształcenie.Powodzenia :)

@Luk "nikita ma racje na studiach kształtuje sie psychike"-kształtowanie jak kształtowanie -ale utrwalanie tego kształtowania...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

spokojnie panowie spokojnie.

 

to o blędach w pisaniu to jest do mnie chyba.

pisze dziwnie gdyz:

- piszę szybko i gubię literki

- nie uzywam polskich liter

- rzadko poprawiam blędy jak się spieszę

 

nie jestem dysgrafem czy dyslektykiem. a w zeszlym miesiącu czytalem anioly i demony. obecnie poluję na kod da vinci. tak więc czytam tez ksiązki ale jakos to nie ma to dobrego wplywu na moj język pisany. za co kazdego kogo moje blędy zabolą z gory przepraszam.

 

@ jaro:

co do ksztaltowania itp. na pierwszym roku powiedziano mi ze studia nie sa dla inteligetnych ale wytrwalych ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a to mówisz o Podlasiu :) chyba ze gdzies indziej tez ją maja :0 ja osobiscie zaliczyłem impr na AM w białymstoku :) za jelcyna płacilismy PATRONAMI :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

dokłanie po studiach moge powiedziec ze sa one dla wytrwałych a nie tylko dla inteligentnych:) z reszta co sie to dziwic na moim roku zaczynało nas ok 350 tutuł inżyniera uzyskało ok 80 osób. poza tym powedzicie sami ze w naszym fachu trzeba byc WYTRWAŁYM, UPARTYM I KONSEKWENTYNM W DZIAŁANIACH.

co do wódki to na dolnym sląsku dominował export z południa:) czeski spirytus moi ziomale z pokoju w akademiku to sprzedawali:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie no u mnie jak pili to na butelce było napisane "rozpuszczalnik do lakieru" ;) a pół litra takiego czegoś kosztowało 2,5 zł...także się smiali że jak szli we dwóch pić to ten co kupował flaszkę musiał się jeszcze do soku dołożyć żeby było porówno :D a ja niestety dojeżdżam :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

elo. ja się akurat męcze na AR Kraków na IV roku... studia pewnie, że są do przeżycia... a jakie wspomnienia zostają ;D... problem na studiach rolniczych jest według mnie jeden... studiują tam w większości ludzie z miasta po biol-chem itp. nie mając pojęcia co to jest rolnictwo a po skończeniu tych studiów(głównie dla mgr inż przed nazwiskiem) dalej ich pojęcie jest znikome i nijak sie ma do rzeczywistości... to jest produkowanie pseudospecjalistów:( sam jestem po szkole rolniczej, miałem problemy z wspominaną przez Was chemią, biochemią, fizjologią(obecnie endokrynologia:)) ale wszystko jest do przezycia, powoli do przodu... później zaczynają się specjalistyczne przedmioty dla Was banalne...(niekiedy Wasza wiedza i PRAKTYKA jest większa od prowadzących zajęcia...:))

naprawde RESPEKT dla ludzi, którzy wiążą po studiach swoje życie z rolnictwem, idą na studia w celu poszerzenia wiedzy którą już posiadają, lub chca się zając rolnictwem na poważnie...

 

ps nie wiem jak u Was ale u mnie jest straszny wyścig szczurów...

 

pozdro dla wszystkich studiujących rolników:)


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

chemia już za mna :Pnie bylo tak trudno teraz sajgon z wytrzrmałosc materiałow i materiałoznastwem... rakiety kosmiczne bede po tym skladał chyba ;D a jutro satystyke mam jeszcze, ale ide na piwko bo cos na korytzru sie kreci ;D


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jestem na ATR-ze w Bydgoszczy (obecnie UTP ;D). Poza chemią i zoologią to jest ok. No cóż, jeśli nie uda sie zdać kolokwium za 1 razem to są poprawki... Nie powiem, jest trudno i trochę trzeba się pomęczyć. Ale na koniec będzie można się pochwalić tytułem MGR INŻ :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

To mnie trochę @pioter przestraszył, teraz ostatni rok mam technika geodety a potem AR Szczecin "Technika rolnicza i lesna"

Zaczal sie dla mnie trudny rok ale mam nadzieje ze dam rade :unsure:


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

@młody87 zacznie się dopiero na trilu :( pierwszy rok to wakacje ale drugi, trzecia dalej to nie wiem ale wesoło to nie jest :unsure: damy rade :)


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
ta chemia >:) >B) nienawidze JEJ!

W Chemi najgorszedla mne są równania, ale reszta, teoria, pojęcia to trzeba wykuć :) .Najlepsze są doświadczenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

hehe co wy mozecie wiedzieć o trudnej chemi mając 16 lat - poszlidyście na laboratorium u pani "eleonory" to dopiero by wam kapcie pospadały


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

Nie ma sensu zakładać nowego tematu !!

A więc proszę o przedstawienia mi najłatwiejszego kierunku studiów rolniczych ( najlepiej po samje matmie podstawowej )

Z góry wielki dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy gdyby teoretycznie przepisali by na mnie ziemie rodzice żebym skożystać z prow i ominąć hodowlę to jeśli na dzień dzisiejszy nie mam żadnego wykształcenia rolniczego miał bym taką szanse na jakich warunkach i ile czasu na uzupełnienie? Czy musiał bym opłacić skałdki krus do tyłu za 2 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Czy gdyby teoretycznie przepisali by na mnie ziemie rodzice żebym skożystać z prow i ominąć hodowlę to jeśli na dzień dzisiejszy nie mam żadnego wykształcenia rolniczego miał bym taką szanse na jakich warunkach i ile czasu na uzupełnienie? Czy musiał bym opłacić skałdki krus do tyłu za 2 lata?

 

nie ma możliwości uzupełnienia wykształcenia a czas stażu zależy od posiadanego wykształcenia i wynosi 3 lata dla wykształcenia wyższego, średniego oraz dla posiadaczy tytułów zawodowych i kwalifikacyjnych ale związanych z rolnictwem w pozostałych wypadkach wymagany staż staż wynosi 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
A więc..Mam 21 lat skończyłem techikum rolnicze czego nie żałuje..obecnie jestem na pierwszym roku w ATR bygoszcz kierunek ogólnorolny.Jestem bo mam dwa egzeminy poprawkowe z czego jeden jutro-botanika..I od jakiegoś czasu zastanawiwm się czy warto to ciągnąć.Wymagają od zajeb.. a po tym pierwszym roku to chyba niczego mnie nie nauczyli co bym mógł zastosować u siebie w gosp a rok kosztował mnie bardzo dożo pracy nie mówąć o pieniądzach...Niby pierwszy rok to są same podstawy ale ja mam już dosyć jak sobie pomyśle że teraz miałem problemy z chemią z resztą jak 3/4 roku to co dopiero będzie z biochemią która jest podobno 3 razy gorsza nie wspomne o mikrobiologii..W tym roku przepisali na mnie część gosp.,jak dobrze pójdzie to dokupie 15 ha przez granice do tego od nowego roku rusza młody rolnik i spo.jak bede się uczył to nie skorzystam z tego bo nie będzie czasu.Pozatym mi się wydaje że te studia są dla ludzi po ogólniaku-mają lepsze podstawy bo po moim technikum z nauką było różnie szybko człowiek sie nauczył jak się nie uczyć i zaliczyć B) , którzy mają jakąś styczność z rolnictwem i chcieli by tam pracować bo mi to te studia dawały by chyba tylko satysfakcję że mam mgr bo jak tylko tyle to ja pierd.. to mgr.według mnie wiedzę a przedewszytkim praktykę i doświadczenie (bo to jest ważniejsze) rolnicze trzeba wynieść z domu uczyć się tego od dziecka jak należy pracować.przykład-mam kumpla jesteśmy po jednym technikum tylko on nie kończył rolniczej i dlatego musi skończyć studia żeby mieć wykształcenie aby przejąć gospodarstwo kiedyś tam no ale..w tym roku pojechał na praktyki do norwegii na 6 miechów,po tygodniu w przechowalni przy ziemniakach miał dosyć i chciał wracać, ale nie mógł bo podpisał umowe.w domu ma warzywka ale jak robił z ludźmi w polu i miał dosyć to nie robił a tam d*pa-musi.i mam dylemat co z tym życiem zrobić.jedno jest pewne chce i zostane na gosp,rolnicze mam a wojsko się załatwi :lol:.może już któś miał z was taką sytuację??czekam na wsze zdanie na ten temat.

 

POZDRO zdesperowany..

 

P.S ide sie pouczyć B)

 

 

 

i jak piotrer juz lepiej ja jak chodziłem na atr to mowili ze najgorsze 2 pierwsze i 3 ostatnie lata B) czasami

ale ogólnie luzik waznejsza od nauki detrmninacja chemia z pudlicą? B) pozdro my mowilismy ze to Akademia Tańca i Rozrywki


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

pioter lubisz kombinować - nie ma co :P po pierwszym roku też byłem załamany ale dałem radę i minął II (najtrudniejszy a sesja za pierwszym razem więc nie bło kampani wrześniowej) a teraz jestem na III i sądzę że studia bardzo mi pomogą w codziennej pracy w gospodarstwie (choć bardziej chciałbym się skupić na produkcji roślinnej niż zwierzęce - ale znajdę jakiś kompromis - zaliczy sie jeszcze kilka kursów i szkoleń, będzie git. Nie rezygnuj, za dwa czy trzy lata inaczej na to spojrzysz :lol:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
nie ma możliwości uzupełnienia wykształcenia a czas stażu zależy od posiadanego wykształcenia i wynosi 3 lata dla wykształcenia wyższego, średniego oraz dla posiadaczy tytułów zawodowych i kwalifikacyjnych ale związanych z rolnictwem w pozostałych wypadkach wymagany staż staż wynosi 5 lat

 

 

"Możliwość uzupełnienia wykształcenia

 

Beneficjent, który w dniu złożenia wniosku nie spełnia kryterium dotyczącego

kwalifikacji zawodowych, może otrzymać pomoc pod warunkiem uzupełnienia

wykształcenia w ciągu 36 miesięcy od dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy.(...)

 

Kryteria dostępu

 

Beneficjent:

1) jest pełnoletni i w dniu złożenia wniosku nie ukończył 40 roku życia;

2) posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe wynikające z wykształcenia lub

stażu pracy w rolnictwie;

3) będzie rozwijał działalność rolniczą zgodnie z założeniami biznesplanu;

4) co najmniej 70% kwoty premii wykorzysta na cele związane z rozwojem

gospodarstwa, zgodnie z założeniami biznesplanu;

5) przez okres co najmniej 3 lat od wypłaty pomocy będzie ubezpieczony w KRUS

na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników jako rolnik z

mocy ustawy i w pełnym zakresie;

6) będzie prowadził gospodarstwo objęte pomocą przez okres co najmniej 5 lat

od dnia wypłaty pomocy."

 

 

Gdzie tu pisze o stażu ??? To co napisałeś dotyczy SPO a nie PROW (aczkolwiek mogę sie mylić, i mogą nastąpić zmiany )!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj