gospodarz92

Claas Arion 430 czy Valtra N111

Polecane posty

gospodarz92    0

Witam! Piszę ponieważ mam dylemat z wyborem nowego ciągnika... Planuje traktor w przedziale od 115-140 KM. Myślałem o Claas Arion 430 lub 610, DF Agrotron K610, oraz Valtra N111... Niezależnie od tego który wybiorę będzie on wyposażony w ładowacz czołowy.... Proszę o pomoc i rady, oraz inne propozycje... Z góry dzięki... :)

Pozdrawiam wszystkich z AF.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Jeżeli ma być to ciągnik z ładowaczem to raczej bym proponował coś w 4 cylindrach czyli claas arion 430 i finkę. Oba ciągniki powinny spełnić oczekiwania. Jeżeli ma być ciągnik wykorzystywany często zimą to skandynaw okaże się lepszy. Ale i tak wybór powiązał bym z ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Jest na forum kolega którzy pracuje w clasie. w sumie to u mnie za ścianą, więc wal do niego śmiało o ofertę na classa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz92    0

Jest na forum kolega którzy pracuje w clasie. w sumie to u mnie za ścianą, więc wal do niego śmiało o ofertę na classa.

 

Możesz mi podac jakieś namiary na tego przedstawiciela Claasa. Z góry dzięki, tak naprawdę to właśnie Claas mnie najbardziej zainteresował... Prawdopodobnie przywiozą mi 430 w następnym tygodniu na próbę... :rolleyes: Ale od jakiego dealera kupię to zależy wyłącznie od ceny jaką mi zaproponuje... Szczerze mówiąc na początku chciałem Forterre 135 ale raczej to już nie wchodzi w grę.... :)

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi na mój temat... Coraz bardziej przekonuje się do Claasa ale w dalszym ciągu nie wykluczam wcześniej wspomnianych... Z moją inwestycją chciałbym zmieścic sie w ok. 300-320 tys. (tj. ciągnik,oraz ładowacz bez osprzętu)... A co do ładowacza to co sądzicie o Quicke lub Stooll..? A może jakieś inne propozycje..? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6330    0

Ciągnik który ma pracowac z ładowaczem musi posiadac rame niezaleznie od marki jaką wybierzesz.

Ja osobiście kiedyś przerabiałem taki problem. I z doświadzczenia wiem, że jeżeli jej nie będzie posiadał po kilku latach uzytkowania będą Ci się pojawiać przecieki(z powodu obciążeń jakie ładowacz przenosi na ciągnik). Sama rama tura nie wystarczy. Druga sprawa- to traktor z turem musi być zwrotny.4-cylindrowy będzie napewno lepszy od 6-cylindrówki, no i mniej wachy spali choćby przy samym przenoszeniu bel(4cylindrówka jest lżejsza kilkaset kilo samo jeżdzenie do tyłu i przodu 4 jest tańsze niż 6). Ale jeżeli chcesz tym ciągnikiem też orać i zaczepić do niego agregat upr.-siewny, to lepiej kupić 6-cylindrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz92    0

U mnie ciągnik ten będzie pracował na ponad 60 ha, więc myśląc rozwojowo to lepsza była by szóstka, ale bardziej kompaktowym pewnie okaże się czwórka a na dwa niestety mnie nie stać. A traktor jest mi usilnie potrzebny ponieważ U 1014, który tylko w tym roku do tej pory wykręcił ponad 1200 mtg powoli nie wytrzymuje, a jeszcze ma gruberowanie po kukurydzy i trochę orki do świąt :). Poza tym dzień w dzień pracuje z samozaładowczym wozem paszowym. Konstrukcja ramowa była by na pewno lepsza i może po niedzieli zadzwonię do jakiegoś dealera JD, zobaczę co mi zaoferują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6330    0

jeżeli się zdecydujesz na "6" no to jd ma najlepszy skręt, więc tur do niego jak najbardziej bedzie pasował. A co do kupna w tej chwili-to bym się wstrzymał, zbyt wysoki kurs euro-taką cene Ci zrobią że traktoru się odechce :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

claas ma cenniki w złotówkach więc tam kurs euro jeszcze znacząco nie wpłynął na cenę. podkreślam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6330    0

Tak kolego Luki masz racje-jak byśmy kupowali ciągnik od nich z placu(który został przez przedstawicieli claasa nabyty po 3,9EUROalbo jeszcze i taniej i teraz czeka tylko na klienta) :blink: . Ale jak złożym zamówienie na daną maszyne, i czekamy aż fabryka nam go wyprodukuje-to ta cena będzie całkiem inna :P .

 

Nawet MTZ co z strefą euro niemają wiele wspólnego (handel jest w innej walucie-stal na swoje traktory nabywają za euro a sprzedają ciągniki jeszcze w innej walucie) drożeją jak cholera. Bo surowce do ich wyprodukowania fabryka musi nabywać drożej.

 

Nie oszkujmy się!!!-jeśli fabryka na wyprudukowanie swojego dobra ponosi większe koszta(bo waluty drożeją) to przerzuci je na nas-konsumentów :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz92    0

claas ma cenniki w złotówkach więc tam kurs euro jeszcze znacząco nie wpłynął na cenę. podkreślam jeszcze

 

Byli u mnie z Claasa w piątek i trochę sie zdziwiłem kiedy to za Ariona 430 CIS z turem Quicke'a sypli sobie prawie 320 tys... W tej kasie to prawie bym kupił JD 6430 Premium z ładowaczem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6330    0

No i w jd-tak jak ja twierdze że miałbys kolego lepszy komfort pracy. :D

4 biegi pod opciążeniem są zmieniane w rączce od sterowania turem.

 

A zamiast 6430premium lepszy by był 6630comfort(tak ja uważam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

A jeszcze lepszy komfort pracy by miał jakby kupił MF serii 5400, tam wszystkie biegi można zmieniać dźwignią rewersu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w jd-tak jak ja twierdze że miałbys kolego lepszy komfort pracy. biggrin.gif

4 biegi pod opciążeniem są zmieniane w rączce od sterowania turem.

 

A zamiast 6430premium lepszy by był 6630comfort(tak ja uważam)

W CLAASie też jest możliwość zmiany biegów przez yojstick od ładowacza, który jest w opcji do niego.

 

http://www.claas.pl/...lang=pl_PL.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet9540    0

Witam . mam dylemat nad wyborem dwóch ciągników jest to Claas Arion 430 cis i John Deere 6115 m . Proszę o wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj