rafal11195

wybór pluga

Polecane posty

rafal11195    7

Witam koledzy. Zamierzam zakupic plug i biore pod uwage Kuhna , overuma i ibisa. Wiem ze roznica w cenie jest duza, ale ibisa mi odradzili. Zostaje overum i kuhn. Moze wie ktos jak te plugi pracuja , jaka zywotnosc i ogolnie cokolwiek o nich ?? Ogolnie overum jest ponad 15 tys drozszy od kuna i dlatego sklanialbym sie do kuna , ale niekiedy warto doplacic ... . Co sadzicie o tych pluchac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

Khun to marko która dość bardzo się zepsuła to niema co porównać do Overluma

dlaczego ibisa ci odradzili teraz maja nowe odkładnie bardziej wyśrubowane dzięki czemu lżej orzą

placem Gregore Benson brat ma 3+1 i jest bardzo zadowolony ja zamówiłem ale będę miał dopiero w styczniu cena 2 tyś droższy od Kuhuna

a jaki duży potrzebujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Ja ma kuhna master 102 już 3 rok zaorane ok 170 ha i złego słowa o nim nie powiem. Dobrze wchodzi w ziemie nawet w tym roku w bardzo suchych warunkach. Ojciec nawet kiedyś orał nim gorczyce o wysokości 1 m i w 90% wszystko było pozakrywane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

no ja mysale z stalym zabezpieczeneim ,4+, overum jest sporo drozszy , no w ciagu roku ma przeorac kolo 200 ha. ibisa mi odradzili , bo gosciu na wsi ma 2letniego i cos sie stalo przy tej obrotnicy, a nie orze duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Khun to marko która dość bardzo się zepsuła to niema co porównać do Overluma

dlaczego ibisa ci odradzili teraz maja nowe odkładnie bardziej wyśrubowane dzięki czemu lżej orzą

placem Gregore Benson brat ma 3+1 i jest bardzo zadowolony ja zamówiłem ale będę miał dopiero w styczniu cena 2 tyś droższy od Kuhuna

a jaki duży potrzebujesz

 

Na sam początek to popraw nazwy producentów!!!

Jeżeli Kuhn tak bardzo się pogorszył w jakości,to podziel się z Nami wrażeniami co jest nie tak z pługami tego producenta?? i w jakim dokładnie modelu??

Bo z tego co ja zdążyłem doświadczyć to Kuhn chwilowo jest najlepszy,ma bardzo dobrze rozwiązany system zabezpieczeń(mowa o NSH) i cenowo wychodzi dobrze... Wrażenia doświadczone na Multi-Master 122...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega ma kuhna i jak widziałem jak nim orze to jest super. Nie mam co mu zarzucić. Orał ściernie bez przedpłużków i nic nie zostawało. Koło mnie spółdzielnia ma overuma i teraz kupiła Kuhna. Twierdza że kuhn dużo lepszy i dużo lżej orze. Overum 5 letni poszedł w odstawkę. O ibisie się nie wypowiadam bo kolega zamienił go na kuhna a ibisa sprzedał daleko i tylko nie znajomemu. Drugi też chcę sprzedać ibisa, chyba nawet vario XXL. i kupić sobie coś używanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Gregoire besony sa rowniez nie do zajechania moj orze rocznie 300HA ale niewiem czy sa srubowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

Ja mam kuhna multi master 112 orze w roku nie wiecej jak 30 h i narazie jestem bardzo zadowolony z niego gdybym mial jeszcze raz kupowac to tez bym bral kuhna


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował kvernelanda. Marka równie dobra a cena podobna. Urzytkowałem AB100 6 lat a teraz kupiłem S150. Praca jaką robi, mi się bardzo podoba.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

Na sam początek to popraw nazwy producentów!!!

Jeżeli Kuhn tak bardzo się pogorszył w jakości,to podziel się z Nami wrażeniami co jest nie tak z pługami tego producenta?? i w jakim dokładnie modelu??

Bo z tego co ja zdążyłem doświadczyć to Kuhn chwilowo jest najlepszy,ma bardzo dobrze rozwiązany system zabezpieczeń(mowa o NSH) i cenowo wychodzi dobrze... Wrażenia doświadczone na Multi-Master 122...

Mojemu znajomemu chyba model master 112 3+ zamiast zadziałać zabezpieczenie hydrauliczne urwał się cały korpus a na gwarancji powiedzieli że było za duże ciśnienie i to z jego winy a tak było ustawione od nowości.

pług pracuje na około 90ha [ziemia bardzo ciężka, również rędzina] trzeci rok i twierdzi że w przyszłym odkładnie do wymiany !!!, a posiadał wcześniej Huard Kuhna orał 6 lat i wcześniej był już używany dlatego tak stwierdziłem

Jeśli chodzi o cenę owszem jest przystępna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

w większości przypadków dobre było kiedyś teraz jest lepsze lub gorsze

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Ja też tobie polecę Lemkena. Sam takiego posiadam przeorałem nim 200ha i jak na razie orze bez zarzutu. Na czubkach dopiero może 1cm zużycia widać. Jedyne co to może cena zaporowa ale za jakość trzeba zapłacić (za markę pewnie po części też).

Edytowano przez Atsihosam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

cena szok mi Korbanek za Lemkena 3+ policzył 9tyś więcej niż G-Bessona

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

Lemken EUROPAL 3+ zabezp hydrauliczne wysokość ramy 80cm rozstaw korpusów 100cm możliwość ustawienia korpusu od 30 do 50cm

cena 53tyś ale wiozłem G-Bensona 44tyś podobny tylko dodatkowo podwójna rama po przekroju[podobno dużo lepsza] ;)

Edytowano przez dasiu87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

To kolego słaby rabat wytargowałeś ;/ Jakbyś dostał z 20% rabatu od ceny katalogowej (znam ludzi co dostają po 26%) to przy kursie 4,5 to wychodzi 50tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

 

Co do Kvernelanda to poczytaj kolego zachodnie fora... to taka ichniejsza Unia Grudziądz tylko u nas rozreklamowana:)

 

 

Hahaha to się uśmiałem!!! ;) jak porównujesz KV do unii to napewno twoje rady są bardzo wartościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Osobiście użytkuje kvernelanda(maszyna godna uwagi), ale mogę wypowiedzieć się też o Overum'ie. Gospodarstwo w mojej okolicy ok 1,5tyś ha użytkowało intensywnie Overum'y lecz przerzucili sie całkowicie na Lemken'a powodem była awaryjność (obrotnice i korpusy które gubiły się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

powiem szczerze że zbytnio się nie targowałem bo trochę zaufałem przedstawicielowi ;[ bo zazwyczaj wszystko u nich kupuje i zawsze dawali mi dobre ceny a powiedz mi czy orjętujesz się ile kosztuje przyczepa metal-fach 6t bo też zamówiłem a o cenę nigdzie indziej nie pytałem ja dałem 33tys <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Osobiście użytkuje kvernelanda(maszyna godna uwagi), ale mogę wypowiedzieć się też o Overum'ie. Gospodarstwo w mojej okolicy ok 1,5tyś ha użytkowało intensywnie Overum'y lecz przerzucili sie całkowicie na Lemken'a powodem była awaryjność (obrotnice i korpusy które gubiły się)

 

Tu sie zgadzam mialem podobne problemy w pozniejszym czasie z overumami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

powiem szczerze że zbytnio się nie targowałem bo trochę zaufałem przedstawicielowi ;[ bo zazwyczaj wszystko u nich kupuje i zawsze dawali mi dobre ceny a powiedz mi czy orjętujesz się ile kosztuje przyczepa metal-fach 6t bo też zamówiłem a o cenę nigdzie indziej nie pytałem ja dałem 33tys <_<

netto czy brutto?

szwagier za 8 ton z kołem zapasowym koła 22,5/380 dał 34 netto.

 

A tak w ogóle to jaki pług lepszy obracany górą czy dołem ramy?

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Hahaha to się uśmiałem!!! ;) jak porównujesz KV do unii to napewno twoje rady są bardzo wartościowe.

ja mysle ze kolega nie porownal a raczej przytoczyl ze tak jak u nas unia uwazana za najlepszy plug polski i przez spora liczbe Polakow KV uwazany za najlepszy zachodni plug , tak na zachodzie KV nie ma juz takiej super opini jak u nas. Ostatnio bylem z kumplem w niemczech i niejeden niemiec powiedzial ze sa pługi i są lemkeny, i glownie lemkena poleca wiekszosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj