Piotrek01986

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Zamierzam kupić nową zgrabiarkę 2-karuzelową, tyko nie wiem jaka lepsza

czy z odkładaniem pokosu z boku czy z centralnym odkładaniem pokosu?

Pole mam dość "równe i proste" (kawałki ok. 2.5-3 ha).

Doradźcie również jaka marka jest lepsza FELLA - VICON - PÖTTINGER

Dzięki z góry

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na gosp w którym jest grabiarka dwu karuzelowa z centalnym formowaniem rzędu:) wszystko jest ok tylko według mnie ma 2 wady:

1. gdy jest mało trawy nie można do grabić do siebie 2 rzędów co ograniczyło by przejazdy prasą

2. siejemy trawy na dobrych stanowiskach i pierwsze pokosy bywaja tak wydajne ze grabiąc nasza grabiarka masę z 7 metrów prasa która robimy bele ma duże trudności z taką ilością masy.... a nie wiem jak te które masz zamiar kupić ale wiem ze maszyny z bocznym formowaniem mają taką mozliwośc ze z każdej karuzeli formuje sie osobny pokos:)

takie są moje osobiste uwagi na temat pracy tego typu maszyną dodam tylko ze pracuje na ok 45 hektarach i tak średnio 3 4 pokosy.

co do firm z firma fella kiedyś takie użytkowaliśmy i były ok na temat innych sie nie wypowiadam bo nie miałem doczynienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel97    4

Myśle że z marek będzie najlepszsy Pottinger. Maszyny tej firmy sa w moich stronach uznawane za najlepsze, kto ma pottingera nikt nie narzeka. Ja sam mam w przyszłości kupic zestaw zielonkarski pottinger. Myśle że lepsza bedzie z centralnym odkładaniem pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

ale jesli chodzi o ramę to lely wygrywa... poza tym ma najwiekszą gwiazde a to sie liczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remek23    0

 

kolego cieniutkie ramiona, tylko patrzeć kiedy pęknie. Paweł rzucił ciekawą opcję. Lely z tego co czytam z Holandii jest, tam same zielonki. konstrukcja ze stali chromowej, 13 ramion, mocne sprężyste palce.. wygląda na to, że lely to dużo więcej niż kosiarki i prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej ze Euro takie drogie. Dealerzy proponują mi takie ceny:

Vicon - 58 tyś. netto

Fella - 55 tyś. netto

Pottinger - 56 tyś. netto

Krone - 58 tyś. netto

A dealer Claasa oferuje mi zgrabiarkę po pokazową (niby 30 ha zgrabiła) za 46 tyś. netto. a nową za 57 tyś. netto.

Sam nie wiem która lepsza. Wszystko zależeć będzie jaką i gdzie prasę kupie to wtedy powinienem lepszy rabacik dostać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

a tez mialem dylemat jaka kupic 2 gwiazdowa. kupilem w koncu kwerneland taruup 9077 (teraz chyba to vicon, patrzac na prospekt) z bocznym odkladaniem. wedlug mnie zalezy czym bedziesz zbierac kiszonke. jak zbierasz sieczkarnia to musi byc z bocznym odkladaniem by móc zrobic duzy pokos szczególnie w 2,3... pokosie. jezeli zbierasz prasa lub przyczepa samozbierajaca to lepiej do srodka bo ilosci przjazdow nie maja takiego znaczenia a rzedy sa troche rowniejsze. jak bedziesz kupowac z odladaniem na bok to nie kupuj takiej gdze gwiadzdy sa polaczone takim dyszlem i sie podnosza na wlasnych kolach do transportu. widzialem taka w pracy i na uwrociach i zakretach jest to poprostu nasakra, bo duzo zostawia. ja w mojej mam skretna tylna os i na uwrociach poprostu skrecam o 90 stopni a maszyna sama zadba o to by dobrze róg wygrabic i nic nie traci. ja zbieram sieczkarnia o zawsze robie podwojny rzad z 15 metrów,a jak jest malo trawy to nawet z 4 przejazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc.

Zamówiłem już sprzęcik:)

Vicon (centralne odkładanie VARIO).

Ta "przyjemność" będzie mnie kosztować 66 tyś.brutto

Zamówiłem w Contractusie wszystkie maszyny. Brałem tam ciągnik i dostałem od dealera dobrą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

chcę kupić zgrabiarkę na dwie karuzele wacham się miedzy fellą ts 1601 a kuhn i vicon co polecicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

to zależy od przynajmniej 3 czynników ;

 

1 wydajność

2szerokość robocza

3 stan awaryjności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil29015    0

Witam mam problem jaką zgrabiarkę 2 gwiazdową wybrać:::

-zastanawiam się nad krone,class,fella,pottinger,

-poradzcie mi jaką zgrabiarkę wybrać czy żeby zbierała pokos do środka czy na bok?

-szerokość tak od 6-8 metrów

i co sądzicie o takiej zgrabiarce deutz fahr?( obrazek)

post-36511-0-56577000-1392916486_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Czyli masz ten sam problem co ja

Też zamierzam kupić zgrabiarkę dwu gwiazdową, ta deutz fahr swatmaster mi też w oko wpadła tylko jest ode mnie troszkę za daleko(300km w jedną stronę <_<)

Teraz szukam Zgrabiarek takich jak:

- Krone Swadro 710/26

- Claas Liner 650 TWIN lub 750 Twin

- Vicon Andex 6596

- EUROTOP 611A

- SwatMaster 6531, 7131

Taki rodzaj zgrabiarki najbardziej mi odpowiada oraz daje najwięcej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil29015    0

No właśnie tylko mi chodzi która by była najlepsza jaka konstrukcja ,czy przekładnia olejowa czy smarowana i takie tam ,

Od domu mam ponad 100 km na pole bo robimy na spółke i czas zainwestować w zgrabiarkę więc czekam dalej na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jak masz tyle na lakę to nigdy z życiu nie kupuj takiej zgrabiarki tylko na ramie bardzo szybko na naszych drogach wyrabiają się przeguby i zgrabiarka jedzie cało drogo kilku użytkowników na forum krytykowało tako konstrukcje że nigdy więcej

najlepiej żeby zgrabiała na bok jak duża trawa to raz przelecisz jak słabsza to raz w koło a jak 4 czy 5 pokos to możesz 2 razy w koło i nie latasz potem przyczepo czy praso 20km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Ja też najchętniej kupił bym krone lub claas bo nie raz słyszałem jak ludzie zachwalają sprzęt tych firm za wytrzymałość i niezawodność, ale jak mi u dealera Krone za taką jak wyżej wspomniałem 60 tys netto a u claasa jest parę tys mniej to jak dla mnie troszkę za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Jak masz tyle na lakę to nigdy z życiu nie kupuj takiej zgrabiarki tylko na ramie bardzo szybko na naszych drogach wyrabiają się przeguby i zgrabiarka jedzie cało drogo kilku użytkowników na forum krytykowało tako konstrukcje że nigdy więcej

najlepiej żeby zgrabiała na bok jak duża trawa to raz przelecisz jak słabsza to raz w koło a jak 4 czy 5 pokos to możesz 2 razy w koło i nie latasz potem przyczepo czy praso 20km/h

 

Po krótkim czasie zastanowienia doszedłem do kilku błędów które mi nie pasują w twojej wypowiedzi.

1. A czy nie jest tak że do transportu jest wykorzystywany siłownik hydrauliczny który podnosi zgrabiarkę na dwa koła usztywniając przegub?

2. Jeśli w tej zgrabiarce nie odczepiasz ramion do transportu to zamiast dwóch i pół metra szerokości transportowej masz trzy i pół metra

3. Jak masz zgrabiarkę na bok Zgrabiająca typu LINER 1250 PROFIL bez opcjonalnej funkcji TWIN może na raz zgrabiać zbyt duże ilości zielonki podczas zbierania pierwszego pokosu. Prasa taką jak ja mam, (Sipma Farma I ) nie dała by sobie rady z zebraniem takiej ilości zielonki

post-48923-0-41903200-1392969562.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

tylko w takich kołach masz zwykłe kryte łożyska co przy takiej prędkości i ilości przejechanych km długo nie wytrzymają, mój sąsiad ma tego typu zgrabiarkę i nie poleca jej, szczególnie na wąskich lub mniejszych kawałkach długo się zawraca o cołaniu nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Po krótkim czasie zastanowienia doszedłem do kilku błędów które mi nie pasują w twojej wypowiedzi.

1. A czy nie jest tak że do transportu jest wykorzystywany siłownik hydrauliczny który podnosi zgrabiarkę na dwa koła usztywniając przegub?

2. Jeśli w tej zgrabiarce nie odczepiasz ramion do transportu to zamiast dwóch i pół metra szerokości transportowej masz trzy i pół metra

3. Jak masz zgrabiarkę na bok Zgrabiająca typu LINER 1250 PROFIL bez opcjonalnej funkcji TWIN może na raz zgrabiać zbyt duże ilości zielonki podczas zbierania pierwszego pokosu. Prasa taką jak ja mam, (Sipma Farma I ) nie dała by sobie rady z zebraniem takiej ilości zielonki

 

Mówiłem o tych przegubach głównych nad gwiazdami o tych małych nawet nie wspominam i tych małych śmiesznych kółkach co się będzie dział jak wpadnie w dziurę, i w tej musisz do transportu zdejmować ramiona.

A czy praso nie można wolniej jechać czy może masz jeden zablokowany bieg do prasowania

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Witam. Stoję przed wyborem nowej dwukaruzelowej zgrabiarki. Co polecacie? I która waszym zdaniem jeste lepsza grabiąca na bok czy do srodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj