saszeta

Transport zwierząt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    161

dokładnie chodzi mi o dokument przewozowy dla owiec i kóz. Na pewno jest wymagany (tak jak uprawnienia na przewóz zwierząt) jeżeli firma przewozi zwierzęta. A u rolnika? Czy można przewozić samochodem ciężarowym ale nie specjalistycznym do zwierząt? Bo ciągnikiem na przyczepie można a każdy może powiedzieć że akurat ta przyczepa się nie nadaje. Jak to jest w praktyce? I co grozi za ewentualny brak tego dokumentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

są dwa zapisy o transporcie rolniczym, przytocze moze troche niedoslownie ale o to mniej wiecej chodzi

1. transport rolniczy na własne potrzeby, czyli niezarobkowy i nie obligujacy do podatków opłat, listów przewozowych itd, prowadzony WŁASNYM srodkiem transportu i osobiście liczy sie tylko do 100 km od siedziby gospodarstwa.

2. to już ogólny przepis do transportu zwierząt(na bank trzody)-nie są wymagane zadne szczególe warunki transportu tj pojenie, homologowany srodek transportu, kursy u kierowcy- poza zapewnieniem odpowiedniej powierzchni na 1 sztukę, chyba jest tez cos wspomniane o rozsądnej wentylacji i wzglednym nie stresowaniu zwierzątek, jesli transport od załadunku do miejsca przeznaczenia nie trwa dłużej niż 2 godziny, czyli przy takiej sredniej predkosci daje nam wynik 120-150 km, czyli oba zapisy sie wzglednie pokrywają.

 

tyle teorii-w praktyce wozimy prosięta hodowcom busem albo przyczepką czyli warunki "spartańskie" i nie raz zatrzymywała nas policja w odległości nawet 250km od domu, w w ogóle innym wojewodztwie i nie robili problemów, nie pytali nawet o świadectwo zdrowia, potwierdzenie posiadania numeru stada itp choć takie podstawowe kwity wozimy zawsze ze sobą. fakt faktem z ITD nie mieliśmy jeszcze przyjemności, i raczej nie chce wiedzieć jak oni by zareagowali w takiej sytuacji...


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

mi firma krzyknęła ponad 4 tyś za 650km. Do przewiezienia mam 40 szt a mam busa dużego + przyczepę i koszt miałbym 1 tyś. Wiec dużo mniej. Tylko czy kara w razie czego nie przekroczy tych 4 tyś żeby opłacało się ryzykować. I jak agencja do tego by podeszła bo dokument trzeba 3 lata trzymać a przy własnym transporcie bym go nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

co do ARiMR zadzwoń i się zapytaj czy o to pytają u nas jeździ pośrednik i na duże odległości wozi 100-200 km i nas sprzedających w agencja nie pytali o transport ;)

 

 

40 szt to co to cielaki bo dużych bys nie upchnął w busa i przyczepę

Najlepiej jedź gdy nie ma ruchu na drodze czyli i policji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Witam

 

Szukałem już i nic nie znalazłem jeśli taki temat już jest to przepraszam i proszę o przeniesienie.

 

Przewożąc cielaki z odległości powyżej 100km muszę mieć uprawnienia do przewozu zwierząt??

 

Czy mogę je przewieść busem + przyczepa(wysoka, zabudowana oczywiście) ale przyczepa nie specjalna do przewozu zwierząt? Oczywiście wiaderka z woda, odpowiednia ilość słomy by była.

 

Jaką powierzchnia na 1 cielaka podczas transportu??

 

sorki że tyle pytań ale nie mogę znaleźć odpowiedzi

 

aha i cielaki do swojego użytku nie na sprzedaż :)

 

z góry dziękuje ze odpowiedź

pzdr.mat22889

Edytowano przez mat22889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Przepisy mówią,że przewożąc własne zwierzęta nie musisz mieć uprawnień do przewozu zwierząt , w przeciwnym razie -tak, ale powyżej 50km. Tak,że bez problemu. Skoro kupiłeś- są Twoje, ale dla pewności dobrze mieć przy sobie umowę potwierdzającą ten fakt.

Edytowano przez mora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

w sumie uprawnienia najmniejszy problem bo to ze 300-400 zł kosztuje a że mam prawko na c+e wiec może i kiedyś mi się przyda to ale dzięki za odpowiedzi.

 

Tylko ile cieląt mogę maksymalnie przewieźć? i czy to że jadą w blaszanym busie lub oplandekowanej przyczepie nie będzie problemem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

nie wiem jakie dokumenty sa wymagane ale u okolicznych handlarzy cieląt nie widziałem wiaderek z woda a warunki nie komentuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Właśnie też jestem zainteresowany przewozem cieląt dla siebie czy sa potrzebne jakieś papiery i auto dostosowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jeżeli dla siebie nie musisz mieć żadnych pozwoleń możesz nawet cielaka prowadzić na sznurku a nikomu nic do tego. Z tego co ja się orientowałem to można przewozić na terenie kraju w przyczepkach samochodowych czy w busach bez przeszkód byle by cielaki miały paszporty i kolczyki w uszach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajmund1991    10

a jakie dokumenty są wymagane do przewozu cieląt, powiedzmy po całej Polsce? Tak jakby na handel i czy trzeba by bylo odprowadzac z tego jakis podatek? Jest wymagana jakas przestrzen na 1 sztukę? Mam na myśli cielęta w wieku do miesiąca czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Często przywożę sobie cielęta czasami po 150-200 km chciałem zapytać jakie mogą być konsekwencje jeżeli bym nie posiadał paszportu na terenie RP i czy cielęta można przewozić na przyczepkach samochodowych czy nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad626    0

jak sie nie myle to do 60 km od miejsca zamieszkania mozesz przewozic zwierzeta na własny urzytek, powyzej 60 km potrzebny jest kurs na przewóz zwierzat :) koszt to cos ok 300 zł

Edytowano przez rad626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

A co z przyczepką mogą się doczepić że nie spełnia standardów przewozu zwierząt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

A jak cię zatrzymają, to masz dwa wyjsci;

Przyznać się = mieć problemy = zapłacić kare / o przecierz cie nie zbiją.

Powiedzieć że to nie twoje, tylko na parkingu w lesie ci ktoś podrzucił. Dopuki ci nie udowodnią że mówisz nie prawde, nic ci nie mogą zrobić/ co najwyżej zwierzątko zabiorą.

Trzeba samemu przeklakulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Cielaki na przyczepce możesz przewozić po całej Polsce nawet jeśli chcesz możesz prowadzić cielaka na sznurku i nikt ci nic nie zrobi ale Oznakowany i Z paszportem musi być bo tu można zapłacić karę ale jaką wysoką to nie wiem i mogą ci zabrać dopłaty Ja zawsze kupuje oznakowane z paszportami

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam wynajmę auto do przewozu zwierząt. Jeśli ktoś zna kogoś takiego kto się trudni przewozem zwierząt i posiada takie auto prosiłbym o kontakt do takiej osoby. Auto o ładowności powyżej 7.5tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Witam was !!

To jak to jest można przewozić cielaki na przyczpkach samochodowych  d celów własnych ??

przyczepkę mam cała z blachy  wysoką musiał bym wieść 400 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj