wpysiu

jaki ciągnik wybrac??

Polecane posty

wpysiu    2

witam!!! w związku z zwiększeniem areału gospodarstwa planuję zakup nowego ciągnika do 200km. cena to do 500tyś, ale chciałbym także dokupic osprzęt w tej cenie... zastanawiałem się nad Fendtem serji 700Vario, lub Masseyem serji 7400. chciałbym dowiedziec się ile mniej więcej mogło to kosztowac... a może proponował by ktoś zakup ciągnika innej marki... proszę o jak najszybszą odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A można wiedzieć do ilu ha powiększa się gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ooo to konkret... ;)

A myślałeś nad John Deere?

Kozackie maszynki, design powala, bynajmniej mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

McCormick to nie jest zbytnio dal mnie znana maraka, więc wolałbym zostac przy bardziej powszechnych markach...a co do john deera to mam jeden ciągnik tej marki, a drugi z silnikiem john deera i nie mogę narzekac... a dokładnie jestem z gminy Hrubieszów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekx90    1

Witam. Ja osobiscie Ci polecam Deutz-Fahr. Nie posiadam takiego ciągnika ale mialem okazje pracować takim.Komfort no i oczywiscie spalanie, które należy do jednych z najmniejszych. Skrzynie to już musisz sam wybrac czy manual czy TTV . Opinie o tej marce są bardzo dobre, przynajmiej moim zdaniem.Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

ja bym kupił 6630P i do tego fajny osprzęt i 200 ha spokojnie obrobisz bo do 500 z osprzętem to ciężko dobry ciągnik i mocny myslę że nie wiem ile on ma koni 150-160 chyba to bez problemu zależy jakie ziemie 5 obrotówkę siewnik horscha ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

ja bym wolał pokusić się o john deere jeśli nie 66 to może 6930P a nie myślałeś nad deutz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

mam john deere 6630.... to jest narazie 200ha, gdyż w przyszłym roku może przybyc hektarów...co do Deutz to znajomy ma taki ciągnik dwu letni i było już w nim kilka większych awarii...tak jak pisałem ten ciągnik ma miec max 200km, ale min 180...ile może kosztowac fendt, o któryym pisałem lub massey??a co do kolejnego john deere to jestem ciekaw aktualnych cen tej marki

Edytowano przez wpysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

kolego najnowszy fendt 720 wyjsciowo 118tysiecy euro stara 718 tylko ze tu max 185km 103,5tysiakow po targowaniu niezniszczalne fendt 820 byly ostatnie 2 sztuki u korbanka niewiem czy sa 113,5 po targowaniu MF po targowaniu 6499 max 240 koni 100tysiakow 700 sa drozsze ale mysle ze za 7495 na dyna vt max 210 koni nominalnie 185 mysle ze do 105tysiakow z max wyposazeniem bo najnowszy 8600 z max 270konikow wolali mi 130 tysiakow sam posiadam 820 i 6495 z tych duzych traktorow i jestem zadowolony a jaki deutz koledze nawala? Bo myslalem teraz albo o 724(128tysiecy euro) albo o deutzu ttv630(max 222KM) ( CENA 410tysiecy zloty)to mnie namawia Najbardziej sprawdzony i mocny jest 820 ale juz zaprzestaja produkcji nastepca to 720

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może kolega skusi się na NH dużo nie palą "duża kwestia od nogi też " dostępny w trzech skrzyniach

Napewno bedzie tańszy od fenda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

No tylko zapomniales dodac ze teraz NH niema za dobrej opini jezeli chodzi o niezawodnosc w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W niemczech może i tak ale ogulnie w europie ma lepszą opinie od Jd nie chodzi mi tylko o Polske tylko o całą europe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

deutz fahr agrotorn 150 chyba...zaciekawił mnie mf 7495 dyna...a co myślicie o firmie claas?? mam ciągnik marki renault to przecież claas i bardzo go sobie chwalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

No wiem kolego ze NH sprzedaje sie najlepiej .Poprostu wlasciciele NH w mojej okolicy drugi raz juz niekupuja NH bo narzekaja:(biora inne marki to o czyms swiadczy ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie powiedziałem że się sprzedaje najlepiej tylko ma dobrą opinię w europie

 

a jak miałem wycene Jd to był dużo dużo droższy od NH, JD dobre ciagniki mało awaryjne rozmawiałem z serwisantem tylko mówi że dużo palą jak bym miał kupić Jd to wole fendt

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

w mojej okolicy też jest kilka NH, ale właśnie, problemy z częstymi awariami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam NH t6070 PC z nowym podłokietnikiem mam dobre 600 MTH i jak narazie1 awara ale fabryczna ponewarz zły program wgrali napoczątku i monitor przestał działać

 

PS Jak sprawdzić czy amortyzacja działa przedniej osi w tej wersji

 

Sorki że tu piszę ale napisałem temat ale nikt nie pisał jak to zrobić.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Ja tez wole fendty ale ceny sa narazie kosmiczne przy euro 4,50 a JD tez jest drogi ale jak sie trafi pechowo czasami to sie psuje opinie Przyklad moj fendt 820(5000godzin) niemial zadej awari wiedz dlatego chwale fendty ale moj znajomy majac 936 zanim nabil 300godzin to sobie juz zepsul nerwy bo non stop mu cos nawalalo stukalo Trafil tak pechowo ze teraz sie fendta boi kupic a wiadomo ze 936 to mocny traktor a trafil strasznie pechowo a ze JD duzo pali to sie zgadza ale porownanie fendt 200 koni ma bezstopniowke i 6litrowy silnik a JD mial zwykle skrzynie i silnik bodajze ponad 7Litrowy wiedz oczywiste ze wiecej spali ale potrafi dac z siebie wiecej w cieszkiej robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spalanie poruwnuje się na takich samych przekładniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

wiem ale nieznam nowych JD z bezstopniowymi przekladniami bo sa to te najnowsze ani fendta z manualnymi lub polautomatami"_:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fendt ma tylko vario :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj