pmichal56

ziemniaczana solidarność

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szarywilk    90

po co cena minimalna - :) skoro będzie deficyt ziemniaka - limity produkcji i ceny minimalne to mrzonka - ciekawe jaką minę będą mieli ci co zbijali ceny bo trzeba pole posprzątać pod kolejne warzywo, jak ziemniak za miesiąc dojdzie do 50 gr. Rozwiązanie jest proste - albo silna organizacja producentów - informująca ich o tym co się dzieje na świecie - albo dalej będą się z nas śmiać markety i handlarze - mając 200 procent marży na naszych produktach. A apropo plonów - przetwórcy rezerwują już całe dostępne nadwyżki bo będzie brakować surowca :) . Poczekajcie jeszcze do połowy września - będa cuda na rynku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Masz rację,przemysł wyjdzie z nie najgorsza cena bo podobno w skali kraju nie ma późnego ziemniaka. Obecnie z moich stron idą dziesiątki a może już setki tirów tygodniowo za granicę,klienci z południa Europy chcą każda ilość bez względu czy czysty czy brudny żeby tylko duży.

Cena od2,5 ale jak zobaczą towar to dadzą nawet3zł netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dziś miałem już drugi telefon o Irysa, nie kopałem jeszcze więc nic nie obiecywałem. Cena... 4 zł za worek już a co będzie dalej, zobaczymy :) Na Broniszach 3 zł za Irgę. Cena rośnie. W markecie widziałem po 0,75zł za kg, powoli kończą się oferty po 0,39 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Serce rośnie jak się słyszy takie słowa.Tylko czekać na pozytywny rozwój sytuacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy warzywniaki i markety mają przeważnie cene od 39 do 50 gr.

Jedynie na targowisku cena to 80gr-1zł. Ale słyszałem od znajomych, którzy zaopatrują się w towar na giedzie, że cena ziemniaka idzie do góry. Może ten rok nie będzie tak beznadziejny jak ubiegły :rolleyes:

Edytowano przez poprostumateo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

kto się wybiera na dni ziemniaka w Marszewie koło pleszewa??. teraz w sobotę, niedziele.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

słyszałem,że pyry w listopadzie mają kosztować 10 PLN za woreczek


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

Gdzie tak słyszałeś...? na pewno dla rolnika byłoby super, ale wątpię w taką cenę. No może wiosną 7-8zł za 15kg,nikt tego nie przewidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

jak nie uwierzy nikt to będzie jak będzie ja powiem tak. ja nie zamierzam dawać zarobić bóg wie ile pośrednikom i podnoszę cenę na razie o 1zł za, a potem więcej myślę o wzroście cen pod koniec października bo inne odmiany idą do sprzedaży (lepsze). i dużo ziemniaka idzie w różne strony europy. :rolleyes: ;) . cena będzie i to jestem pewien. :D :lol: .


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

Może uwierzą i wstrzymają sprzedaż po 2-3zł za 15kg, i cena wzrośnie. Mnie to ani dużo nie zbawi ani nie zaszkodzi. Jestem malutkim producentem ziemniaków i po 20groszy nigdy ich nie sprzedam-nigdy nie sprzedawałem. Jednak wiem że ziemniak to nie zboże,jest z tym pracy i nakładów. Dlatego jestem za wzrostem cen i za tym żeby plantatorzy wyszli na plusie. Wtedy i mi jakaś premia do kieszeni wpadnie,za towar który może lecz nie musi być skonsumowany przez opasy. Swoją drogą gdyby chociaż połowa ludzi wstrzymała sprzedaż pewnie ceny by drgnęły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Panowie, pytanie za 100 ton ziemniaków: jaką macie odległość między krojami w kombajnach Anna? Pytam tych którzy sadzą ziemniaka w redlinę 75cm. Proszę o szybką odpowiedź. Pilne :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jutro ci napisze.

  • Like 1

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie kroje są delikatnie krzywo, dołem jest 52, góra 53cm

  • Like 1

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Dzięki wielkie Panowie. Znajomy nie mógł uwierzyć że można kopać redlinę 75 cm nie niszcząc ziemniaków krojem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Szkoda że nie mamy umów handlowych z Rosją. Rumun bierze ale to nadal nie jest cena za jaką opłaci się tak ciężko pracować. Zastanawia mnie jedno: czemu Cypr nie wysłał swoich ziemniaków do Francji, Niemiec, ogólnie tam gdzie drożej tylko ładował towar do Polski - Cypryjczyk musiał oddać za darmo albo dopłacić bo nie wiem jakim cudem koszty transportu się zwróciły gdy u nas ziemniak kosztował 0,15zł/kg.

Przykre jest że polski rolnik nie szanuje swojej pracy, zarabia pośrednik i to potężne pieniądze. Lepiej powinno być jesienią tylko czy owe "lepiej" będzie satysfakcjonujące. Ceny jakie mnie zadowolą: 0,5-0,6zł/kg białe, 0,4-0,5zł/kg żółte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja sie zastanawiam co by kupic 'pare tonek' vinety teraz póki ludzie mają jeszcze chęć oddać za grosze. Narazie handluje 40gr, za miesiąc góra dwa będzie 50gr, nie ma co się sr** :) 1ha lorda pojdzie po 25-30 bo wyszedł parszywy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

wy chyba nie byliście w terenie co prawda ja tam ziemniaki mam głownie jako pasze i tylko 1,5 ha ale u mnie w okolicy stoja działki po 5-10 ha nie ruszane wszystko z reguly było sadzone jako kiełkowane z pełnym nawożeniem itd, a ziemniaki sa jeszcze ładniejsze niz w tamtym roku ..... tylko niestety zaczynają gnić bo ciągle pada.....

więc te wasze posty i pisanie, że będzie po 0,5-0,6 to chyba na poprawe humoru...... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja obecnie handluje po 40gr, a 50 to bede mial na pewno w zimie. czytaj ze zrozumieniem.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj