pmichal56

ziemniaczana solidarność

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    348

Ja dziś robiłem ostatni - piąty zabieg w Bryzie, miejscami widać kilka krzaków z zarazą, tak łan zielony. Owacja dziś palona drugi raz, vineta pierwszy, za tydzień jeszcze raz i wykopki. Na bryzę poczekam az naturalnie zeschnie.

Co do wydajności. Nie narzekam. Potwierdza to fakt że pierwszy raz od kilku lat palę ziemniaki bo tak rosną w masę. Cena - 60gr detal, hurt 40-45gr, oczywiście za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

Byłem teraz w Lidlu i cena za denara 0,75kg

 

ciekawe jak w innych marketach


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

http://www.agronews....ubieglym.html�� :wacko:


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

a co ma gus podawać? Jest rządowy a jak żywność drożeje to poparcie spada.

U mnie jeszcze tylko w satinie z 10% krzaków zielonych zostało ale za tydzień pewnie padną. U ludzi dawno śladu po ziemniakach nie ma. Po przebraniu mirandy plon ok 25ton. Reszta zgniła zanim wykopałem. Bardzo wątpię że plon ogólny krajowy będzie wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

U mnie akurat przepowiednie gusu się sprawdzą. Vineta desykowana wczoraj bo pewnie rosłaby jeszcze nie wiadomo do kiedy. Jelly potrzymam dwa tygodnie i do zasuszenia. Problem zarazy praktycznie nie występuje na plantacji, rośliny zasychają jak się zestarzeją albo jak zostaną potraktowane reglone. Wyjątkiem są jakieś dołki gdzie zbiera się woda ale tam wymaka cała roślina. Nie rozumiem ludzi którzy chronią plantację a na koniec pozwalają zeżreć zarazie roślinę. Zainfekowana część nadziemna poprzez zarodniki pływkowe poraża bulwę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

mikad - a jak w Twojej okolicy mają się białe ziemniaki?? U mnie Bellarosa powoli siada ale ma prawo, Tajfun zielony w najlepsze, po Irdze nie ma znaku. Strach w pole wjechać kombajnem bo można 2 przyczepy cały dzień kopać jeśli wydajność będzie taka na jaką się zapowiada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Nie wiem, mam tylko dwie odmiany. Białych ziemniaków raczej się u nas nie sadzi. Co rozumiesz przez stwierdzenie, że Bellarosa siada. Zaatakowała ją zaraza czy więdnie fizjologicznie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Raczej jedno i drugie. Trochę ją zaraza bierze ale już czas na usychanie. U mnie mało kto żółte chce, głównie biały jedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Wróciłem właśnie z rynku i jak od kilku tygodni cena była 6zł/15kg to dziś przyjechał Star na sieradzkich numerach i sprzedawał po 3zł/15kg. Niemam pojęcia jak mu się to opłacało bo ma do mnie ok 250km. Ja ceny nie puściłem ale sprzedałem przez to połowe mniej jak zawsze. On sprzdał ok 1/3 tego co miał na aucie. Naprawdę niewiem gdzie mają rozum tacy ludzie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

byłem dzisiaj w metalzbycie bo zje... mi się kombajn zbożowy i byłem po nowe śruby, obok jest hurtownia warzyw - zaproponował mi 3/15kg

 

 

 

 

 

zwariował czubek :(

 

 

 

 

ale widziałem, że pyry ma więc jakiś piz*uś mu przywozi


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

jak na pomorze bardzo mało, u nas zaczynają brać, i słychać coraz więcej że za granice idą. cena mała bo 10gr, 14gr za kg ale idzie i ludzie wożą. Może lepiej będzie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

mój rejon to Pruszcz Gdański, Tczew Gdańsk, Gdynia

 

cena marna, mam narazie odbiorców po 5PLN/15kg

 

 

jak cena z miesiąc/dwa skoczy to będze w miarę


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Przejechałem dziś po terenie sprawdzić jak się ziemniaki mają. W białych śladu po łętach nie ma, na żółtych pojedyncze czarne badyle sterczą, przemysłówka też czernieje. Kogo bym nie zapytał to twierdzi że upały i ulewne deszcze zniszczyły ziemniaka. Sam trafiłem idealnie z opryskami - żółte są ok, białe jak wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja obecnie kopie denara kielkowanego i na 8tony 45+musze wykopac nie cale 17arow,niekielkowany jeszcze nie zaczety ale zapowiada sie lepiej

Lord-caly zmarzl w maju ale i tak 40t/ha 45+ jest spokojnie

Tajfun jeszcze zielony ale zbyt wiele juz nie urosnie,obecnie nie za gruby,sredni

Owacja-dobrze ze nie sadzilem tego wiecej

Cyprian- sredni ale jeszcze zielony,prawdopodobnie po niedzieli dostanie reglone

Generalnie na ziemniaku wczesnym wydajnosc zblizona do zeszlorocznej,pozny prawdopodobnie tez nie bedzie gorszy ale nie u wszystkich..

U znajomych zroznicowanie plonowu,zalezy od odmniany ale kazdemu wolno ubywa na polu(mam na mysli tych co nawadniaja).

Nie deszczowane-nie zaspecjalne

 

moze sie okazac zima ze ziemniaka nie ma wcale tak wiele

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

Witam. Co z tą Owacją jest nie tak? Przyznam że u mnie też jakoś ta odmiana się nie popisała....coś nie porosły te pyrki. Vineta i Bellarosa ok

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

sadzeniak byl w CA,krzak miala ładny. Nawozenie i ochrona taka jak na innych odmianach ale szybko zakonczyla wegetacje a wielkosc nie specjalna,najlepiej bede wiedzial jak plonuje za 3 tygodnie bo wowczas planuje jej kopanie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

To mamy identyczną sytuację , miałem Owację w CA ,Vinete i Bellarose w CB i te dwie ostatnie są o wiele lepsze w plonie. Wszystkie warunki identyczne tak jak u ciebie . Dziwi mnie to , dokładniej też za około 3tyg będę znał plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

U mnie owacja właśnie do końca stała tęgo, pod krzakiem też porosło, nawet przerosło. Zauważyliście u siebie żeby ziemniaki te po starciu wyjątkowo mocno czarniały? Sprzedaje pierwszy rok ją po ludziach i juz paru mi marudziło z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Nie tylko azot a warunki w jakich rosły też dużo robią osobiście się z tym spotkałem 2 tyg temu jak wykopałem i trzeba było wymieniać pyra,( podczas kopania już trafiały się zgniłe.), Kopane do południa ale pakowane około godziny 11. Gorąco było i to pomogło, pomimo schłodzenia w przechowalni to robiły się czarne. A na pewno nie prze azotowane. Warunki w jakich rosły u nas to: ciepło i długi okres podwyższonej wilgotności gleby. a dodam że skórka się jeszcze łuszczyła. Teraz nie ma problemu.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

U mnie owacja właśnie do końca stała tęgo, pod krzakiem też porosło, nawet przerosło. Zauważyliście u siebie żeby ziemniaki te po starciu wyjątkowo mocno czarniały? Sprzedaje pierwszy rok ją po ludziach i juz paru mi marudziło z tego powodu.

Witam,nie mam tego problemu . U mnie widzę że będzie najsłabszy plon tej odmiany,w smaku dla mnie bardzo dobre. Wracając do tematu sprzedaje symboliczne ilości tylko z domu znajomym. Od niedawna skarmiam ziemniaki bydłem,gdyż 3zł za 15kg to dla mnie nieopłacalne. Może źle robię ,lepiej trzymać towar do wiosny. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Kwestia jest taka że po obraniu leżąc w wodzie nic sie z nimi nie dzieje. Mogą cały dzień leżeć i będą żółte (wiem bo robiłem doświadczenie ;)) Po ugotowaniu jak stoją równiez ok. Dopiero jak sie zetrze i puszczą swój 'sok' to ciemnieją. Azotu nie było przesadzone. Owszem poszedł chyba 2 czy 3 razy dolistnie mocznik 5% ale tylko do pierwszych zabiegów grzybowych. Możliwe że za szybko je z ziemi wyciągam bo jak pisze pmichal56 skórka jeszcze sie z nich osypuje. Zobaczymy jak troche poleżą.

Co do zbytu to pomorze jakoś nie jest specjalnie zasypane pyrą i udaje mi sie sprzedawać po opłacalnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Dzisiaj kupowałem wentylatory do przechowalni.I szefowa sklepu dziś kupiła na rynku w Wieluniu ziemniaki, dała 4 zł za 15kg, dodała że chciał 3 zł za 15kg, ale dała mu 4 bo ją to ośmieszyło że tyle ziemniaków tak mało kosztuje. No i niestety po dalszej rozmowie wywnioskowałem że mają rolnika za Tempego parobka który zrobi wszystko by pozbyć się towaru :wacko: . Tak nas opisują. Bo jak nazwać cenę 3zł za 15kg na rynku nie na giełdzie. :blink: . Oj żeby tak przyszła susza taka jak w usa czy Rumuni to może rozumu by nauczyło rolnika że jak jest to trzeba szanować a nie za darmo oddawać. Bo jak by nie było nawet tony z ha to ciekawe z czego by żyli. ?????


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

W sumie masz racje , w moich okolicach ceny na takich rynkach to 5-6zł za 15kg... sam nie jeżdżę ,widzę jak stoją sprzeda 2-3woreczki na godzinę . Strata czasu. Co innego gdy ktoś ma inne warzywa +ziemniaki . Ale ci kupujący ,niby się z rolnika wyśmiewają ale sami czekają na jeszcze niższą cenę . Przecież rolnik sprzeda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj