pmichal56

ziemniaczana solidarność

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

Czy poniosło - zobaczymy, jeśli faktycznie Rosja ma tyle warzywa ile przewiduje to eksport będzie potężny.

Co do opadów - śledzę codziennie mapy i jeśli na danym obszarze nie widać chmur deszczowych (burzowych itp) to śmiało można powiedzieć że deszcz tam nie padał bo niby z czego? Dla ścisłości - interesuje mnie jedynie wschód.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Właśnie ludzie zarabiają i to sloną kasę trzeba mieć tylko glowę i sprzęt. Mój wujek kupował na wiosne ziemniaki po 2,2zl za worek i kazał temu co paczkuje od razu nabijać jego etykiety ziemniaki prosto z samochodu szły na markety w cenie 3,5zł czyli co ma ponad zlotówkę za nic? oczywiście tylko trzeba być inteligentym i wiedzieć w co zainwstować a nie jak głupek sprzedać byle sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Właśnie ludzie zarabiają i to sloną kasę trzeba mieć tylko glowę i sprzęt. Mój wujek kupował na wiosne ziemniaki po 2,2zl za worek i kazał temu co paczkuje od razu nabijać jego etykiety ziemniaki prosto z samochodu szły na markety w cenie 3,5zł czyli co ma ponad zlotówkę za nic? oczywiście tylko trzeba być inteligentym i wiedzieć w co zainwstować a nie jak głupek sprzedać byle sprzedać.

 

 

Zapomniałeś że głupi rolnik nie myśli !!!większość robi bez sensu . Moim zdaniem tacy nigdy nie zmądrzeją . No i niech barany bez mózgu zap..ą . :lol: . Po prostu ziemniaczane buraki . :D Pozdrowienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Taaak będzie drożej, Jedna z dużych sieci podała cenę na pażdziernik dla dostawców. Lepiej nie podawac bo się ktoś może załamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Pytanie czy w ogóle Rosja coś weźmie od nas :rolleyes: czy od francuzów lub Niemców ;[ ważną kwestią jest jeszcze kiedy i za ile.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

 

Już bierze po1.5zł bez fito,z papierami drożej.

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no właśnie macie jakąś wiedzę na temat sytuacji za granicą? podobno pchełka z Portugalii już się zaczęła panoszyć w Hiszpanii, więc jest coraz bliżej Francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

tęga dyskusja:) sadziłem ziemniaki wczesne poraz 1wszy, akurat rok bardzo kiepski

odmiany lord i denar, idzie jakies 400kg co 2gi dzien po cenie 8zl woreczek:] nie jestem wyjadaczem, ani karierowiczem, poprostu robie swoje i produkuje dobry towar

pomimo bessy na 'hurtach' moje ziemniaki po 1wszym roku zyskaly remome i na przyszly rok bedzie jeszcze wiecej odbiorcow, juz zamawiaja dostawy

oczywiscie popieram teze, ze za cene odpowiadaja producenci, swoja prace trzeba szanowac a nie dokladac do interesu.

pozdrowienia z pomorza zach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ku*wa ludzie wy tutaj takie rzeczy wiecie że nic tylko za***przać i grać na giełdzie, po wam zabawa z ziemniakami? Według @pawelol111 cena zimą bedzię wynosiła ~10-12 zł za worek, nic tylko nakupić we wrześniu mase towaru za 1.5zl a sprzedać pareset procent drożej bez większej roboty, żyć nie umierać. Ogarnijcie się chłopaki :)

no przecież tak działają ci duzi handlarze. Np hipermarkety. A ty jak coś kupujesz to też żeby sprzedać drożej.

 

No i może skoczyć ta duża sieć jak eksport ruszy na wschód.

sieć nie skończy bo teraz gwarantuje sobie cenę. Najwyżej pośrednik który do niej dostarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

w Intermarche pyry po 0,39/kg

 

ale taka żenada, że nie wiem czy świniom dałbym aby wpierd....

 

mam kartkę z worka, jakby był tam numer tego faceta to bym zadzwonił i go podbudował, że ma za***iste pyry....

 

 

chociaz może zaraz wygoogluję sobie go i może numer będzie


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Słyszałem ,nie wiem czy to prawda że temu ziemniaczanemu dziadostwu 1,5 obniżyli wjazdowe na giełdach ? a to podejrzewam że by im zostało na wino z gatunku erotycznych snów sołtysa. I oto następni upodlili i śmieją się z głupowatego chłopka a on h.. wie dlaczego stoi tam i dokłada .Myślę że całe to dziadostwo na jesieni nie będzie w końcu pyrów kopać bo nie starczy kasy.Niech zdychają jak nie potrafią logicznie myśleć i niech nie świnią w kraju. Szkoda mi tylko dzieci wiejskich chcących się uczyć, jeść i normalnie żyć które od września do ciężkiej teczki zamiast smacznego śniadania będą od starych dostawać worek pyrów które nie poszły za 1,5 . :unsure:

Edytowano przez szymon1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

masz stare informacje, cos takkiego bylo ale juz tego nie ma

pewnie nie wiesz tez o tym ze to "dziadostwo" we wtorek wieczorem cenilo4zl

pozdrawiam


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasio0095    0

A co im się stało ?! Nareszcie trochę wzwyż. Ale jak długo ? puki nie wjedzie ze trzech wygibusów chcących się szybko pozbyć za darmo towaru!!! Obym się mylił. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

niestety ale tak sie szybko stało,jest za duza panika

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Zauważyłem Jasio0095 że masz nadzieje na poprawę.Też bym Tobie , innym i sobie życzył, ale to chwilowe ! Tyłki im wyzdrowieją to znowu będą do bólu świadomie dawać. Obym się też mylił ale wiem co pisze .

Edytowano przez szymon1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

miejmy nadzieje ze wschod, Rumunia i okolice nadal beda chcialy naszego ziemniaka...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

No i to jest Jasio0095 mądre postanowienie.Tak większość powinna zrobić i to wpłynełoby na szacunek dla ziemniaka. Bo na szacunek dla hu..jest za późno .

 

Szkoda słów , pozdrowienia , nara .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

było 4 zeta i będzie 5 małymi kroczkami do góry, tylko trzeba tym du.....ajom jakieś bajki puścić żeby nie jechali na giełdę. :P Nie no tak na powarznie to może pomału się to do góry wzniesie. Może nie będzie to cenowy szał ale te 40gr/kg to chyba już każdy na giełdzie byłby zadowolony. Ja dodam że nawet po górkach zaczynają gnić. A może być tylko gorzej bo teraz leje deszcz. Nie wiadomo czy się cieszyć czy nie, ale jak ma to pomóc w wzroście ceny (może nie teraz tylko zimą) to niech leje. wolę sprzedać 100ton po 80gr niż 200ton po 40gr lub 30gr. Nie mówiąc o tych cenach giełdowych typu 13- 20gr. :( :blink:

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Gnić? U mnie były takie uderzenia wysokich temperatur, okresowo podtapiało ziemniaki że sadzone 29 kwietnia dziś nie mają nawet jednego badyla zielonego - odmiana Irga. Swój problem opisałem w temacie "Ochrona ziemniaka". O wydajności mogę zapomnieć mimo że zapowiadało się pięknie (zdjęcia mam w galerii). Nie widać ognisk zarazy jedynie na tajfunie. Ogólnie to większość pół z ziemniakami wygląda jak by to była połowa września. I co? Będzie wydajność? Będzie... odpad i sadzeniak. A jak u was? rekordowe plony się zapowiadają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

U nas to zależy, ja np nie pryskałem 3 raz na zarazę bo były już duże a mutantów nie potrzebuje. W zeszłym roku takich po 400g-600g było pełno a ludzie takich nie chcą, Co z tego ze wydajność w zeszłym roku oscylowała koło 500kg z ara jak był odpad.Dlatego nie pryskałem i w tym roku jest 350-400kg i jest ziemniak taki w sam raz, największy jaki znalazłem w późnej odmianie to około 300-400g. Oczywiście na pewno trafią się gdzie nie gdzie ciut większe. Ale znów co niektórzy u nas to chwalą się ze maja 500kg nawet do 700kg, ale ja za bardzo w to nie wierze, bo dodać i pochwalić się każdy lubi. ale jeśli nawet tyle maja to niech mają, ja im nie żałuję.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w zeszłym sezonie mniejszych ziemniaków również nikt nie chciał;/ a teraz mam problem z tajfunem, bo przez te intensywne opady bulwy nie osiągnęły dostatecznych rozmiarów, a masy już raczej nie napiją mimo 4 zabiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj