pmichal56

ziemniaczana solidarność

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szzone    398

U nas też ziemniak chodzi po 5 zl giełda sklepy i stołówki 6-7zł klienci i indywidualni 10zł 15kg. Dowóz na terenie Legnicy gratis. Moja rzeczywistośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

możecie nie wierzyć ale ja tyle biorę, wożę ziemniaki już od 1980 roku w jedne miejsca, pierw były to góry pomorze i inne np zielona góra, a teraz nie jeżdżę daleko, a co robię że tak jest po prostu uczciwa i solidna praca a nie oszustwo, i produkowanie mega ilości w kiepskiej ilości ziemniak jest tak robiony żeby konsument był zadowolony, nie na odwrót, a cena już dużo ludzi wie że jak kupi to mają na niego gwarancje, jak coś nie tak zawsze wymieniam, po prostu dbam, a jak dbam tak mam, to samo z wami jak dbacie tak macie i tylko do siebie możecie mieć pretensje, że tak jest ja zaczynam małymi kroczkami daje ziemniaka do brukseli i londynu, warszawa i łódź stolica dostawców z sieradzkiego,?????? inie chwale się bo nie po to to piszę,ale to narazie bardzo mało ale uważają polskiego mojego ziemniaka za rarytas, nie to co ich zagraniczne paści które ciągną do nas, a gdzie i jak nie pytajcie bo nie powiem bo zaraz znalazł by się amator ze da za 1,5zł/15kg. a wracając do opłacalności to widocznie macie z czego dokładać, i tyle. a z tą solidarnością to już mi przeszło żeby pomagać komuś kto za pół roku nóż w plecy ci da, ja nie chce współpracy z judaszami tylko z kimś kto się godzi położyć na szali swoje interesy przedkładając dobro większej jednostki powstałej z kilku lub kilkunastu rolników, która więcej i tak zdziała niż mała jednostka , co i tak przełoży się na wzrost cen, i opłacalności produkcji, ale jest inaczej i każdy myśli że woli sam i nie pozwoli żeby ktoś się na nim dorabiał. i niech nikt nie mówi że tak nie jest, a i ciekawe kto by na taką grupę miał chrapkę., pozdro dla rolników co żyją z ziemi. trzymajcie się.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Grupa w Polsce nie ma szans, mentalność naszych rolników chyba nigdy się nie zmieni. Na przełomie 1999/2000 chciałem założyć taką grupę producentów która sprzedawałaby pakowane ziemniaki do sieci handlowych. Jako że owe sieci sklepów dopiero wchodziły na nasz rynek nie miały zbyt wygórowanych wymagań odnośnie produktu finalnego więc można było się zahaczyć nawet z jako taką jakością. Miałem już jakiś sprzęt aby na początek rozkręcić produkcję, nawet sprzedawałem towar do małych lokalnych sieci. Brakowało niestety surowca bo moje 800 ton w roku to kropla. Odbyło się nawet kilka zebrań z chłopami na temat współpracy w grupie producenckiej. Na którymś z nich jeden mądry zapytał mnie, jako że byłem założycielem akcji, jak ja będę im płacił za ziemniaki. Okazało się że oni cały czas traktowali mnie jako kogoś kto będzie im kontraktował produkcję, zapewniał stałą cenę i wypłacał kasę po odstawieniu ziemniaków, najlepiej wszystkich jesienią. Ot taki podmiot skupowy. W ogóle nie rozumieli idei grupy. Facet z odr-u uczestniczący w spotkaniu wyjaśniał im, że tu chodzi o możliwość jakiejkolwiek sprzedaży bo za chwile nie będą mieli gdzie sprzedać ale to było jak gadanie do ściany. Argumenty że muszą dowieźć ziemniaki, trzeba je posortować, zapakować, zawieźć do sieci i poczekać na kasę wcale do nich nie docierały uznali że chcę ich wykiwać. Dziś ja nadal pakuję ziemniaki i sprzedaję ale tylko swoje, po uczestnikach zebrania "słuch zaginął". 1,5zł to ja dostaję za paczkę 2,5kg a nie za 15kg.

  • Like 2

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Polska jako producent ziemniaka jest na pozycji przegranej, drukowanymi trzeba napisać POLSKI CHŁOP JEST GŁUPI !!! nie ma szacunku dla siebie , nie dużo brakuje a będzie d*pę lizał klientowi , o reszcie nie wspomnę.Oddają worek za 1,5 2,0 a później płaczą że kieszeń pusta . Patrzę na chłopską głupotę i jest mi wstyd bo sam jestem rolnikiem i uważam że trzeba mieć trochę własnej godności a nie dawać ciągle d*py !!! Dziwka za obrabianie tyłka ma sporą zapłatę , a głupi chłopina bul gnatów i siano w głowie .

Edytowano przez szymon1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Dokładnie Szymon 1977. Zryte mózgi mogli by równie dobrze brać 8-10 zł za woreczek 15,i zejście było by takie same , a Oni dają d..py. Poprostu śmiech na sali. Hurtownicy sie z nich śmieją ,więcej oni zarabiają na przeżucie.Rozmawiałem z jednym to dali by nawet te 10 zł ale musiała by byc równa cena podawana przez wszystkich,bo tak naprawde to rolnik dyktuje cene. Pozdro dla normalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

wcisnę swoje trzy grosze pomiędzy strony - ja ogromu nie zasadziłem bo mam 3ha, dużo nie sprzedałem bo 3,5 tony łącznie (jestem z pod Gdańska i u mnie pyry są później) ale 1,5t łepek wziął po 5PLN/15kg w przeciągu 4dni - mówił, że brał po 3,5-4PLN/15kg i, że drogo a ja do niego, że jak chce w tej cenie to ma mi dać swoich ludzi do pracy i, że nie mam zamiaru darmo robić = bez łachy dał po 5PLN. Od września powinno być już dobrze bo zacznę wozić dodatkowo tonę tygodniowo do kolegi więc jakoś ten towar zejdzie i chyba coś w kieszeni zostanie.


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasio0095    0

K61wp zrobił interes życia :lol: .I sam nie wie ile ma w kieszeni :D !!! Uważaj bo od nadmiaru kasy sie tumanieje ! :P pozdr... Oczywiście dla normalnych .

Edytowano przez jasio0095

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Jasio0095, może sobie k61wp z tym nadmiarem tej mamony jakoś poradzi :D ważne jest żeby nie zwariował , bo za rok nie zasadzi i pyrów będzie mało ! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

nie ma się czym chwalić, nie kopię jeszcze kartofli bo zbieram z pola to czego mam więcej (rzepak,groch, jęczmień, pszenicę) z ziemniakami tak bardziej hobby'stycznie :)

 

w moim poście chodziło mi o to, że wnet za darmo jak mam robić to wolę nie robić - przynajmniej kobiecie dam mocniej po zaworach jak będę mniej zmęczony hehehehe


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

a no własnie rolnik powinien dyktować cenę, i dyktuje ale nie myśli o niej bo ma siano we łbie, dodam że jak by płacili za głupotę rolnika to okolice Sieradza i Błaszek, i innych za 1-3zł za 15kg. sprzedających w zlocie by chodzili. nadprodukcja jest tylko niech kazdy wie o tym że więcej ziemniaków i tak nie zejdzie i czy to bedzie 10gr czy 50gr to jednakowo schodzić będą, tylko jak się ma za dużo to zganiamy na innych że to oni powinni zostać z pyrem nie ja,i wszyscy tak myślą i jest jak jest, wystarczyło by żeby każdy bez wyjatku zlikwidował np 30 % areału i reszte sprzedawać po 50gr i więcej kasy by było niż teraz, a dlaczego tak jest to sami sobie odpowiedzcie, rolnik = matoł, wazeliniarze, niestety ale tak jest a tym bardziej jak widzę na igrit sprzedam za 4gr lub oddam za darmo, głupszego już nie da rady znaleźć, zostawił by te pyry i zasiał na nich pszenice, i lepiej na tym wyjdzie jak je odda za darmo, ale niestety puki matoły po podstawówce gospodarzą tak będzie. trzeba umieć liczyć a nie myśleć ze się jeszcze opłaca, kiedy już do tego dokładamy,.

  • Like 1

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

mnichal56 mocne słowa ale bardzo dobre, precz z wazeliniarzami, tak powinni ich ruchać że d*pa z bólu u każdego purpurowa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

musicie zauważyć, iż mamy wolny rynek i to nie producent w przypadku prawie doskonałej konkurencji kształtuje cenę, jest ona uzależniona od wielkości popytu i podaży, szczególnie dla produktów żywnościowych niewielkie zmiany podaży wpływają na duże zmiany ceny, ale w przypadku ziemniaków najgorsze jest to, że mamy do czynienia ze zmianą modelu konsumenta i w Polsce spada konsumpcja ziemniaków, jedyna szansa na wzrost cen to spadek podaży (raczej trudny do osiągnięcia, bo rynkiem rządzą duże plantacje, które nie pozwolą sobie na spadek wielkości plonu i jego jakości), więc ja osobiście w tym sezonie zamierzam przejąć marżę pośredników i sprzedawać towar bezpośrednio do sklepów oraz konsumentom, jednak takie podejście zmieni charakter mojej działalności (będę zajmował się głównie sprzedażą a nie produkcją) oraz podniesie jej koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

a kto powiedział że rolnik nie ma oręża w postaci regulacji podaży, popytu nie zmienimy ale podaż już tak, takie pie..enie o nad produkcji, jak byśmy chcieli to byśmy zrobili, ale wcześniej napisałem rolnik za tempy jest na to bo nawet ziemniaka na strajk nikt nie chce dać, wolą w d*pę wchodzić żeby za darmo oddać i tyle, a z tymi konsumentami to nie do końca się zgodzę że mniej jedzą po prostu kupują gdzie indziej ja osobiście mam kilkanaście rodzin co biorą od ładnych kilku lat i wszystko notuje gdzie co i jak i powiem że tyle co jedli tyle jedzą, rocznie różnica 1-4 worki raz na - raz+. jak ktoś skrupulatnie prowadzi ewidencje to wie a takie gadanie z głowy typu idąc w pole i patrząc na pszenice ze odda 8t podczas gdy jest 4t tylko pokazuje co mamy w głowie, opieraj cie własne wnioski na tym co macie w swoich zeszytach zapisane a nie na tym co wam sąsiad powie, bo sąsiad dobry do szklanki ale to potrafi tak ubarwić swoje i innych osiągniecia że tęcza się robi.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Ralllyfan, to nie są d*py wymalowane lecz ostro za zgodą wyruchane.Czyli w większości Polski rolnik to k....!!! pozdr dla normalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Osoby , które używały obraźliwych słów otrzymują po 10% , jeszcze ktoś chętny ?

Zapraszam do dyskusji ale... Panowie , z umiarem .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

a od kiedy to moderator nie nazywa rzeczy po imieniu co?, tak jest ze rolnicy co nie którzy używają takich niskich cen do sprzedania swego towaru za psi h to niestety ale nerwy puszczają i trzeba to nazwać tak nie inaczej, niech widać ze jest źle na wsi a nie plują w oczy i mówią ze deszcz pada, chyba ze szanowny moderator lubi dawać bany i nie wiem co tam jeszcze tu można dać*ostrzezenia, za to ze się nazywa rzeczy po imieniu, a tak po za tym to nie piszemy pełnymi słowami, i wyrażamy swoje opinie a że inni rolnicy są jacy są to trudno, a jeszcze jedno jak spotykam innych co po 1zł= lub 1,5zł sprzedają to jasno i wyraźnie mówię co o tym myślę, a oni to płaczą ze tak tanio i nie ma za co kupić to mówię po h żeś tam pojechał, sam nic z tego nie masz a nabijasz kieszeń pośrednikowi, i tak w kółko gadanie, a oni swoje, to powiedzcie co on ma w tej głowie, zresztą nie będę się powtarzał. i na koniec jest takie powiedzenie w którym trza by coś zmienić, OD MYSZY DO CESARZA WSZYSCY ŻYJĄ Z GOSPODARZA.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

naucz się pisać z kropką. Pisana wypowiedź różni się od wypowiadanej. Ma być bardziej uporządkowana i tak celnie sformułowana żeby nikt nie miał problemu ze zrozumieniem. U Ciebie każdy post to jedno wielkie zdanie. I trzeba się domyślać jaki jest sens takiej wypowiedzi. To naprawdę męczy podczas czytania.

Chyba że nie potrafisz, to rozumiem.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Tak po prawdzie producent nie ma szans na regulację cen na rynku. Każdy sadząc czy siejąc liczy na jak największy plon, bo tylko obrotem mozna coś zyskać. Żadna ekologia czy produkty niszowe, zapomniane odmiany.

Tylko masa sprzedanego produktu. Jedynym regulującym na na skalę europejską czy krajową jest pogoda i urodzaj. To że ktoś oddaje poniżej ceny produkcji jest w tym kraju tak częste że prawie normalne. Dotyczy to całej branży warzywnej. I to jest fenomen, bo przecież kiedyś ten koniec nie da się już z drugim powiązać.

Dla przykładu. swego czasu powstało wiele grup producenckich zajmujących się sprzedażą jabłek. Powstały piękne obiekty , zakupiono drogie linie do sortowania i co ? Ano stoją sobie spokojnie otwierane tylko w razie audytu a towar sortuje się w stodołach u producentów i zwozi gotowy do załadunku do siedziby grupy.

I tak prysł kolejny mit że grupy są lekiem na bolączki rolników.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Te Moderator !!! Twoja 10 nie robi na mnie żadnego wrażenia . Inteligent się znalazł w d..e dziobaty !!! A rzeczy faktyczne należy nazywać po imieniu jak ja to robię .Wracając do rolnictwa - rolnik Polski jest w większości za głupi by przy nadmiarze danego produktu utrzymać jakąkolwiek cenę za którą mógłby nie tylko smarować zjełczałym smalcem d..e !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

pawelec jak masz jakieś uwagi to napisz do przyjaciółki, i jak ci się tak ciężko czytać to po co czytasz, pisze i tak będę pisał bo to forum a nie książka czy dyktando, a jak jesteśmy już tacy skrupulatni to trzymaj się tematu a uwagi do pisania to zachowaj dla siebie el profesor, ( patrzcie go taki dokładny a zaczynasz z małej litery), jak by jeden drugiemu wypominał że robi błędy to forum zaźgane by było uwagami nie postami z tego co myślimy,

A TO NAPISZE Z DUŻEJ LITERY ŻEBYŚ ZROZUMIAŁ, A MIANOWICIE MAM LAPTOPA Z NIEMIECKĄ QWERTY I ZNAKI SĄ TAKIE A NIE INNE.

NIE BĘDĘ SZUKAŁ 10 s PO KLAWIATURZE ZNAKU KTÓRY JEST UKRYTY PO TO ŻEBY MI KTOŚ GLĘDZIŁ NA FORUM ŻE PISZĘ Z PRZECINKIEM A NIE Z KROPKĄ. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Pmichał56, piszesz chyba po to, żeby ktoś to przeczytał , tak? Szkoda Ci czasu na pisanie poprawnie - pisz posty o połowę krótsze, ale z sensem - na pewno większa będzie szansa, że ktoś to przeczyta. Chcesz kogoś pouczać co ma uprawiać, jak ma sprzedawać, a nie potrafisz poprawnie zdania napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to ja dodam jeszcze ze swojej strony ze to dzięki mnie poleciały % na tej stronie :)

pozdrawiam serdecznie kolegów szymona i michała!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj