pmichal56

ziemniaczana solidarność

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pmichal56    15

Nie ma sensu dyskutować. Ostatnio za dużo nerwowych sytuacji było i więcej nic nie będę pisał bo mam dość, wole nie czytać i się nie denerwować." Róbta co chceta" jak to mówi Owsiak,Do redek dodam że nikogo nie pouczam i tylko sugeruje że bardziej by było opłacalne skasować pyra niż za taką cenę oddać,ale to już jest ich wybór ,w końcu demokracja nie....... nara.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

U mnie na wiosce wszyscy jadą równo po 1,5 zł za woreczek, ja mam jeszcze do kopania 12 ha i obiecałem sobie, że za 10 gr / kg nie ruszę się z domu, ale jak tak wszyscy kopią, to człowiek mięknie. Mam nadzieję, że wszyscy idioci się wysprzedają z pyry za te grosze i zimą będzie cena. I tylko nadzieja pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pamiętaj - dopóki kopiesz zaliczasz się do grupy osób którą jakże dosadnie określiłeś. 1,5 zł za worek.... głupota ludzka nie zna granic a ziemniaka wcale nie ma tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Nie ma sensu dyskutować. Ostatnio za dużo nerwowych sytuacji było i więcej nic nie będę pisał bo mam dość, wole nie czytać i się nie denerwować." Róbta co chceta" jak to mówi Owsiak,Do redek dodam że nikogo nie pouczam i tylko sugeruje że bardziej by było opłacalne skasować pyra niż za taką cenę oddać,ale to już jest ich wybór ,w końcu demokracja nie....... nara.

 

Twoje teorie nie trzymają się kupy ani d*py, jak tak krzyczysz o tym kasowaniu pyrek to daj dobry przykład i sam skasuj dajmy na to 20% areału a nie jakieś farmazony tutaj wypisujesz i jeszcze masz pretensje że dostajesz po głowie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

lukasx21 jesteś mądry jak ...............................................

 

 

 

dziesięciu głupich........................................

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

też cię pozdrawiam :*


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Pamiętaj - dopóki kopiesz zaliczasz się do grupy osób którą jakże dosadnie określiłeś. 1,5 zł za worek.... głupota ludzka nie zna granic a ziemniaka wcale nie ma tak dużo.

 

Następny mądry, może mi powiesz co mają zrobić ci którzy sprzedają po te 1.5 jak idą do sklepu po chleb na stacje po paliwo i do banku opłacić rachunki? Tam się ich nikt nie pyta czy mają kase i nikogo to nie interesuje że ziemniaki są po 1.5 czy niżej, muszą płacić gotówką i nie ma dyskusji... a jak nie pasuje to odcięcie światła, jazda na rowerze albo głodówka No chyba że przedstawisz nam złoty środek na utrzymanie rodziny i nie sprzedawanie po 1.5 to będę wdzięczny...i pewnie nie tylko ja...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Złoty środek jest taki, że jak nie potrafisz się szanować, to zrezygnuj z uprawy, sprzedaj ziemię sąsiadowi, który chce zarobić, a nie dokładać do biznesu, a sam idź do marketu na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

może lukasek kiedyś zrozumie, :wacko:

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Następny mądry, może mi powiesz co mają zrobić ci którzy sprzedają po te 1.5 jak idą do sklepu po chleb na stacje po paliwo i do banku opłacić rachunki? Tam się ich nikt nie pyta czy mają kase i nikogo to nie interesuje że ziemniaki są po 1.5 czy niżej, muszą płacić gotówką i nie ma dyskusji... a jak nie pasuje to odcięcie światła, jazda na rowerze albo głodówka No chyba że przedstawisz nam złoty środek na utrzymanie rodziny i nie sprzedawanie po 1.5 to będę wdzięczny...i pewnie nie tylko ja...

 

 

Lukasx21 a Ty uważasz się za mądrego !!! Co mają zrobić ? Ci najbardziej porąmbani powinni oddać grunt w dzierżawę i iść do dzierżawcy do roboty ! Sprzedając świadomie pyry po 1,5 nie mają zielonego pojęcia o gospodarce !!! mogli by wysłać swe kobiety na ulice w celu zarobkowym i cała rodzina była by wtedy wyru...na !!!. Tu mogą być zyski pod warunkiem że będą ostro dawać .

Czy ty także odnosisz takie wrażenie że takie teksty to już trochę przesada?

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jak komuś się nie podoba niech zbiera zabawki i wy***rdala. U mnie w większości narzekają ci których kredyty cisna bo myśleli że z roku na rok się dorobia. Starzy wyjadacze zaciskają pasa bo wiedzą że warzywo płaci raz na parę lat.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longer17    0

to jest cała prawda co napisał przemol starzy wyjadecze dadza sobie rade a karierowicze padna, a Ty lukasx21 zajmij sie lepiej tym co masz w profilu ......czyli masturbacja :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Starzy wyjadacze? Użyłbym określenia "ludzie którzy się dorobili". Co z tego że owy "wyjadacz" znajdzie zbyt jak i tak nikt mu nie da normalnej ceny - 0,4-0,6zł. Nie ma się z czego cieszyć jak się weźmie 0,5zł więcej za worek niż sąsiad. To są śmieszne pieniądze. Nakłady wynoszą jakieś 6-10 tys na 1ha, przy 40 t handlowego po 0,10zł za kg.... dokładamy do interesu.

W każdej produkcji były górki i dołki, zawsze ci którzy mieli duże "majątki" dawali radę. Współczuję ludziom z kredytami oraz małym gospodarstwom rodzinnym. Drugi sezon bieda z nędzą a jeść się chce.

 

Najgorsze jest to że ziemniaka nie ma za dużo a cena jest jakby go było 300% więcej niż potrzeba. Nawet jak ruszy eksport to rusek się nie będzie wysilał bo od chłopa weźmie za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Miałem na myśli tych którzy zajmują się tą uprawa od lat bez względu czy są kokosy czy marny grosz.

 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Część ludzi jest sama sobie winna,mają przykładowo 20 hektarów ziemi z czego 18 to ziemniaki .Gdzie tu sens i logika,trzeba mieć kilka upraw ,żeby jakoś wiązać koniec z końcem.Gdyby z tych 20 ha 10 obsiał pszenicą jarą, plon w tym roku super bo 5 ton po 900 zł tona daje to 45000zł plus 10000 z dopłat i nie trzeba się napinać ,że nie ma z czego opłacić rachunków czy nalać paliwa.Tylko chciwość wpędziła ludzi w to bagno,rolnictwo to ciężka praca ale nie zwalnia od myślenia.Wcale nie jest mi żal tych z kredytami ,którzy teraz mają kłopoty.Tak jak już wcześniej pisałem trzeba dorabiać się powoli i z głową na karku a nie w chmurach myśląc o wielkich i szybkich pieniądzach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

żeby mieć kilka upraw to trzeba mieć kupę ha. Właśnie chodzi bardziej o specjalizację w danym kierunku. Czym mniejsza konkurencja tym łatwiej cenę trzymać.

 

 

Następny mądry, może mi powiesz co mają zrobić ci którzy sprzedają po te 1.5 jak idą do sklepu po chleb na stacje po paliwo i do banku opłacić rachunki? Tam się ich nikt nie pyta czy mają kase i nikogo to nie interesuje że ziemniaki są po 1.5 czy niżej, muszą płacić gotówką i nie ma dyskusji... a jak nie pasuje to odcięcie światła, jazda na rowerze albo głodówka No chyba że przedstawisz nam złoty środek na utrzymanie rodziny i nie sprzedawanie po 1.5 to będę wdzięczny...i pewnie nie tylko ja...

złoty środek? Sprzedaż w wyższej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Panowie - najśmieszniejsze jest to że ziemniaka wcale nie ma za dużo - a jest to towar który opiera się wolnemu rynkowi - po prostu popyt nie zależy od ceny - i ludzie nie kupią w lipcu ziemniaka więcej niż zjedzą - a że wszyscy chcą szybko sprzedać to konkurują między sobą ile kto dołoży, i mamy ziemniaka najtańszego na świecie - tylko eksporterzy zacierają ręce. Do czasu aż zmądrzejecie i przestaniecie bezsensownie się licytować kto więcej dołoży to będziecie tracić - bo popyt przez to nie wzrośnie. Bo nadprodukcji nie ma - jest tylko ochota na szybką sprzedaż. Rozumiem z ziemniakiem bardzo wczesnym się spieszyło, ale teraz wyprzedajecie odmiany które mogą spokojnie poleżeć do zimy. Poszukajcie jakie są ceny w europie - przynajmniej 2-3 razy drożej jak u nas. I wcale nie ma super urodzaju. Ale wolna wola. Tyle że polskie rolnictwo opiera się skutecznie logice - dalej kupujecie nowe traktory i kombajny - zamiast magazynować zboże, sprzedawać po żniwach to dajecie się walić pośrednikom - ceny w żniwa spadają o 30 procent mimo wzrostów w okolicznych krajach.Pośrednicy dobrze to widzą i idealnie wykorzystują - ceny bezpodstawnie spadające o 200 zł tygodniowo to piękna sprawa . W lokalnych skupach pszenica kosztuje w okolicach 800 zł - a w porcie idąca na eksport 990 netto, skoro ktoś skupuje po takich cenach to liczy na wzrost - więc za 2 miesiące będzie po 1200..... za nawozy zapłacicie jak byście sprzedali po 1200 i znów kasy na raty nie będzie i trzeba będzie się wyprzedawać jak tyko urośnie - w sumie to te programy unijne głupie nie są -założyć rolnikom homonta z rat kredytowych i pszeniczka sobie jeździ z polski do Niemiec i drożeje - polski rolnik oddaje za pół darmo, a konsument płaci tyle ile niemiecki pośrednik sobie zażyczy.

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dzięki za link :) Śledzę mapy opadów w Europie od dłuższego czasu i ten artykuł jest potwierdzeniem tego co działo się na sat24.com - w Rosji paskudna susza.

Mnie dziwi inna rzecz - jak przestało się opłacać to nawet w ROSJI zmniejszyli uprawę :D a u nas? Wielu zmniejszyło a reszta... dosadziła 20-40% "bo się rok nie powtórzy" - szczególnie wczesnych było do oporu przez takie głupie myślenie.

 

Późną jesienią będzie DROGO!! Nie oddawajcie za darmo ziemniaka, opanujcie się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

hmm... ciekawe rzeczy waść mówisz... :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Drogo czyli ile za kilogram? Dla jednego drogo jest przy 30gr/kg dla innego 1zł. Oczywiście z punktu widzenia sprzedającego, bo dla konsumenta zawsze jest drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pawelec - ciekawe i jakże dla ucha przyjemne :D należałoby zamiast zniechęcać do oddawania za grosze napisać: kopcie i sprzedawajcie jak najwcześniej bo ceny nie będzie ale to i tak nic nie zmieni. Dopóki nie zaczną na przechowalnie sypać to cena będzie marna, ludziska boją się że zostaną z towarem. Chciałbym zobaczyć jesienią (gdy cena będzie oscylowała wokół 0,5-0,6zł) miny tych którzy oddawali po 0,1zł.

Na styczeń-luty przewiduję cenę w granicach 0,7-0,9zł. Zobaczymy :)

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

troche cię poniosło z tymi cenami :D

pójdzie w gore ale nie o 500%.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ku*wa ludzie wy tutaj takie rzeczy wiecie że nic tylko za***przać i grać na giełdzie, po wam zabawa z ziemniakami? Według @pawelol111 cena zimą bedzię wynosiła ~10-12 zł za worek, nic tylko nakupić we wrześniu mase towaru za 1.5zl a sprzedać pareset procent drożej bez większej roboty, żyć nie umierać. Ogarnijcie się chłopaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Śledzę mapy opadów w Europie od dłuższego czasu i ten artykuł jest potwierdzeniem tego co działo się na sat24.com - w Rosji paskudna susza.

 

nie znam dokładnie funkcjonalności tego portalu, w jaki sposób monitorowałeś ilość opadów w całej europie? ja używam sat24 do obserwacji przesuwających się frontów i poziomu zachmurzenia, ale z tego co się orientuję na podstawie zdjęć satelitarnych nie sposób ocenić sumy opadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj