Polecane posty

Mucha    5

a mam takie pytanie. Czy wie ktoś jaki jest wymiar łożysk i simmeringów w bronie aktywnej Niemeyer kr302?? Bo mam taką i nie mogę nigdzie na łozysku odczytać numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem zobaczyc czy sa do niego różne czesci np zęby, cała ta piasta co przykreca sie do niej zęby, a nawet czy da rade dokupic te pokrywy co sa na górze w niej jest lozysko

 

Mucha ..... ja rozbierałem swojego bo mi sie nakretka odkreciła i cała ta piaste z nożami w polu zgubiłem. Szukałem i znalazłem była całą tylko gwint był zjechany dałem tokarzowi i zrobil mi nowy gwint i maszyna chdzi miodzio. a co do nr łożysk to miałem gdzies zapsane jak znajde to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

zęby kupisz bez problemu np w UNIROLU cena 45zł ,reszta to raczej używane bo kompletny rotor z zębatką to koszt ok.3600zł.Uszczelniacze i łożyska to typowe ze sklepu.To niezłe agregaty,dosyć lekkie,proste w remontowaniu i nieżle się sprzedają przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Mam 3 niemeyery do sprzedania ale na części nie mam żadnego. Napisz konkretnie co potrzebujesz ,może pomoge , znam gościa który sprzedaje części z rozbiórki do różnych typów,sam od niego czasem kupuję, chociaż ostatnio strasznie podrożał, bo za kpl rotor z nożami i zębatką woła nawet 750zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

@benykuleczka88 to jak znajdziesz te numery to mi napisz na forum ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Darpol..... kolego mam jeszcze pytanie do ciebie chodzi mi o zmiane obrotów rotoru. czy jak odkrece ta pokrywe z tyłu to wystarczy zamienic kola zębate i juz będą wieksze obroty????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Dokładnie tak zmienia się obroty w większości agregatów ,odkręcasz tylną pokrywę (olej nie będzie ciekł bo jest poniżej) i zmieniasz tryby względem siebie i jeszcze na tej pokrywie jest druga para trybów i masz jeszcze dwie prędkości.Jutro jak nie zapomnę to zobaczę czy na którymś z tych co mam nie ma naklejki z tabelą obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Darpol ja mam naklejke z obrotami tylko myslalem ze potrzebne sa inne kola zebate bo te wydawaja mi sie podobnej wielkosci. doradź cos moze ?????

moze wrzuc jakies zdjecia jak to u ciebie wyglada

post-38467-0-42307500-1325756208_thumb.jpg

post-38467-0-76855600-1325756231_thumb.jpg

Edytowano przez benykuleczka88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Te tryby różnią się kilkoma zębami i na tej naklejce masz napisane obr. do każdej pary trybów wystarczy policzyć zęby, jak to nie pomoże to zetora na 1000wałek i bądzie szybciej.Chyba wiesz jak się przestawia wałęk na większe obroty, końcówkę wałka przekażnika na 21 zębów chyba mam i mogę odsprzedać albo się zamienić na 6 zębową. O czego zdjęcie ci chodzi środka skrzyni za deklem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Przepraszam wczoraj piaskowałem agregat i się zaszło do wieczora.W tym tygodniu postaram się zrobić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wczoraj piaskowałem agregat i się zaszło do wieczora.W tym tygodniu postaram się zrobić.

 

witam. potrzebuje pomocy szukam rotora do brony wirowej kr 3020, mówiłes ze masz gdzies dojscie do czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadek27    1

Panowie, mam pytanie, gdzie się sprawdza poziom smaru w wannie brony aktywnej Niemeyer KR2520? W instrukcji jest tylko opisane jak sprawdzić olej w przekładni, a nie ma nic o smarze, jedynie że co sezon trzeba sprawdzić. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj