UrSuS3502S

Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych

Polecane posty

UrSuS3502S    0

Witam.Zakładam temat ,,Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Kolego,mógłbyś to jakoś rozwinąć o co Ci dokładnie chodzi ? ;)


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrSuS3502S    0

Brzmi jak musi inaczej nie może...Otworzyłem ten temat jezeli ktoś ma problemy z tym naborem,nie dostał oszkodowania a powinien dostać,kiedy bedzie następny nabór itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

nastepny nabor :P :P :P :P -niedziela ,wiec idz do kosciola i sie modl o jakas powodz ,huragan lub susze. a jutro idz na kolanach do czestochowy, zeby urzednicy zmienili zasady przyznawania pomocy bo przy obecnych to niewielu jest uprawnionych.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

odswieżam.

czy cos sie zmieniło jeśli chodzi o uprawnionych.

w tamtym roku przymrozki w tym roku wszystko mi wymarzło.czy moge złożyć wniosek??czy musze popsuć sobie jakis budynek zebym mógł wnioskowac o jakąś pomoc

z działania 126!!!

Edytowano przez jack83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewals    0

Panowie to jak wygrana w Totka 90% zwrotu. U mnie niby podtopienia wielka sciema, i czy ktos ma 20 czy 1ha ma nowy ciagnik itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A zna ktoś jakiej konkretne warunki? I czy w tym roku też będzie na to nabór?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

orientuje sie Ktoś czy na ten program mozna brać maszyny używane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Jako że po wymarznieciach mam ponad 30% strat na protokole komisji , chcialbym sie dowiedziec czegoś więcej o tym działaniu .

Przede wszystkim jaką inwestycję będe mógł zrealizować z tego programu ? Czy musi mieć jakiś związek z przeciwdziałaniem wymarznięciom w przyszłosci?

Mam 64tys strat wyliczone przez komisję , więc kwota pomocy to max 83,2 tys zl?

Zwrotu rozumiem że jest 90% netto.

Czy 300tys zl jest to jedna pula razem z innymi dzialaniami -zwlaszcza MGR ?

Nabór pewnie będzie trwał krótko więc już trzeba zbierac papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

podpinam się pod pytanie kolegi... ale chyba nie ma jeszcze warunków na to działanie odnośnie wymarznięć bo jak udokumentować stratę w budynkach jak to miało miejsce przy powodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Panowie - czy wiadomo już cos o tym programie?

O jakie szkody materialne w gospodarstwie moze chodzić?

 

Wymarzło mi 40% upraw w tym roku


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Składal ktoś wnioski w listopadzie 2012 i wie cos na temat zatrzymania wniosków łączonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj