krzysiek16m

Nowe modele ciągników Claas

Polecane posty

krzysiek16m    102

Niedawno doszły mnie słuchy, że firma Claas ma rozszerzyć swoją ofertę o kolejne modele ciągników. To trochę poszperałem w internecie i znalazłem nowy model: :P

 

Claas Arion 500, 600, 600C

24/24 przekładnia Hexashift 40/50 km/h;

Ciągnik będzie miał od 112 KM do 150 KM;

Kabina będzie podobna (bądź taka sama) jak w Axionie;

Silnik common rail 4 i 6 cylindrowy (nie jestem pewien, ale chyba jeszcze z pod znaku Deere) :P :P

 

Wydaje mi się że Arion zastąpi serie Ares, bo są o podobnych mocach.

 

To co sądzicie, o tym ciągniku?. Może słyszeliście o innych modelach? Kiedy pojawi się na światowym rynku? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

raczej nie zastapi aresa, byc moze ares bedzie zmodernizowany, a arion ma wypelnic kolejna luke.

seria 600c bedzie obejmowala 3 modele i nie bedzie miala hexashift tylko bezstopniowke, dlatego bedzie wyrozniona.

kabina bedzie jak w axionie, ale bedzie tez mozliwosc zamowienia biedniejszej wersji.

"rozpietosc mocowa" bedzie chyba troche wieksza od 95 do 155-160 KM.

wszystko wyjasni sie niebawem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

@brzozak2, a jak jest z tym silnikiem JD? To prawda, że dalej będzie montowany w ciągnikach Claas?

Może ktoś wie dlaczego Claas wybiera te silniki, a nie Mercedesa, przcież są oszczędniejsze no i chyba lepsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Fajny ciągniczek przydał by mi się taki ale jest trochę drogi.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

ale wielka dziura jest miedzy Axionem a Xerionem :) tylko sie spodziewac ze cos nowego jeszcze wprowadza :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewar16    0

Trochę odświeżę :) Z tego co mi wiadomo to Claas ma pod koniec tego roku uzupełnić lukę między Xerionem a Axionem, a nowa seria będzie miała numerację 9xx Seria ma się kończyć w granicach 380KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

4 slupkowa kabina i wiecej claasa w claasie, przynajmniej w kabinie. oby w pozostalych elementach konstrukcji rowniez ;) .

 

piekny ciagnik :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Zdjęcia tego potwora były już jakiś czas w necie...

 

adikpl1:

Nowy Axion 900

Silnik FTP Cursor 9 z technologią Ad-Blue 380 kuni

Przekładnia CVT ZF Eccom 3.5

 

@Lewar16

Masz może jeszcze jakieś "tajne" informacje? Możesz je zdradzić?

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Na pewno będzie na Agritechnice w Hanowerze.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

W sumie Atles też nie miał DPS, Xerion też nie ma. W Axosach siedzi Perkins. Być może FTP są ciekawsze niż DPS w tym przedziale mocy


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

FTP? Co to za firma? Może wiecie w jakich innych ciągnikach jest montowany ten silnik, bo szczerze mówiąc nigdy wcześniej o nich nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A mnie się nie podoba w kabinie fajnie ale zewnętrznie blee wydaje się taki jakiś rozciągnięty dla mnie i te wykończenie maski ;[ Ale w końcu "co nie do wyglądasz to zrobisz"więc najważniejsze jest to jak się spiszę w polu,do pracy czy do kościoła nikt nim jeździć nie będzie ;)Tylko zastanawiam się czy silnik iveco jest odpowiedni dla ciągnika tej mocy,czytałem że silniki iveco w pracy aż tak oszczędne nie są a wielkiej mocy także nie posiadają ;)

 

Ps Nie posiadam maszyny z silnikiem tej marki więc to co piszę wywnioskowałem z wypowiedzi innych użytkowników.


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to zle wywnioskowales ;)

 

mozna polemizowac na przebiegami mocy i momentu, ale jesli jest napisane, ze w danej normie ma 250, czy 300 KM to je ma, a nie 100.

iveco to duzy gracz na rynku silnikow spalinowych, ma duze doswiadczenie i robi porzadne silniki, wiec nie ma najmniejszej obawy o ich wyroby. tymbardziej, ze teraz o ile dobrze mi wiadomo to wspolpracuja z cumminsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

To zdjęcia prototypu, więc pewnie go jeszcze dopracują. Zauważcie jaki przez maskę będzie przewiew powietrza, o ile z taką wejdzie do produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj