karol

Jakie macie Fergusony ???

Polecane posty

karol    34

Zachęcam do pisania na temat tego kto jakim sprzętem Fergusona jeździ. Jakie są Wasze opinie na temat tej firmy. Ja obecnie jak wiecie posiadam model 6160 i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Czas pokaże jak będzie w przyszłości się spisywał. W mojej okolicy jest już (o ile się nie myle) 10 ciącników tej marki, wciąż przybywa... Dziś robię pomiary odnośnie spalania. Wyniki niedługo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam MF 4270 i odwrotnie jak ty nie moge o nim dobrego słowa powiedzieć a jeśli chodzi o spalanie to jest u mnie dokładnie zbadane przez dwa lata pisze każde tankowanie w zeszyt i wuniki są sporawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Wyniki spalania:

średnio na 1 motogodzinę mój MF 6160 spalił 10 litrów oleju napędowego (opałowy nie wchodzi w grę). Jak dla mnie to nie jest dużo, wcześniej miałem Ursusa i spalał ponad 15-17 litrów !!! a MF mogę zrobić więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

:cool: wynik: Może ci i tyle spalił ale pewnie nie miał ciężko i z 1600 obroty jeśli chodzi o ursusa to jak miałem 1014 to na hektar spalał mi mniej od MFa a oba robią z tymi samymi maszynami

 

pomiar od 29-04-2004 do dziś spalił 7440 litrów i zrobił 687mth tzn. 10,83 litry/mth wszystkie pojenia wpisane w zeszyt :cool: wynik:

 

orka na przenice w 2004 roku 13mth 210 litry to wychodzi 16,15/mth

 

orka w tamtym roku pod buraki 9 ha przez 9 h pole było mokre bo w żniwa było zalane spalił mi na to 160 litry orka na biegu co przy 2200 obr/min jest 8,5 km /h momentami musiałem brać na żółwia bo mi ciągnik się śłizgał i brakło mu żaru gaz cały czas ponad 2000 obroty średnio wyszło 17,78 / mth musiałem dzwonić do domu po paliwo bo myślałem że nie wróce przy obu tych przykładach pracowałem z TUREM 120B 5x40 z ibisem 4x48 pali jeszcze więcej

 

 

U korbanka norma na jego zużycie paliwa jest 28litry/mth :P wynik:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

jaki masz silnik(producent) przy tym swoim MF-ie?? ilu konny?

Jak narazie to mój pracował w transporcie i uprawie. Co do pługa okaże się jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Mam silnik 6 garów bez turbo PERKINS 1006 moc 110 KM max moment obrotowy 441 Nm przy 1200 obr/min

 

Niedaleko mnie ma JD 6520 też 6 bez turbo i też mu tyle pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

ja też mam 6 cylindrów Perkinsa moc 101 KM i pali tylko 10l/mth. Gość który mi to sprowadział mówił, że te modele palą na 1 motogodzinę 8-14 litrów, a przynajmniej ten mój...

Ja w czerwcu odbieram JD 5720 mam nadzieje, że się nie rozczaruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja jak kupowałem swojego to u korbanka gadali że będzie palił 8 litry ale on tyle to pali na biegu jałowym

 

Zobacze teraz ile będzie palił po przyspieszeniu zapłonu powinien troszke mniej

 

Jeśli chodzi o JD 5720 to może cie jego spalnie zadziwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

bądź co bądź na mojego Fergusona nie nażekam, a jeśli chodzi o JD to się okaże w czerwcu wtedy zobaczymy co to za sprzęcior... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ciekawe jak drogie są w tym JD przeglądy znajomy co ma JD 6520 zapłacił za pierwszy przegląd 2000 zł ja w MF 4270 700 zł a za po 250 mth zapłaciłem 370 zł to jest troche różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

co myslicie o mf z serii 3080- 3090 moze na tym forum sa wlasciciele tych modeli


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz S    0

Mam ciągnik massey ferguson 3060 (80 KM). Silnik elegancko cyka aż się chce robić na polu, ze spalaniem też jest ok. Ogólnie super sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

te co wymienilem to 6 bez turba mam racje u mnie w okolicy gosciu ma 3070 fajnie wyglada podoba mi sie jego kabina ze spalaniem tez nie ma problemow moze to mit ze mf duzo pali ale to tylko moje zdanie


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz S    0

Tak te co wymieniłeś są bez turbo. Turbo mają te co na końcu symbolu mają 5 np.: 3065, 3075 , 3085 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

3085 i 3095 chyba nie mają turbiny mają taki sam silnik jak ja mam w MF 4270 i nie należy on do oszczędnych we wcześniejszych postach pisałem ile mi pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Piootr ma racje ale dla pewności sprawdzę na jednej stronce. Kolega ma 3060 i jest z niego zadowolony, ten ciągnik poradził sobie z agregatem uprawowym o szerokości 5,6m... jeśli chodzi o kabinę to jak na nasze warunki jest komfortowa ale to nie to samo co w serii 6100 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JASIEK    0

Ja mam MF 235 jest to niezawodny ciągnik ma już 16 lat i jeszcze nie miał żadnego remontu. Oczywiście miał wymieniane takie drobne rzeczy które się zużywają takie jak tarcza od sprzęgła czy drążki w układzie kierowniczym.Pracyje on na 12.5 ha i nawet mu nieżle szło ale w 2004 roku kupiłem 70 konnego SAME ROLLERA który teraz pracuje przy cięższych pracach a MF poszedł do sadzarki,opryskiwacza i innych lżejszych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz S    0

Co może się dziać w masseyu 3060 nieraz się rozłącza wałek i wspomaganie ciężko chodzi? Może to być wina zabrudzonego filtra hydrauliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JASIEK    0

być może ja mam Same Rollera 70DT i w zimie nie mogłem woguóle skręcać dopiero jak pochodził jakieś pól godz na włączonych WOM to powoli mozna bylo juz skręcać i przyczyną był za***any filtr

juz nie kipruje przyczepami ze starymi olejami porzyczam teraz jak mi brakuje od sąsiada on ma 2 JD jeden 6620 z 2004

a drugi kupiony w tą sobotę 5720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

prawdopodobnie jest to wina filtra,a kontrolka się nie świeci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitras    22

Ja mam same explorer 95 i w zime miałem to samo,ale serwisant powiedział że oni mają taki olej że jak jest zimny to wszustko ciężko chodzi dopuki się nie rozgrzeje i czesto świecą się kontrolki o d filtra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

faktem jest to,że gdy olej jest zimny wspomaganie działa słabo,pomimo tego,że wymieniłem filtr ale po chwili pracy silnika wszystko jest ok.Jeśli więc występuje to tylko jak jest zimny olej niczym nie odbiega on (traktor)od normy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj