karol

Jakie macie Fergusony ???

Polecane posty

pioter    46

campbella oczywiście sie ciągneła :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mój mf 5465 pali w orce ok 17 l/ha a w godzinę zaorze nawet 1.3ha.

 

@mirasek w 54XX są 2 rodzaje 2x4x2 (zakresy, biegi, biegi przeł. pod obciążeniem) lub skrzynia dyna-4 4 zakresy po 4 półbiegi


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
@pioter

Mam skrzynie Power Shuttle 24/24

4 x 3 (LMH) x 2 (power shift) i rewers elektrohydrauliczny z regulacją płynności. W serii 54xx coś zmienili? Tam jest chyba 16/16...

 

@piootr

Coś ok 900 mth, nie pamietam dokładnie, chodzi bez tura. A Tobie po ilu mth sie wykrzaczyła ta wajcha? Z ładowaczem pewnie miała co robić.

 

No z 30 tonami trzeba go troche przytrzymać na sprzęgle, 1 na żółwiu i jakoś rusza :rolleyes: Ja orze trójką żółw/zając, pług piątka grudziądzka ale podkreślam jeszcze raz że mam ziemie lekkie

 

1 mth jest zależna od obrotów silnika, to o ile sie nie myle godzina pracy przy obrotach 2000rpm (chyba), przynajmniej w serii 42xx, bo w starszych 30xx leciało równo z zegarem 1mth=1h

 

 

W serii 54xx nie ma tego potencjometra do regulacji szybkości przełączania rewersu

 

Ja mam 1292 mth i niedawno zaczeły się problemy z dzwignią z turem chodzi sporo , ubijanie kukurydzy w silosie itp

 

Ze sprzęgłem to uważaj bo gościowi co razem ze mną kupował spaliło się to 2600 zł naprawa mój na większe koła i z miejsca jest mółowaty w transporcie zwłaszcza jak pod górke się stanie

 

Jeżeli tobie bije przy 2000 obr mth to mój ma coś pomieszane ja po 12h orki to z 8mth nabija tak do 2000 obr

 

 

Przód ci podrywa że wozisz dodatkowy balast na obciąznikach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Z tymi mth to nie wiem napewno, coś takiego w instrukcji było napisane, sprawdze później. Tobie jakoś wolno je nabija, u mnie szybciej.

 

Co do ruszania to można przecierz ruszyć z zakresu M i przerzucić na H jak zestaw będzie sie toczył, to tylko jedno machnięcie wajchą więcej a sporo lżej dla ciągnika. Koszt naprawy sprzęgła duży i nieduży, spodziewałem sie nieco bardziej zawrotnej sumy (chyba że zgubiłeś jedno zero :blink:). Wiesz może w jaki sposób je spalił?

 

Fabryczne obciążniki spokojnie wystarczają, modelke posadziłem tam tylko do zdjęcia i myśle że raczej niewiele by pomogła gdyby podrywało przód :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

żeby spalic wielotarczowe sprzegło w kąpieli to trzeba byc zdolnym... :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Nie wiem czy zdolnym jemu padło nie długo po gwarancji nie pamiętam tylko czy to co przodu czy do tyłu w nawrotnej załącza czyli jeżeli 2 komplety robić to cena razy 2 i to było 2 lata temu :blink: poprostu tarcze były spieczone

 

 

@mirasek jeśli chodzi o balast to nieraz i te pare kilo może pomóc :rolleyes:

 

zapomniałem dopisać że ja miałem wajche od rewersu na gwarancji wymienioną po ok 200 mth

 

Jak ciągnik postoji np na słońcu to przełącza ci się wajcha od rewersu ciężko bo u mnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

No też sie zastanawiam jak można spalic sprzęgło w kąpieli olejowej, ale widocznie można, są zdolni ludzie :rolleyes: Musiał długo trzymać na półsprzęgle pod sporym obciążeniem że tarczki sie pospiekały. Tam chyba jest kontrolka od przegrzania sprzęgła i robi głośne piiii piiii jak coś nie halo

 

Ja z wajchą do rewersu na początku miałem tylko taki problem że sie odkręcała (śrubki sie luzowały) ale mocno dociągnąłem i jest OK. Po postoju na słońcu chodzi normalnie.

 

Co do balastu, racja... chyba posadze Gosie tam na stałe :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Witam kolegę miraska :rolleyes: widzę że tak jak ja jesteś urzytkownikiem mf 4255. Jak ci ten sprzęt się sprawuje, który rok i w jakim sprzęcie chodzi pozdro :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Witam!

Z ciągnika jestem zadowolony, po gwarancji nigdy nie zawiódł i oby tak dalej. Wcześniej na gwarancji dręczyły go choroby wieku dziecięcego: problemy z klimą, wpadka montarzowa (trzpień od mocowania wygłuszenia podłogi przebił przewód hydrauliczny nie pamiętam od czego i zaczęło wypierniczać olej ale awarie zlokalizowałem w garażu więc strat nie było, serwis na drugi dzień, zmienili przewód, zagieli trzpień i dolali oleju).

 

Kupiłem go jesienią 2003 wiadomo gdzie :rolleyes: Czepiam do niego pług 5x35 i 3 fortschritt do łąk, kultywator i talerzówkę ~3m, brone aktywną z siewnikiem 2,70m, kosiarke 1,80... Część sprzętów jest za mała bo gospodarstwo było przystosowane pod ciągnik 80KM i sukcesywnie wymieniam je na większe.

 

A Twój jak sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Jak do tej pory równierz jestem z niego zadowolony ( i oby tak dalej). Jadynie na początku wystąpił mały przeciek przy mocowaniu ramienia podnośnika ale szybko go usunięto. Mój także jest z 2003 roku tyle że z lipca. Pracuja głównie w 4 skibowej obrotówce Krone, agregacie uprawowo-siewnym ares xlc + famarol , kultywatorze podorywkowym 2,6 kus i zestawie przyczep hl 8011+d55 o ładowności 20t. pozdro :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@Lukasz4255

A jak ze zużyciem paliwa?

Z której części lubelszczyzny jesteś? Jaki macie ziemie?

 

@Grzegorz6180

Napisz coś więcej jak sie Twoja maszyna sprawuje, będzie dla potomnych :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

ja mam Massey Ferguson 255 z 91 roku w tej chwili ma 6000Mth i jak narazie jestem z niego zadowolony, tylko coś pompa od hydrauliki mi szwankuje ale i tak jej mało uzywam

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Jestem z powiatu świdnickiego. Zużycie paliwa różnie w pługu od 14 do ok 18 w ciężkich warunkach. Wydaje mi się że gleby u mnie są średnio ciężkie teren lekko pagórkowaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachar    0

Posiadam MF 3690 (93' 12000mtg) od pięciu sezonów. Silnik valmet rewelacja, hydraulika średnio, skrzynia(dynashift) po remoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Mam pytanie do posiadaczy seri 42xx i 54xx jaką temp wskazuje wam zegar podczas np orki jak ciagnik ma ostro dawane po garach bo w moim wskazówka jest na połowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w moim jeszcze nigdy nie doszłą do połowy.jest gdzieś między 1/3 a 1/2 skali ale w sumie to jeszcze się dobrze jej nie przygladałem :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W moim po odpaleniu zimnego silnika rośnie do 1/2 skali (czasami troche więcej) i po otwarciu termostatu spada nieco poniżej połowy i w żadnej pracy jeszcze jej nie przekroczyła. Widocznie dobre chłodzenie mają :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

To w moim jak odpale i jade np w pole z pługiem to jest na 1/4 dopiero jak pójdzie w orke to się podnosi temp nigdy odwrotnie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co prawda nie mam Fergiego :lol:-ale w Jasiu temperatura dochodzi do 5 kresek (prostokącików ;)-na zdaje się 12 możliwych ) i tam już pozostaje choćby nie wiem co-a może mam wersję na Bliski Wschód ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

z bliskiego wschody to był mój MTZ :lol: tam temp na zielone pole wchodziła jak była chłodnica w sianokosy zapaskudzona albo jak pasek pękł, a tak choćby niewiem jak miał cieżko zawsze "niedogrzany"


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Co prawda nie mam Fergiego ;)-ale w Jasiu temperatura dochodzi do 5 kresek (prostokącików :)-na zdaje się 12 możliwych ) i tam już pozostaje choćby nie wiem co-a może mam wersję na Bliski Wschód ? :)

 

Może i masz taką wersje bo mieszkasz blisko granicy wschodniej :lol:

 

A po 2 to smigasz na ON a ja pod kolor MFa mam paliwko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@piootr-ale pod kolor maski czy silnika ?:lol:-bo jak pod drugie to tylko siwy dym ;)

Co do wersji-to na Lubelskie dają wersję z czterema kreskami na wskaźniku temperatury-jak by nie było to jeszcze Bliższy Wschód ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj