karol

Jakie macie Fergusony ???

Polecane posty

pawel5314    1
@brzozak2 jakieś poważne miałeś awarie czy jakieś bzdety ??

 

@mirasek oby ci dalej dobrze śmigał ale powiem tak dźwignia od rewersu na 100 % kiedyś odmówi posłuszeństwa bo rozebrałem swoją ( rozdarłem to gumową osłone żeby zobaczyć o co biega ) i jest starty pipsztok od rozłączania mikrowłącznika od pozycj neutralnej (tak jest zrobina że nie da rady nic z tym zrobić ) i za każdym razem po wyłączeniu z jazdy do przodu na pozycję neutralną wyskakuje kod 3-1 , kupiłem nową dźwignie i wytrzymała miesiąc teraz załączając nią jazde do przodu ciągnik rusza 1m i się zatrzymuje i też kod 3-1 założyłem starą i jakoś tam jeżdże

 

mam mf 390 i problemu z rewersem miec nigdy nie bede ,wszystko zalaczane mechanicznie tak lekko ze nie potrzebna zadna elektronika a tak wogle to nie kupilbym 2 raz ciagnika z seri 3xxx predzej bym kupil cos z serii 4xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadamm153    2

hehe.., ja mam mf2640 spalanie jest całkiem małe jak na wysiłek jaki ma.., ogólnie jest ok.., w tamtym roku w okolicy było tylko 3 mf dziś jest 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gasnica    0

nie ma jak to 3070 bracia. eh to jest maszyna: szybki, zwinny, mało pali, swoje zrobi i nie odmówi nawet oranżadki (tylko troszku mixolu dolewam:)) super sprzęt. Myśle że na początku lat 90 nie miał sobie równych, niektóre ciągniki to jeszcze teraz mogą se tylko pomażyć co w ten ciągnik jest wyposażony. Komfort lepszy niż w nie jednym samochodzie. Tylko trzeba dbać o niego:) Super maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@brzozak2 jakieś poważne miałeś awarie czy jakieś bzdety ??

byly powazne np. wymiana ECU, byly upierdliwe jak regeneracja rozrusznika (przez 2 lata serwis sie glowil :) ), byly tez pierdoly, ktore szybko usuwalismy sami przewaznie :)

teraz szykuje sie wyciagniecie skrzyni bo na 2 biegu cos stuka, jakby wylamany zabek :/, zrobie foterelacje jak skrzynie wyjmiemy, ale to dopiero za 2 miesiace.

 

twierdze ze ojciec trafil na wadliwy egzemplarz i takiego drugiego na pewno by nie kupil :) , ale nie twierdzi, ze juz nigdy MF nie kupi.

teraz znajomi dostana 3 mf, wiec zobaczymy co sie bedzie u nich dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlosrtm    0

Witam posiadam od 3 msc w gospodarstwie MF 1014 rok 1986 zastąpil Fortschtitta 303d .Silnik 6 cylindrów A6.354.4 .W pracy z wycinakiem do kiszonki na poziomie 10l na mth. Jak ktos jest zainteresowany posiadam sporo informacji o starszych ciągnikach mf (135 ,165 itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

Nie mam MF'a ale sąsiad zakupił no i nie byłą to za dobra inwestycja ;) Z wyglądu bardzo mi sie podoba ten jego MF nawet jak wjechał pierwszy raz w pole kilka dni po zakupie to ładnie zrobił ten kawałek chodził bez zarzutów...zjeżdżając z tego pola niestety zatarł sie silnik :) akurat pod domem goscia co też ma MF'a i chyba nawet mu go polecił...i ściągał ferguson fergusona z pola...ale już zawiuzł sinik do remontu i teraz dociera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Nie mam MF'a ale sąsiad zakupił no i nie byłą to za dobra inwestycja :)

Silniki tak same z siebie sie nie zacierają, była jakaś przyczyna i to raczej z błędu użytkownika aniżeli marki MF/Perkins. Pewnie tak jak większość, kupił używke i prosto w pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

No użwka ale czy ja wiem czy to jego wina?chyba tego co sprzedał bo pchną mu złoma a on że to kupił to nie zrobił najlepszej inwestycij...I ja nie mówie ze sie zatarł sam z siebie,jak sie kupi używany to nigdy nie wiadomo co ten gościu z nim wczesniej robił. A sąsiad zrobił błeda że sam pojechał wybierac jak sie nie zna....Powinien jakiegos porządnego mechanika wziąsc ze sobą a nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mechanik usterek tez nie wypatrzy, bo co mozna "z wierzchu" zobaczyc czy most nie jest osmarkany, ale to nic nie daje :) dlatego kupowanie uzywek to loteria, a nikt ze sprzedawcow nie da rozebrac ciagnika, co jest zrozumiale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie wiem czy by zobaczył, zależy co było przyczyną zatarcia. Chyba że jasnowidz :) Kondycje silnika najskuteczniej określić mierząc ciśnienie smarowania i kompresje na cylindrach, tyle że to troche zachodu i chyba nikt tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

Kupic kota w worku też głupota.Nie to że mam cos do MF'a super sprzęcik.Gosciu z sąsiedniej wsi ma MF' co chyba 125km chodzi super już którys rok tylko chyba cos z turbina miał w nim. Ale temu co sie zatarł to napewno żałuje że kupił,no coż zawsze może byc gorzej-słyszałem ze gosciu kupił ciągnik nawet nie wiem jaka marka i nawet do domu nie dojechał :) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

Witam chciałbym oznajmić że mam 4 Masseyje o numerach 7495 7480 8160 i 8240

wszystkie pracują na 380 ha Pola ornego.

Pozdrawiam


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja użytkuje M-F 6140 zwinny dobry komfort, oszczędny.Jestem bardzo zadowolony oby tak dalej się sprawował,idzie w parze z Ursusem C-330M i C360.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Naliczyłem w tym temacie tylko 8 Mf sreii 30xx a Gdzie reszta? Ja od czerwca posiadam Mf 3080 100km super maszyna polecam bardzo zrobił u mnie już 150 mtg :P do tej pory miał remont pompy paliwowej koszt remontu 1100 zł ze starej pompy zostały tylko tabliczki z oznaczeniami


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zx9r    0
Naliczyłem w tym temacie tylko 8 Mf sreii 30xx a Gdzie reszta? Ja od czerwca posiadam Mf 3080 100km super maszyna polecam bardzo zrobił u mnie już 150 mtg :P do tej pory miał remont pompy paliwowej koszt remontu 1100 zł ze starej pompy zostały tylko tabliczki z oznaczeniami

 

 

ja mam 3050 sprowadzony z norwegii z małym przebiegiem i w oraniu lata równo z U 1212 bez przodu z takimi samymi pługami (4grudziądzka) i spalił miej o 30 litrów i tyle samo zrobił i jestem zadowolony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

A jest tu ktoś co ma Masseya z serii 74xx???

powiedzcie mi jak one sie u was sprawują


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

o tuż ja pośadam

235 - 1983r - orginał anglik bez remotu

690 - 1987 - orginał


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal91    1

MF 255- też sprzęcik wuja. :lol:


Maszyny w mojej okolicy: Fendt 930 Vario TMS,Fendt 927 Vario,Fendt 920 Vario,Fendt 718 Vario TMS,New Holland TM190 x2,New Holland T6070,New Holland CX 8060,Massey Ferguson 8170,Massey Ferguson 6490,Claas Axion 840,Claas Ares 567,Claas Lexion 580,Claas Medion 310,Claas Lexion 530,Claas Tucano 450,Claas Lexion 460 Evolution,John Deere 6210,John Deere 2850,Deutz-Fahr Agrotron ,Ursus 1634 x3, Ursus 1224 x6 i inne :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

698T (rocznik '85)

u mnie natrzaskał już ponad 2000 mtg

 

(do tej pory wymieniona tylko tarcza sprzęgłowa)

 

no i w parze z trzydziestką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj