karol

Jakie macie Fergusony ???

Polecane posty

pawel5314    1

od 2 dni posiadam MF 390 z 96 roku narazie jestem zadowolony , wg roznych norm ma 80-85KM ,posiada klasyczny silnik A4.248 ktory jest montowany w ursusie 5714 ,z czesciami do silnika niema dostepu i za kwote max 2 tys mozna zrobic calkowity jego remont . ciagnik posiada skrzynie 12/12 z rewersem na kazdym biegu , trzy reduktory H,M,L ciagnik ma wzmocniona hydraulike (podnosniki wspomagajace ) oraz zaczepy hakowe II kat . ciagnik ten jest wg mnie o 100% lepszy od mf 3060 (posiadalem i taki) w kabinie jest cicho zadnej elektroniki co by sie psuła , rewers przy kierownicy znacznie umila prace , pozatym szybka skrzynia 40 km/h, jedyna jego wada jest to ze to co dobre to kosztuje ,

 

jesli ktos posiada model ciagnika MF z serii 3** niech sie ze mna skontaktuje w celu wymiany spostrzezen dotyczacych ciagnika

gg 935690

lub na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to jeszce napisz ile za niego dałeś... :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpilus    0

Mam MF 3065 i wcale nie narzekam na niego oprócz tego że po sprowadzeniu trzeba było komputer i pompe hydrauliki wymienić.... Spalanie ma nawet w granicach rozsądku... U mnie pracuje przy ciężkich pracach i też ze zwijką także spalanie powinno być spore a jest całkiem innaczej... O mocy różnie się mówi że ma od 85km do 95km.. powiedzcie ile on ma. Jeżeli jakieś pytania to gg 5835777

 

A i jeszcze mam pytanko jaki pług byłby najlepszy do MF 3065???

Piszcie jak chcecie na gg 5835777

 

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji "edit"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

o mocy 3065 różnie można mówić, co nie zmienia faktu, że ciągnik dysponuje mocą 85 hp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

do @pioter

ma nabite kolo 300mtg na wyposażeniu miejsce na radio głośniki rewers mech. obciążniki dalej nie pamientam

przypadkowo w fabryce zainstalowali coś w rodzaju biegów pod obciążeniem za które trzeba było dopłacić pare tys. ale teraz wiem że było warto to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendziu    2

ja mam mf 8160 200KM i nie narzekam pracuje u mnie już 3 lata i narazie bez problemu a spalanie przy pługu ok 250 litrów na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

250 L w 24h to naprawde dobre przy 200kM pod maską :) ja 110 kM MF w 15h wypale 250 L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

piootr poprostu nie zrozumiales intencji autora, wg mnie chodzilo o 250 l/dobe przy plugu na biegu jalowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekk199    0

Massey-Ferguson 835DS z 1958r. z nową maską, błotnikami i silnikiem od 3512.

Chodzi super jak na taki stary traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mklys    0

ja mam MF 6150 i tez złego słowa o nim nie moge powiedziec a tak wo gule to super marka i ciągnik pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
na słabej ziemi przy płytkiej orce na wiosne spalanie jest w tych granicach :)

tzn. podorywka?? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam sprowadzonego z Dani MF 1104 jak na razie doprowadzam go do porządku... Wymieniony był wodzik w skrzyni biegów bo fachowiec tak od kleszczył w Dani biegi, że go po prostu połamał :angry: A tak jak na razie to wszystko jest z nim ok, a szukając w internecie ciężko mi jest znaleść takiego samego... Może później wrzucę jakieś fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Ja posiadam 2 MF 6480 i 6485 i niepowiem jestem z nich bardzo zadowolony mało pala jak narazie chodzą bez zarzutu sa komfortowe i moim zdaniem maja super wygodna Kabine.

 

 

Pozdrawiam posiadaczy MF

Pawel6485

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Ja dzisiaj jeździłem 255 na bliźniaczych kołach wrażenia - SUPER ! ;)


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka    0
Witam. Ja posiadam 255 i 3060. 255 mam od nowosci czyli od 86 roku a 3060 byl sprowadzony 2 lata temu byl troche pordzewialy ale troche farby i jest spoko. A a od roku padl mi w nim przedni naped :-(. frezy na walku atakujacym sie obrobily i lipa. I mam takie pytanie czy dalo by rade zrobic jakos ten walek bez rozbierania (chociaz na jeden sezon) a i bez napawania bo to tez nie zdaje egzaminu. bede wdzieczny za wszelkie ciekawe pomysly. Jak cos to moje gg: 1922108. Pozdrowienia

Witam. Osobiście sądze, że zbyt wiele sie nie da zrobić. Mozesz napawać ale pod wpływem temp. pójdą ci łożyska, jak pójda łozyska to dyferencjal tego nie wytrzymie. Najlepiej wymienić dyfrencjał wraz z łózyskami, uszczelniaczami itd. koszt koło 4-6 tyś. i do tego jeszcze tuleje na wieszakach przedniego mostu (kolo 600 - 700 zł) - główna przyczyna oborobienia wałka atakującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeszcze sie nie rozleciał? B)

 

Mój na jesieni będzie miał 5 lat i z 700mth mniej niż u Ciebie. Napisz kilka słów podsumowania, choć nie spodziewam sie samych superlatyw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Pierwsze 4 słowa co napisałeś to godne podsumowanie 5 lat przygody z MF B)

 

Kiedyś pisałem że 2x nie kupiłbym GO i teraz jestem coraz bardziej w tym utwierdzony napewno tego co mam ja

 

 

Dzisiaj odczepiłem Tura i pomyłem dokładnie szyby bo jutro zaczynam sianie kuku a z turem kiepsko widać ślad znacznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
(...) napewno tego co mam ja

Jak czytałem Twoje przygody to też byłbym tego samego zdania, i albo Ty masz pecha albo ja mam szczęście (tfu tfu...) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u nas tez sporo przygod bylo z naszym MF B)

wszystkie przytaczac to by pamieci mi nie starczylo (na szczescie od 2 sezonow chodzi lepiej, prawie bezawaryjnie, bo poczatki byly okropne)

wczoraj taki maly incydent sie zdazyl, mianowicie podnosnik zwariowal, zatrzymal sie w polowie i koniec :) zjechalem do domu i okazalo sie ze kabel od sterowania zewnetrznego sie przetarl - takze na strachu sie skonczylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@brzozak2 jakieś poważne miałeś awarie czy jakieś bzdety ??

 

@mirasek oby ci dalej dobrze śmigał ale powiem tak dźwignia od rewersu na 100 % kiedyś odmówi posłuszeństwa bo rozebrałem swoją ( rozdarłem to gumową osłone żeby zobaczyć o co biega ) i jest starty pipsztok od rozłączania mikrowłącznika od pozycj neutralnej (tak jest zrobina że nie da rady nic z tym zrobić ) i za każdym razem po wyłączeniu z jazdy do przodu na pozycję neutralną wyskakuje kod 3-1 , kupiłem nową dźwignie i wytrzymała miesiąc teraz załączając nią jazde do przodu ciągnik rusza 1m i się zatrzymuje i też kod 3-1 założyłem starą i jakoś tam jeżdże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj