czadowywicek

Podatek rolny do góry

Polecane posty

farmermf    80

Bardzo chętnie chcę zobaczyć tą ustawę wprowadzoną w życie jak najszybciej. Może trochę wójt uszy położy po sobie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

W mojej gminie podatki kształtują się na takim poziomie :

 

 

Podatek rolny:

- podstawą obliczenia podatku rolnego na 2012r. jest średnia cena skupu żyta uzyskana za okres pierwszych trzech kwartałów 2011r. ogłoszona w Uchwale Rady Gminy w Skrzyszowie Nr XI/122/11 z dnia 28 listopada 2011r. – cena ta wynosi 41,40 zł za 1 dt. tj. • dla gospodarstw rolnych – 103,50 zł, • dla nieruchomości – 207,00 zł,

Podatek leśny:

- - podstawą obliczania podatku leśnego na 2012r. jest średnia cena sprzedaży drewna obliczona według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2011r. ogłoszona w Komunikacie GUS z dnia 20 października 2011r. – cena ta wynosi 186,68 zł za 1 m3. – tj. 41,06 zł

Podatek od nieruchomości:

- - podstawą obliczenia podatku od nieruchomości na 2012r. jest uchwała Nr XI/123/11 Rady Gminy w Skrzyszowie z dnia 28 listopada 2011r.

 

( Dane UG Skrzyszów )


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Napisano (edytowany)

to masz fajnie, ja mam 74,40zł/q żyta. :o i to na 2 gminach.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Bardzo chętnie chcę zobaczyć tą ustawę wprowadzoną w życie jak najszybciej. Może trochę wójt uszy położy po sobie. ;)

 

Tylko trzeba pamiętać że te przyszłe przepisy działają w obie strony. W razie spadku ceny żyta do np. 30-40zł/q to podatek będzie wyższy niż na obecnych zasadach.

 

Zaletą jest że wahania podatku będą znacząco mniejsze.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dziś przyszedł nakaz podatkowy. Stawka jest 100zł/ha przeliczeniowy/ W tamtym roku było 91. Czyli wzrost o 9 zł co jak na gminę o zadłużeniu ponad 50% jest dobrym wynikiem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

U nas stawka wynosi 95 zł na hektar przeliczeniowy czyli 38 zł/q zyta.

W ubiegłym roku było 88 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

No to ja Wam wszystkim pozazdroszczę. Zachodniopomorskie serwuje chyba najwyższe stawki:

 

Gmina Kołbaskowo - 143 zł/ha

Gmina Dobra Sz-n - 184,13 zł/ha z 75 w tamtym roku :blink: :blink: :blink:

 

Pozdro szczęściaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Kilka lat temu uzyskałem taką ulgę inwestycyjną, że przez najbliższe lata ( jak nic się nie zmieni ) mam spokój


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A na co to była ulga inwestycyjne jeżeli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4
Napisano (edytowany)

Zapewne budowa badz modernizacja budynku gospodarczego.

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jaką macie stawkę podatku rolnego na 2012r

u mnie jest to 185zł/ha dom 69gr/mkw .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Grunty 150 zł/ha, mieszkalny 0,42 zł/m2, las 41 zł/ha. Żyto 60zł/q.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a u nas jest 170 zł/ha przeliczeniowy ale to aż 90 % skok :o

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dostałem nakaz płatniczy na 2013r ,stawka za ha to 189,65gr. niewiele więcej niż rok temu.

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas bez zmian 60 zł/q żyta co daje 150 zł/ha tylko dużo jeszcze zależy od okręgu podatkowego bo przeliczniki ha są różne. :)


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Trzeba było działać a nie siedzieć na d*pie u nas wywalczyliśmy i od dwóch lat stawka jest 50zł/q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Fachowiec do wszytkiego się odezwał. U nas tylko podatek rolny poszedł do góry a reszte w gminie opuścili. U nas jest konflikt w gminie miedzy radnymi rolnikami i pozostałymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj