czadowywicek

Podatek rolny do góry

Polecane posty

Sadek    1123

Tylko ciekawe czy Gmina nie ma z tego tytułu zmniejszonej dopłaty z budżetu państwa gdyż zaniżają cenę żyta. I nie wiadomo czy z tego zyskujecie czy tracicie jako gmina ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@poosa21 nie wiem dlaczego się czepiasz, coś Ci zrobiłem?

Co do pomniejszonej dotacji z budżetu to fakt że będzie jej mniej ale Wójt widząc straty jakie na naszej gminie ponieśli rolnicy w ciągu ostatnich dwóch lat przychylił się do naszej petycji, nie zawsze tylko kasa jest najważniejsza ale czasem także ludzkie podejscie do problemów drugiego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

@west myślałem że jesteś kimś poważnym ale po twoich postach w temacie o funduszach na lata 14-20, pokazałeś prawdziwą twarz.

U nas przewodniczący rady powiedział że to i tak za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Mam prawo do do wyrażania własnych poglądów jak każdy na tym forum, możesz mieć inne zdanie ale to nie powód do zaczepek. Ja nikogo na tym forum nie obrażam i nie prześladuje. Zresztą to temat o podatku rolnym i napisałem jak to wygląda u nas w gminie koniec i kropka. Jak Ci coś nie pasi to omijaj moje posty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Tylko ciekawe czy Gmina nie ma z tego tytułu zmniejszonej dopłaty z budżetu państwa gdyż zaniżają cenę żyta. I nie wiadomo czy z tego zyskujecie czy tracicie jako gmina ?

tracą jako gmina.

U nas było sporo na ten temat gdyż jest potężna inwestycja i obniżenie podatku rolnego mogłoby narobić problemów bo przecież po co wam pieniądze zewnętrzne skoro obniżacie podatek rolny (prawo rady gminy).

Efekt byłby taki że kanaliza by nie powstała czyli rolnicy nie spełniali by Crossa bo brak szamb czy POŚ. Plus taki że podatek byłby niższy. Jednak obniżenie podatku nie byłoby tak niskie że starczyłoby na budowę szamba/POŚ a dochodziłoby do tego że rolnik sąsiadujący z nierolnikiem musiałby wybudować gdzie nierolnik wylewałby do rowu jak ma to miejsce teraz.

Kanaliza jak powstanie to każdy spełni Crossa w zakresie nieczystości.

Mi wyższy podatek aż tak nie przeszkadza gdyż płacę więcej ale i wymagam więcej (odśnieżone drogi, łatanie polnych dróg, wycinki gałęzi są robione dość szybko).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W naszej gminie takie rzeczy jak odśnieżanie i wycinka przydrożnych krzaków czy obcinanie gałęzi to standard, odśnieżane są wszystkie drogi dojazdowe do gospodarstw nawet tych które mają spore zaległości w płatnościach podatku (na gminę są wynajęte 4 spychy), pomoc straży przy zalewaniu nisko położonych posesji.

 

Więc w stosunku swojej gminy mógłbym wymagać jeszcze tylko łatania dróg polnych bo to jest tylko opcją.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas o takim czymś mozna zapomnieć droga gminna chyba jeszcze nigdy nie była odśnieżana przez nich, zawsze to robia sami rolnicy. 3 lata temu zrobicli droge miedzy moja miejscowosci a sąsiednią około 1,5km koszt około 100tys. zł. A teraz droga się nie przejedzie samochodem osobowym. My sami rolnicy zrobilismy droge około 2km za ponad 3tys. zł do tego własna praca i koszt paliwa do ciagników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

W mojej gminie podatek wynosi: od jednego hektara przeliczeniowego 148,75.

W ciągu dwóch lat wzrósł o 53%.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
...Więc w stosunku swojej gminy mógłbym wymagać jeszcze tylko łatania dróg polnych bo to jest tylko opcją.

No u mnie opcją jest wszystko co wymieniłem ;)

Bo póki ktoś nie zapyta lub nie napisze podania o wycinkę to krzaki rosną w najlepsze ;)

Odśnieżanie - zero problemów bo są pługi na koparce i ciągniku.

Łatanie dróg? Własna równiarka która ostatnio trochę pod*padła ale chodzić będzie więc i dojazd do pól będzie autem osobowym.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nasza gmina ma jeszcze własne wysypisko śmieci i auto do zbioru śmieci więc cały koszt odbioru 1 tony śmieci wynosi ok. 180 zł od lipca wysypisko ma być zamknięte i koszt odbioru będzie ok. 360 zł/t.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj