czadowywicek

Podatek rolny do góry

Polecane posty

Radni u nas uchwalili podwyższenie podatku rolnego o 80% !! no cóż, większość radnych z miasta ci ze wsi nie mieli przebicia .Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie ma być niby 20% więcej ale okaże się jak nakaz przyjdzie. Ciekawe co jeszcze podniosą, w tym roku same podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Podatek rolny naliczany jest według średniorocznych cen żyta , a te jak wiadomo mocno skoczyły do góry. Jedyne wyjście to interwencja podczas sesji rady gminy, na której będzie omawiana sprawa podatku. W mojej gminie to zadziałało i obniżyli cene żyta do ustalenia wysokości podatku z 74,18/q na 59 zł/q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Szczęściarze z was bo u nas oszołomy od starosty maja większość w radzie gminnej i burmistrz złozył ustawe ze podatek bedzie naliczany wg 49zł a oni odrzucili jego projekt i podnieśli do 74,18 czyli na maxa. a w zeszłym roku było 34zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas 60 zł/q III okręg podatkowy o 61 % do góry. Były propozycje 59 zł, 60 zł, 65 zł.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Oszołomy czy nie, ale nie ma co panikować w końcu zawsze rolnicy narzekali na niskie ceny płodów rolnych więc w końcu mają wysokie... Po drugie zawsze można zrobić kampanie przed wyborami i wypomnieć władzą gminnym ich chytrość, można, zawsze te pieniądze mogą iść na inwestycje w gminie a czasem mogą uratować gminę przed bankructwem... Jak widać nie wszystkie gminy ustalają cenę maksymalną więc się można cieszyć, że tak można robić... A nikomu korona z głowy nie spadnie jak raz zapłaci jakiś sensowny podatek...

 

W gmina sąsiednich z tego co wiem to też będzie to w okolicy 60 zł/q... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to,że nasze podatki zostają pożarte przez urzędasów a dla wsi nie zostaje prawie nic chyba tylko utrzymanie sołtysa ,który tak naprawdę jest niepotrzebny .Podobno tam gdzie są wójtowie podatki podniesiono nie wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Nasz gmina miała największy dochód z rolnictwa, teraz bedzie miała jeszcze większy, ale jak mieli u nas we wsi zakładac lampe na słupie to trwało to ponad 3 lata, a teraz na drodze gminnej w mieście gdzie były lampy, to stare usuneli i wstawili nowe co 30m z podwójnym światłem, jedno na droge a druga na chodnik, jest tam lamp ponad 30 sztuk. Ja mogę zapłacic taki podatek ale też chcem zeby ta kasa też szła na wieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Najgorsze jest to,że nasze podatki zostają pożarte przez urzędasów a dla wsi nie zostaje prawie nic chyba tylko utrzymanie sołtysa ,który tak naprawdę jest niepotrzebny .Podobno tam gdzie są wójtowie podatki podniesiono nie wiele.

 

Kolego utrzymanie sołtysa 4 sesje w roku z udziałem sołtysa to jest koszt ok. 280zł/sołtys rok zł*24 sołectwa=6720zł/rok, zaś sesji w roku jest ok. 12 i tu jest dopiero koszt utrzymania radnych (sesje po 2/3 godziny) co daje nam: 3000 zł/osoba*12 spotkań = 36000 zł/rok.

 

Tylko sołtys ma jeszcze dodatkowe obowiązki za które nikt nic nie płaci, radny wstąpi do gminy służbowo i już licznik bije co nie tyczy się sołtysa.

 

Odnośnie lamp w naszej gminie koszt konserwacji 1 szt to 9 zł a są przymiarki z strony konserwatora do 17 zł/szt, z tego co słyszę na sesji to ja bym wszystkie je wyłączył i byłby jeden problem rozwiązany, bo tak to tu za wcześnie tu za późno się zapala/gaśnie lub źle świeci każdemu coś nie pasuje. Taniej by było jakby gmina każdego mieszkańca wyposażyła w latarkę jak kto woli.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

U mnie żyto liczą po 45 zł/q, w sąsiedniej gminie, której akurat nie zależy na podatku od rolników bo ma pieniądze z innych źródeł z q żyta liczą 35 zł!!!

Na stawki za q żyta zgodę wyrazić muszą również Izby Rolnicze. Co prawda ich zdanie nie musi być brane pod uwagę, ale zawsze mogą zaprotestować. Radziłbym niezadowolonym rolnikom brać udział w sesjach rad gmin, może zbiorowe protesty pomogą. Mojemu koledze z rady powiatowej IR udało się wywalczyć obniżkę o 5zł/q - zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego zgadza się można protestować (i na pewno by to przyniosło jakiś efekt, radni by chcieli i następną kadencję rządzić) ale bynajmniej patrząc po swoim sołectwie to wolą narzekać niż coś zrobić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie jest problemem zapłacić więcej podatku, ale niech te pieniądze wrócą na wieś, a nie do kieszeni urzędasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego utrzymanie sołtysa 4 sesje w roku z udziałem sołtysa to jest koszt ok. 280zł/sołtys rok zł*24 sołectwa=6720zł/rok, zaś sesji w roku jest ok. 12 i tu jest dopiero koszt utrzymania radnych (sesje po 2/3 godziny) co daje nam: 3000 zł/osoba*12 spotkań = 36000 zł/rok.

 

Tylko sołtys ma jeszcze dodatkowe obowiązki za które nikt nic nie płaci, radny wstąpi do gminy służbowo i już licznik bije co nie tyczy się sołtysa.

 

 

 

A sołtys nie ma stałej płacy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak się składa że tylko za sesje i 6%-podatek od zebranego podatku, może jak sołectwo spore to coś zostaje ale jak w moim przypadku to koszty paliwa pokrywam a działalność to już tylko społecznie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

u mnie woj podlaskie powiat bielski gmina wyszki podatek podnieśiono o 100%.

 

No to mnie kolego zasmuciłeś :( .

Ile podniesiono w pozostałych 3 gminach na terenie których mam grunty jeszcze nie wiem, jak się dowiem to na pewno się pochwalę ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

gmina ZADZIM

stawka za ha przeliczeniowy byla 87,5 zl a od nowego roku 100zl

jak widac mozna podniesc w granicach rozsadku


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas sprzeciw burmistrza coś pomógł. W tamtym tygodniu uchwalili na 74 a wczoraj na radzie wyszło 48zł (w zeszłym roku 34). Czyli w granicach rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Się pochwalę , że w województwie podlaskim zapłacę najwyższy podatek gdzie za q żyta wycenili 74.18zł. Wójt i radni odsiedzą ostatnią kadencję. :o

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W sąsiedniej gminie (ale mam tam też parę ha) ustalono cenę na 75 zł/q-tak że się nie przejmuj-są lepsi :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj