Skocz do zawartości
jopi1991

kredyt dla rolnika gdzie najlepiej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jopi1991    1

witam

sprawa wyglada tak

90 tys zl zadluzenia,pieniadze na raty(1800z zl) sie koncza i trzeba myslec o hipotece pod zastaw ziemi 11 ha.

historia w bik czysta oraz dobra bez zadnych opozniien oraz 2 kredyty spacone terminowo.

gdzie najlepiej wziasc kredyt pod hipoteke ziemi rolnej ??

bylem w SGB i pani mi powiedziala zl konsolidacja 90 tys zl na 20 lat wyniesie mnie rata UWAGA 1600 ZL nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac.

bardzo prosze o pomoc

StasiekS    72

Czekaj, jeśli dobrze zrozumiałem. Masz 90 tys. zadłużenie i nie masz czym spłacać? I teraz kombinujesz następnym go spłacać> Czy chcesz kupić ziemię na kredyt hipoteczny?

jopi1991    1

tak kombinuje nastepny aby moc splacic ten ktory mam obecnie i jestem w stanie dac bankowi grunt rolny pod zastaw.

Wiadomość z agroFakt.pl

david697    0

W SBG jeśli jest tak jak mówisz to czysta chciwość banku na biednym rolniku, a niby oni tacy dobrzy. Ostatnio BGŻ reklamuje się z tanimi kredytami dla rolników.

Spłacanie kredytu następnym kredytem to jak miotanie się w ruchomym piasku im bardziej się kręcisz tym szybciej cię wciągnie.

jopi1991    1

mercedses to wedlgug ciebie nie splacac i dac wejsc komornikowi na ziemie ? no prosze CIe

jak narazie wole splacac a jak sie nie uda trudno ede musial sprzedac z 2 ha

DFkujawy    0

jopi1991- to nie lepiej od razu sprzedać z 2ha żeby to spłacić i mieć czyste konto, a nie pchać się w kolejne kredyty, odsetki itd?

Taurus83    88

dobra to powiedz mi co jest teraz zastawem tych 90 tysi które wisisz bankowi? bo jeżeli jest nią twoja ziemia (11 ha) to już żadnego kredytu na nią nie dostanieszz...chyba że z 10-15 tysi w tym samym banku

StasiekS    72

W czym Ci możemy pomóc? Nie znamy twojej sytuacji, warunków obecnego kredytu itp. Wiemy, że masz dług i masz problem ze spłatą. Najlepszym rozwiązaniem jest polatać po bankach i pozbierać oferty na różne kredyty i w domu wybrać najlepszy. Zobacz w umowie obecnego kredytu na jakich warunkach możesz spłacić go wcześniej. I zostało ci do spłacenia 90 tys z oprocentowaniem czy 90 tys bez?

I tak jak koledzy pisali wcześniej. Jeśli masz już problem ze spłatą kredytu to sprzedaj te 2 ha i go spłać bo jak tak będziesz następnymi kredytami go spłacał to wyjdzie ci, że za 5 lat będziesz miał 200 tys. długu i aby go spłacić będziesz musiał sprzedać połowę tego co masz.

kokoman0    59

Tak jak wyżej. Nie próbuj spłacać kredytu drugim kredytem ba zamiast spłacać 90tys. będziesz miał do spłaty 2x tyle lepiej z 1 ha ziemi sprzedać i spłacić zaległe raty (a może nawet kilka rat do przodu) no i czekać i spłacać może sytuacja zmieni się na tyle, że będziesz w stanie znowu robić to regularnie.

Edytowano przez kokoman0

sylwek24    0

Nawet nie trzeba bardzo biegać po wielu bankach i szukać, wystarczy udać się do dobrego doradztwa, np Idea Expert, ten mogę śmiało polecić bo tam na auto szukałem kredytu. Myślę, że będą mogli pomóc w twojej sytuacji.

PL01    0

Spróbuj wziąć kredyt w rachunku bieżącym, ok 6% teraz kształtują się oprocentowania. Masz kasę to spłacasz, nie masz to spłacasz tylko odsetki. No i nie słuchaj doradców co sugerują Ci sprzedać ziemię

julek34    0

ludzie czy wy patrzycie na daty to było 3 lata temu a swoją drogą to najpierw idzie sie do banku obecnego i robi restrukturyzację obecnego dopiero puzniej konsolidacja a nie inny kredyt sprzedaz ziemi jest ostatecznoscią

Ja szukałem pomocy z konsolidacją i przez znajomego trafiłem na portal www.spinkredyt.pl. Tutaj mi znaleźli takie rozwiązanie, że w końcu raty mnie nie dobijają finansowo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni