Zaloguj się, aby obserwować  
Jelen3640

Ruszta

Polecane posty

Jelen3640    0

Czy macie może jakieś projekty,albo zdjęcia od środka jak to wszystko wygląda chlewni na rusztach na 500 sztuk. Szambo pod rusztami.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Robienie takiego jednego dużego płytkiego kanału nie jest dobrym rozwiazaniem moim zdaniem.

 

Napisz co cie konkretnie interesuje

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Lepsze są ruszta plastokowe. Jak się prosiak przewróci to sobie chociaż nic nie zrobi. A na betonowym to róznie bywa.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że mam po dziurki w nosie systemów ściółkowych. I gdybym miał budować chlew to nawet bym się nie zawahał z wyborem systemu utrzymywania. Według mnie lepszym rozwiązaniem jest głęboka wanna, gdzie cała gnojowica jest magazynowana pod chlewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6RoLnIk9    0

Ja w swojej chlewni mam ruszta, zbiorniki pod rusztami są na ok 1m głębokie, z moich obliczeń wychodzi ze jeden zbiornik co mam pod rusztem wynosi 25m3. Jeśli chcesz moge ci coś więcej napisać o takim systemie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

dla tuczników nie sa lepsze

Podaj powód dlaczego tak uważasz?


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Masseyy miales kiedys tuczniki na ruszcie?? Ja mialem. Po pierwsze koszta budowy tuczarni na ruszcie plastikowym sa nieporownywalnie wieksze od rusztu betonowego. Po drugie nie zauwazylem lepszej zdrowotnosci tudziesz szybszego przyrostu na plastiku. I co najwazniejsze kilka razy musialem swnie z pod rusztu wyciagac bo tuczniki rozpierdzielily caly kojec.

 

Jelen napisz co konkretnie cie interesuje

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6RoLnIk9    0

U mnie chliwik jest pół na pół ruszta betonowe i posadzka betonowa, wymiary budynku 10x30m. Pod rusztami są 4 zbiorniki o pojemności około 25m3 i na zewnątrz 3 zbiorniki po 25m3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Ja mam chlewnie na pół ruszt betonowy pół beton , teraz bym tylko zrobił na całym ruszcie bo świniaki nie są takie słuchane i się załatwiają na betonie.Zbiorniki pod rusztami mają około 80cm głębokości na jeden rzut akurat starcza w każdym kojcu.Jest to nieduża chlewnia 18x9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelen3640    0

Czy lepszy będzie szambo pod kazdym osobnym boksem czy jedna wielka wanna pod całą chlewnią?

Lepsze plastikowe czy betonowe ruszta? Boksy po 50 sztuk czy więcej? Jakie paszociągi polecacie? W chlewnie głęboko ściółkową się nie będziemy bawić (jak ktos będzie pytał "a moze na głęboką ściółkę" ) Chlewnia 500 sztuk. To chyba na tyle prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Ruszta plastikowe są droższe ale ich zaletą jest masa. Jeżeli trzeba otworzyć ruszto to nie potrzeba dźwigać. Ja u siebie mam paszociąg koralikowy. Ale jeśli miałałbym chlewnie w prostej linii to wybrałbym spiralny. U mnie paszociąg rozprowadzony jest na 3 chlewnie.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@6RoLnIk9 a starcza ci taka głębokość na tuczarni, żeby wiosną wywieść gnojowicę i do jesieni żeby pomieścił i od jesieni do wiosny?

 

Zbyt duże zbiorniki nie mogą być, bo później gnojowica nie jest równomiernie wymieszana. Boksy to lepsze takie mniejsze, bo lepiej jest łapać przy szczypaniu czy przeganianiu, no i mniejsza konkurencja pomiędzy poszczególnymi sztukami. Plastik to jest tylko do iluś tam kilo tzn. na warchlakarnie itp., ale tuczarnie to już betonowy ruszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6RoLnIk9    0

@FarmerPawlos Jeśli wywozisz gnojówkę tylko w takich teminach od 1 marca do 30 listopada to mało realne i też zależy od ilości świń w chlewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Na tuczarnie lepsze ruszta betonowe, boksy 50 sztuk to max ja mam po 30 i ciesze sie ze nie zrobiłem wiekszych bo mam lepszą kontrole nad pojedynczymi sztukami a i nie zostaja te słabsze jak to sie dzieje w duzych kojcach, paszociąg jak kolega napisał jak masz chlewnie w lini prostej to tylko spiralny który jest sporo tanszy jeśli muszą być jakieś zakrety to koralik. ja mam u siebie 2 koralikowe, przy chlewni na 500 sztuk tucznika bedziesz potrzebował szamba najmniej 250m3

Ja u siebie mam łączną pojemność szamb około 250 m3 to ledwo na 2 miesiace starcza

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są na tym forum userzy, którzy mają pod rusztem 3m głęboki basen i ta na tuczarniach, nie przy krowach.

 

@6RoLnIk9 tzn. że 1m gł. basenu nie starcza ci na 6 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

M

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Zaraz bo się tu pogubimy. Jak robisz szambo pod każdym zbiornikiem osobno to może być ono płytsze nawet 0,5 m głębokości. A jak robisz szambo pod całą chlewnią to nie może być takie płytkie bo ani tego nie wymieszasz ani nie wybierzesz spod rusztu. jak robisz jedno wielkie to musi mieć najmniej półtora metra żeby to wszystko dobrze funkcjonowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jak masz 2m gł. to jeszcze lepiej jest to podzielić na mniejsze szamba, bo wtedy można gnojowicę lepiej wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Z

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Marecki2922 widać słabą masz wentylacje u mnie nigdy nie było z tym problemów a do ściółki z rusztu nigdy bym nie wrócił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj