Nikita_Bennet

KRUS i jak to teraz jest z płaceniem ubezpieczenia

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

Witam

 

Jak w temacie. Osoba nie będąca obecnie rolnikiem (doświadczenie rolnicze ma bo ileś lat prowadził gospodarstwo) będzie dzierżawił około 8-9ha. Jak to jest z KRUSem. Obecnie nie jest opłacane żadne ubezpiecznie (bezrobotny) ale kiedyś normalnie opłacał KRUS. Czy wystarczy jak akt notarialny zaniesie do KRUSu i wypełni druk o ponowne objęcie go ubezpieczneniem?

http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/ubezpieczenie-spoleczne-rolnikow/tryb-dokonywania-zgloszenia-do-ubezpieczenia/

Czytam czytam i nie jestem pewny bo jest też taki dokument: Wniosek o przywrócenie podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników

o tutaj:

http://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/dokumenty/bip/form/ubezp/wniosek.pdf.pdf

 

 

 

Ktoś jest kto ostatnio przerabiał ten temat?

Ogólnie akt notarialny będzie podpisany w przyszłym tygodniu i zależy mi aby załatwić sprawy w KRUSie przed Świętami B. Narodzenia.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a dlaczego nie zadzwonisz do KRUSu? tam ci wszystko objaśnią, przynajmniej u mnie tak to działa...akt i odpowiedni formularz powinien wystarczyć ale najlepiej zadzown do źródła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no właśnie nie chcę do nich dzwonić bo mamy z nimi na pieńku, musiałbym dzwonić nie do powiatu a wyżej.

Chcę ich podstawić pod przysłowiowym murem że muszą tę osobę objąć ubezpieczeniem i już i to tak żeby nie mieli wyjścia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikaaaa    0

Witam a ja chcialam zapytac taka o sprawę.

Jestem zarejestrowana jako bezrobotna w UP. Mój mąz jest na Krus-ie ,jestem w ciaży i teraz nie wiem czy mam ubezpieczenie z UP jako bezrobotna czy muszę płacis KRUS.Dodam że nie jestem zameldowana w gospodarstwie męza tylko w miejscowości odległej o ok 30 km. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli mąż ma gospodarstwo to dziwne że Ty nie podlegasz pod KRUS, ale jeżeli mąż jest w KRUS jako domownik a ty jako bezrobotna nadal jesteś w UP i to państwo (my obywatele) płaci składki zdrowotne.

 

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi bo może coś się ostatnio zmieniło.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikaaaa    0

Własnie o to pytam czy podlegam pod Krus czy mam ubezpieczenie w UP nie wiem skąd uzyskać takie informacje. Szukam regularnie pracę i sprawdzam sie w UP tylko nie wiem jak wyglada sprawa z ubezpieczeniem. Nie chciałabym żeby się okazało że nie jetem nigdzie ubezpieczona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

Znaczy powiem ze miesiąc temu ubezpieczyłem swoją siostre u siebie w gospodarstwie jako domownika, trzeba było wypełnić formulaże i po sprawie, przynajmniej tak jest w podlaskiem, najlepiej zadzwońcie do krusu i będzie sprawa jasna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

Znaczy z tym będzie gorzej bo to ona sama załatwiała a ja tylko wyraziłem zgody w krusie, ale składka napewno nie jest większa od tego co płace właściciel. Ale dla pewności zadzwoń do krusu :)

 

A, i szczęsliwego rozwiazania życzę :)

 

a tu lint z krusu

http://www.krus.gov.pl/krus/krus-w-liczbach/wymiar-kwartalnych-skladek-na-ubezpieczenie-spoleczne-rolnikow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jeśli jesteś żoną rolnika to nie masz statutu bezrobotnej i nie masz prawa być zarejestrowaną w UP. Musisz się zarejstrować w KRUS. Będziesz opłacała składkę w takiej samej wysokości co twój mąż. Po urodzeniu dostaniesz becikowe z OPS i macieżyńskie naraz za 3 miesiące z KRUS-u . Jak macie mało ha to będziesz mogła sie ubiegać o rodzinne w OPS... Polecam kontakt z miejscowym oddziałem KRUS- oni naprawdę nie gryzą (przynajmniej u mnie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj